«

«

Zář 06

Seznamte se s trenéry! Starší žáci

 

Ve 4. díle minisérie článků „Seznamte se s trenéry“ jsme tentokrát položili čtyři otázky nováčkovi mezi hlavními trenéry. Pro trenéra starších žáků Daniela Chmelaře se tak bude jednat o premiérovou sezónu v roli šéfa lavičky.

Ze svých trenérských začátků před dvěma lety má licenci C, kdy začínal jako asistent trenéra u kategorie mladších žáků. Daniel je odchovanec kolínského hokeje, již 6 let je ale součástí A-týmu našeho klubu, kde se vypracoval v jeden ze základních defenzivních pilířů mančaftu. 

1. Proč jsi se dal na trenérskou dráhu? A jak dlouho se trenéřině věnuješ?

Trénování mě vždy lákalo, proto jsem si před dvěma roky udělal trenérskou licenci. Po domluvě s Pavlem Švejdou jsem mu začal pomáhat jako asistent u mladších žáků.

2. Jaká je tvá trenérská filozofie? 

Mou trenérskou filozofií je cukr a bič, to byl vtip, teď vážně. Mým cílem je, aby tréninky děti bavily. Snažím se proto v rámci tréninku zapojovat stále nové věci, aby to nebylo monotónní. Zároveň se snažím, aby děti věděly, že pro zlepšení musejí dělat vše naplno.

3. Co tě na práci s dětmi baví nejvíce?

Celkově mě práce s dětmi velmi baví, zejména ta různorodost. Rád je vyslechnu a popovídám si s nimi o tom, jak se jim daří i mimo led. Mám radost když se někomu něco podaří, nebo dělá věci v tréninku dobře a naplno. Dobrou zpětnou vazbou pro mě je pozorovat progres jejich dovedností a výkonnosti.

4. Hlavním trenérem jsi čerstvě, jak se těšíš na první sezonu v roli šéfa lavičky a co od ní očekáváš?

Ano, samozřejmě se na sezónu velice těším. Popravdě konkrétní očekávání nemám. Přeji si pouze, aby se dětem v sezóně dařilo a měli radost ze hry.