Zář 25

Sedm statečných (přípravka)

1 zápas 3:1 (2:0,1:1,0:0) za Sršně skóroval Lukáš Secký

2 zápas 6:6 (3:3, 3:3) za Sršně skóroval 4 x Lukáš Secký, 2 x Natálka Brichová

Samostatné nájezdy (12 nájezdů) – 2:3,  za Sršně skóroval 2 x David Zvěřina, 1 x Lukáš Secký

V neděli 25.9.2011 odjeli naši nejmenší hokejisté k přátelskému utkání do Chotěboře.
Hned od rána jsme řešili problém ohledně sestavy, kdy do Chotěboře nám nepřijeli dva hráči z důvodu nemoci. Bohužel na poslední chvíli jsme již nesehnali žádné náhradníky a z tohoto důvodu jsme zápas odehráli pouze s šesti hráči do pole a s jedním gólmanem. Naštěstí se s tím hráči vypořádali velice dobře a dokázali odehrát dvě naprosto vyrovnaná utkání, i když hlavně ke konci prvního zápasu nám viditelně docházeli síly. Škoda neproměněných šancí v první třetině, kde se nám i díky velice dobrému výkonu brankaře domácích nedařilo střelit gól. V první třetině jsme byli lepším týmem, domácí jsme dokázali přestřílet 12:8, ale gól se nám vstřelit nepodařilo. Domácí využili v páté minutě samostatný nájezd po faulu Natálky Brichové a ujali se vedení. Druhou trefou ve 12 minutě domácí stanovili konečné skóre 1. třetiny na 2:0.
Ve druhé třetině se poměr střel na bránu vyrovnal, ale první gól vstřelili opět domácí, když v páté minutě zvýšili již na 3:0. V osmé minutě se po střele Lukáše Seckého podařilo Sršňům snížit na 3:1. Poté již kralovali oba gólmani a za svá záda další gól nepustili.
Třetí třetina skončila nerozhodně 0:0, přičemž i poměr střel na bránu byl vyrovnaný 6:6. Nutno pochválit Honzíka Kolečka, který dokázal zneškodnit samostatný nájezd po faulu Dominika France i všechny střely na bránu. Na zvrat v zápase však již Sršníkům nezbývali síly s ohledem na malý počet hráčů a tudíž dvojitá či dokonce trojitá střídání bez odpočinku.

Po úpravě ledu jsme nastoupili ke zkrácenému druhému utkání, které se hrálo pouze na dvě třetiny.
Obě mužstva šli do druhého zápasu opět naplno. Již na konci první minuty domácí vstřelili první gól. Na tento jsme však dokázali ihned odpovědět. Po třiceti vteřinách po střele Natálky Brichové byl stav nerozhodný 1:1. Domácí se opět ujali vedení v páté minutě. Něž jsme se stačili rozkoukat po dvaceti vteřinách přišel třetí zásah do naší branky a Chotěboř vedla 3:1. Musím se přiznat, že v obrat jsem moc nevěřil, ale Sršni nepřestali bojovat a úspěch se dostavil. Ve dvanácté minutě nejprve Natálka Brichová snížila na rozdíl jediného gólu a o minutu později srovnal skóre na 3:3 Lukáš Secký.
Střely na branku vyhráli v této třetině domácí 11:10.
Třetí třetina pokračovala ve stejném duchu jako ta první. Nejprve v 7 minutě vstřelili čtvrtý gól domácí. Během dvaceti vteřin Lukáš Secký dokázal svým druhým gólem opět srovnat na 4:4. Během dalších 50 vteřin završil hattrick Lukáš Secký a dokázal otočit stav utkání na 4:5. Domácí se však nevzdali a v 11 minutě dokázali srovnat na 5:5. Ve 13 minutě vstřelil svůj čtvrtý gól v zápase Lukáš Secký a opět strhl vedení pro hosty. Bohužel náskok se nám udržet nepodařilo a domácí dokázali dvě minuty před koncem srovnat na konečných 6:6.
Myslím, že utkání se muselo všem líbit a proto za předvedenou hru bych chtěl všem hráčům poděkovat.
Sestava SK Sršni Kutná Hora brankář: Jan Koleček, hráči: Jan Kašpar, Lukáš Secký, Natálie Brichová, David Zvěřina, Dominik Franc, Petr Pokorný.