Úno 24

S pražskou Slavií těsná prohra

001

SK Sršni Kutná Hora : HC Slavia Praha 4 : 5 (1:4; 1:1; 2:0)

V sobotu 20.2.2016 jsme se dopoledne utkali v rámci 26. kola ligy mladších žáků s mužstvem Slavia Praha. Začátek utkání se nesl z naší strany v nervózním duchu. Nic moc se nám nedařilo. Prohrávali jsme osobní souboje, rozehrávka spíše neexistovala a v obraně jsme kupili fatální chyby. Bohužel sečteno a podtrženo v probíhající 14-té minutě jsme prohrávali 0:4. Ne, že by jsme se k soupeřově brance nedostali, to až tak ne, ale chyběla finální přihrávka a nedůraz u soupeřova brankoviště. Trochu z marastu nás vytáhl Ondra Veit, který vzal v patnácté minutě zodpovědnost na sebe a po individuální akci snížil na 1:4. Tak jsme se protrápili až do konce první třetiny.

Ani začátek třetiny druhé nebyl zrovna nejveselejší. Ve 23 minutě kapitán hostí Tomáš Routa u mantinelu obral našeho obránce o kotouč, načež si to namířil přímo k naší bráně. Myslím, že nejen on byl překvapen, jak vysoké kužely máme na stadionu k dispozici. Ano měřili zhruba 140-146cm, plus minus nějaký ten cm a měli přes sebe přehozený žlutý dres se sršněm na prsou. Nic méně situace dopadla tak, že ani do jednoho z kuželů z bruslemi na podstavci nenarazil, dostal se až k naší bráně, kde ukázkovým blafákem, za který by se nemuseli stydět extraligový hokejisté vykoupal Jendu Kolečka v naší brance a zvýšil na 1:5. Bohužel toto bylo v době, kdy jsme se dostávali do tempa a do zápasu a byla to trochu rána pod pás. V čase 23:43 si odešel sednout na trestnou lavici Petr Hrubý. Za půl minuty na to výborně najetá Naty Brichová poslala na zteč Ondru Veita, který se v zakončení nemýlil a bekhendem snížil v oslabení na 2:5. V této části jsme měli i nějaké šance, ale buď jsme zakončení špatně vyřešili a nebo gólman hostí kryl. Vzhledem k tomu, že Jenda v naší svatyni již také neinkasoval odešli jsme do kabin za stavu 2:5. Z této části bych rád vypíchl ještě jednu situaci, kdy se hosté na útočné modré dopustili ofsajdu. Rozhodčí celou situaci špatně viděl, nechal hru pokračovat a puk skončil v síti. Nejdříve rozhodčí branku uznal, ale po následných protestech se informoval u střídačky hostí. Ti zcela v duchu Fair Play uznali, že branka padla po ofsajdové situaci a rozhodčí branku nakonec neuznal. Tímto patří ještě jednou dík hostům, kteří se zachovali jako správní sportovci.

Třetí třetinu jsme zahájili skvěle. Ondra Veit v čase 40:15 snižuje na 3:5, kdy prakticky po úvodní buly ujel všemu, přičemž gólmanovi hostí nedal pražádnou šanci. Hned bylo opět o co hrát. Třetí třetina přinesla hokej, který se musel líbit. Oba celky chtěli pohnout se stavem. Sršni snížit a Slavia definitivně rozhodnout utkání. Hráči se činili, stejně jako oba gólmani, přičemž stav zůstával stále nezměněn. Skóre se pohnulo až v čase 56:16, kdy David Zvěřina střelu skoro od modré otřel o jednoho ze slávistů, ta lehce změnila směr a zapadla do branky hostí 4:5. V čase 58:10 se vylučovalo na obou stranách a tak se dohrávalo se čtyřmi hráči. V poslední minutě si trenér vzal oddechový čas, kdy určil jasné taktické pokyny pro závěr utkání. V posledních 40-ti sekundách jsme zkusili power play. Ve chvíli, kdy jsme se dostali do útočného pásma Jenda bleskurychle opustil branku, aby mohl naskočit další hráč. Tak se také stalo. Sice jsme již stav utkání nesrovnali, ale David Zvěřina po vyhrané buly Dominika France čtyři sekundy před koncem pořádně hosty vystrašil, kdy jeho pumelenice jen těsně minula pravou tyč branky hostí.

Utkání jsme prohráli, ale se ctí. Můžeme trochu litovat prošustrované první třetiny. Výkon v této části hry nás v tomto utkání stál vítězství.

Branky: 3 x Veit; 1 x Zvěřina

Asistence: 2 x Brichová

Poměr střel: 21 : 32

Vyloučení: 2 : 3

Využití: 0 : 0