«

Srp 24

První testovací zápas sršni zvládli

HC Vlašim – SK SRŠNI Kutná Hora 2:4 (0:1,0:2,2:1)

Po velmi krátké přípravě na ledě, jsme vyrazili do Vlašimi, abychom otestovali náš tým v prvním přátelském utkání se soupeřem dlouhodobě hrajícím Krajskou ligu mužů, tedy domácí HC Vlašim.
Trenér Bednář nominoval 20 hráčů a 2 gólmany s cílem nechat všem pětkám dostatečný prostor ve hře, a vyzkoušet tak připravené formace.

První čtyři minuty byly výrazně v režii domácích, což určitě potěšilo poměrně slušnou návštěvu, zejména domácích fanoušků. Sršni byly pomalejší, méně důrazní, soupeř hrál s větším přehledem a byl aktivnější a tvrdší v soubojích. Pak jsme, ale dokázali srovnat krok a v 5. minutě dokonce dokázal Jiráň skórovat. Gól však nebyl pro technický přestupek uznán. Přesto byl tento moment motivační, protože hned v 6. minutě otevřela skóre 3. pětka, už regulérním gólem. Úspěšným a současně premiérovým střelcem nové sezóny se stal Martin Meloun.
V průběhu pokračující třetiny se hrál poměrně rychlý hokej, ale na obou stranách bylo ještě nemálo nepřesností a chyb, vyplývajících z prvního přáteláku sezóny.

Ve druhé třetině zapojil trenér do hry naší 4. lajnu. Obraz hry obou týmů se výrazně neměnil, snad jen hlavní rozhodčí se rozhodl, že potřebujeme hodně vyzkoušet hru v oslabení, protože nás opravdu nešetřil. Zda vylučoval oprávněně či ne, netřeba hodnotit, důležité je, že i hra ve 4 hráčích byla poměrně dobrá.
Pak se gólově prosadila první lajna, za kterou skóroval Rudolfský a navýšil tak skóre na 0:2 ve prospěch Sršňů.
Ani soupeř ovšem střelecky nezahálel a průběžně posílal na našeho gólmana Davida Jelínka slušnou porci puků. David ovšem uhájil svoji účast na ledě v první půlce zápasu čistým kontem. Do sezóny tak vstoupil tím nejlepším možným způsobem. Na druhou půlku zápasu vystřídal Davida v brance Michal Kunášek.

Po gólech 3. a 1. pětky se v závěru druhé třetiny prosadila i 2. pětka. Po tlaku celé lajny u brány soupeře a pěkné nahrávce Jiráně zakončil dobře vypadající akci Matouš Jelínek. Stav tak navýšil na 0:3.

Do 3. třetiny poslal trenér na led 2., 3. a 4. pětku. Při této změně bylo patrné, že soupeř získává více prostoru v naší třetině a po několika našich chybách dokázal ve 45. minutě snížit na 1:3.
Za necelé dvě minuty, po nešťastné teči o našeho hráče, přidali vlašimští druhý gól a zápas dostal silnější náboj. Domácí pochopitelně nakoplo rychlé snížení o 2 góly, a snaha vyrovnat byla patrná ze střelby ze všech pozic. V závěru třetiny ještě odvolali gólmana, aby podpořili svůj tlak a střelbu, další puk za našeho Kunáška, už ale nedokázali dostat. Pár vteřin před koncem 3. třetiny navíc s přehledem skóroval Jiráň do prázdné brány domácích, a uzavřel gólový účet zápasu na stavu 2:4 pro SRŠNĚ.

Po prvním zápase je brzy na jakékoliv závěry, přesto je určitě pro tým povzbuzující vybojovaná výhra.

Další přátelák sehrajeme ve středu 30. srpna od 18 hodin, tentokrát už na našem ledě. Všechny fanoušky proto co nejsrdečněji zveme, aby přišli podpořit svoje Sršně v domácím prostředí.

sestava:  Jelínek David, Kunášek Michal