«

«

Říj 27

První letošní domácí výhra

Neděle 26.10.2014 SK Sršni Kutná Hora – SK Černošice 8:5 (1:1, 4:2, 3:2) K třetímu domácímu utkání letošní soutěže nastoupili Sršni na domácím ledě proti Tygrům z Černošic, které v prvním utkání po hře, která neodpovídala výsledku, porazili 1:7. V úvodní třetině to ale nevypadalo, že by se potkali sršni a tygři, spíš zmatené včelky a neškodné kočičky. Hra byla neurovnaná a nepřesná z obou stran. Domácím se podařilo skórovat jako prvním když v polovině třetiny Fišar ml. našel mezi kruhy Michala Švába a ten prostřelil hostujícího brankaře. V 17. minutě bylo srovnáno, když soupeř od mantinelu, nenápadnou střelou našel skulinku mezi tělem a rukou Tomáše Pekaře a puk se jen těsně dokoulel za brakovou čáru. Do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Druhou třetinu jsme začali o něco lépe a ve 22. minutě Hríbik tečoval Bachtíkovo nahození a využil tak poprvé naši přesilovku, ve 24. minutě Dytrych zabojoval před brankou a v poloze „ležícího střelce“ posunul puk před branku, odkud Fišar ml. pohodlně skóroval do prázdné brány a využil tím druhou přesilovku v řadě. Ve 29. minutě jsme si špatně rozebrali útočníky a Tomáše v brance hosté na třetí pokus překonali a snížili na 3:2. Trenéři v polovině hry podle plánu vystřídali brankaře a Tomáše nahradil Filip Wagenknecht. Krátce na to využil Dytrych se Švábem většího prostoru při hře 4 na 4 a poslední jmenovaný opět zvýšil na dvoubrankové vedení. Krátce na to si ale Filip za přispění obrany vybral slabší chvilku a inkasoval mezi betony a bylo opět o jednu branku 4:3. Filip vše odčinil, za krátkou chvíli, když vychytal soupeřovy „tutovky“ a ve třetí třetině i tím, že chytil nájezd nařízený za zalehnutí puku v brankovišti. Minutu před koncem třetiny nás Dytrych dorážkou dostal opět do vedení o dvě branky 5:3.

Třetí třetina začala gólovou smrští. Nejprve 25 vteřin po zahájení hry po nejhezčí akci zápasu Šváb do prázné brány uklidil přihrávku, kterou mu nezištně vrátil Dytrych, hosté však za 43 vteřin snížili na 6:4 a za dalších 51 na 6:5, když opět dokázali potrestat naše chyby a nedůraz v obranné hře. Na to zareagovali trenéři Sršňů oddechovým časem a od tohoto okamžiku jsme už byli lepším týmem, zpřesnili jsme přihrávky a snažili se o kombinační hru, které jen chybělo lepší zakončení. Přesto ve 48. minutě Fišar ml. již podruhé v zápase těžil z bojovnosti Dytrycha a jím vybojovaný puk poslal za soupeřova brankaře. Tečku za brankovým účtem udělal Petr Koubský, když tečoval (snad) střelu Fišara st. a stanovil tak konečné skóre na 8:5.

Za zmínku snad ještě stojí, že Honza Červinka, snad pod dojmem tanečních kurzů které navštěvuje, tak dlouho „tančil“ před naším brankovištěm se soupeřovou hráčkou číslo 17, až se dotyčná rozhodla, že toho má dost a pokusila se hokejkou „useknout“ Honzovi hlavu! Naštěstí pro nás a hlavně pro Honzu se jí to nepovedlo…

Branky a nahrávky: 10. Šváb (Fišar ml.), 22. Hríbik (Bachtík), 24. Fišar ml. (Dytrych), 31. Šváb (Dytrych, Červinka), 39. Dytrych (Šváb), 41. Šváb (Dytrych), 48. Fišar ml. (Dytrych), 52. Koubský (Fišar st.)

Sestava: Pekař (Wagenknecht), Dytrych – Fišar ml. – Šváb, Koubský – Macháček – Hríbik, Zika – Kratochvíl – Jestříbek, Macháčková, Fišar st. – Konečný, Bachtík – Červinka