«

«

Srp 14

Příměstské kempy 2020

Již druhý rok pořádáme příměstské kempy v Kutné Hoře a jejím okolí. Letos se nám podařilo symbolicky uspořádat dva turnusy a to v první polovině prázdnin.

První turnus obsadila posádka starších dětí. Ty měly za úkol orientaci při běhu, dále překonávaly překážky ze Spartanského závodu, každodenně navštěvovaly zajímavá místa, která Kutná Hora nabízí. Ať už se jednalo o Kafírnictví – Tvoje Dílna, kde si vyrobily placky dle vlastního designu, Čokomuzeum, jehož součástí byla i ochutnávka čokolády z oslího mléka nebo bílé čokolády s kakaovými boby, výstava obrazů Marušky Brožové v krásných prostorách kostela Sv. Jana Nepomuckého. Ze sportovního odvětví jsme se dále věnovali badmintonu, volejbalu, softbalu, jízdě na kole, kolečkovým bruslím. V průběhu jsme si dopřávali chutných poctivých svačinek a obědů z nedaleké restaurace U Kata. Celý první turnus jsme zakončili výletem do lanového parku ve Zbraslavicích a ačkoli předpověď počasí nebyla příznivá, vyšlo nakonec vše nejlépe, jak mohlo.

S druhou partou menších dětí (druhý turnus), jsme se vydali i na kutnohorskou plovárnu, autobusem jsme vyrazili na nedaleký zámek Kačina ve Svatém Mikuláši. Navštívili jsme také nově otevřený obchůdek Loukales x design, kde děti rozvíjely své tvůrčí schopnosti a vytvořily svým maminkám drobnou radost. Také jsme se věnovali józe, základům gymnastiky a stihli jsme shlédnout i emocemi nabitou pohádku V hlavě. Poslední den druhého turnusu a zároveň i poslední červencový den nás čekal výlet do nedaleké Zruče nad Sázavou, kde všechny děti prošly stezkou rytíře Miloty, pohrály si na zručském hřišti, kde je o zábavu postaráno a tento výletní den jsme zakončili příběhem řeky Sázavy, jenž byl nádherně zpracovaný a zároveň poučný. Oba turnusy příměstských kempů si odnesly něco na památku. My pevně doufáme, že to nebyly jen dárečky, ale hlavně dobrý pocit z překonání některých fyzických překážek, dále také příjemně strávený čas, navázání nových přátelství nebo obnovení těch starých a také rozvoj všestrannosti, o který se snažíme především.

Opět se nám sešla skvělá parta dětí, ale i rodičů. Všem mockrát děkujeme za zodpovědný a vstřícný přístup. Za pozitivní zpětnou vazbu a hlavně za Vaši důvěru 🙂

Velké díky patří nejen rodičům, ale i všem výše zmíněným organizacím, bez kterých by naše příměstské kempy nebyly takové, jaké nakonec byly! Děkujeme všem jakkoli zapojeným Sršňům.

Krásný zbytek prázdnin Vám ze srdce přejí a v příštím roce se těší Jenda, Léňa a Barča 🙂