«

Zář 11

SK Sršni – Stadion N. Bydžov (dorost) + video

Rozpačité vykročení
   Tak je to po dlouhé letní pauze zase tady a i ti největší nedočkavci se v sobotu 10.9.2011 konečně dočkali prvního hokeje. V netradičním čase, tedy v 10.45 nastoupili Sršni k přátelskému utkání proti Novému Bydžovu.
   Zápas hned od počátku odpovídal datu v kalendáři, což se projevovalo poněkud nesehraným dojmem obou týmů a dalo by se bez ostychu říci, že v některých pasážích hry se na ledě provozoval hokej ala rybník. S přibývajícím časem se přeci jen více přesnosti a hokejovosti ukázalo na straně Sršňů, což se následně odrazilo i na výsledkové tabuli. V čase 4.44 se po buly před naší brankou odhodlal k nezastavitelnému průniku Aleš a své sólo, taky famózně zakončil 1:0. V deváté minutě poslal svůj mančaft již do dvoubrankového vedení Dominik po nahrávce Páji 2:0. Další šance Sršňů se utápěly v přehnaných kudrlinkách a jejich střelecké pokusy byly většinou poloslepé až slepé, přesto 3 min. před prvním kloxonem zvýšil na 3:0 Jožan s přispěním Marwovi nahrávky.
   První gól druhé třetiny padnul již minutu po našem vstupu na led. Bombardér Petr po anglicku, nechytatelnou ranou od modré s přispěním horní tyčky, zvýšil na 4:0. Pokud někteří očekávali, že Sršni budou díky tomuto vývoji diktovat tempo v dalších minutách zápasu, byli vyvedeni z omylu. Hoši podle brazilského hesla: „Je nám jedno, kolik gólů dostaneme, hlavně, když jich víc dáme!!!“, začali hrát jako mistři světa. Všichni do útoku nikdo zpět. První trest v podobě snížení na 4:1 jsme ještě nebrali příliš vážně, ale druhý puk za Davidovými zády – 4:2, už nám nasadil brouka do hlavy. Nejhezčí akci utkání v čase 30.04 předvedl Jenda, který po vzoru hokejového slabikáře naservíroval zpoza branky krásnou přihrávku, se kterou si Marw ideálně poradil – 5:2. I nadále jsme měli více šancí – jenže by je musel někdo dávat, a tak hosté nabídnutou šanci neodmítli a snížením na 5:3 v 37.min. se vrátili do sedla utkání.
   Bohužel i v poslední části hry mohlo zkušené oko odborníka pozorovat jisté signály toho, že tým Sršňů ještě zdaleka nehraje v optimální pohodě. Nedůsledné pokrývání soupeřů před vlastní brankou, komplikovaná rozehrávka, nedůraz v koncovce a občasná útočná euforie, která po ztrátě puku vedla k nebezpečným přečíslením ze strany našeho rivala. Naštěstí nás svými zákroky vždy resuscitoval David, kterého jsme nechali vyniknout a on v této fázi zápasu doslova zářil. V půlce posledního dějství Sršni konečně zvedli hozenou rukavici a kontry Jendy a Aleše stanovili skóre utkání na 7:3. Poslední minuty se pak odehrály především v režii rozhodčích, kteří pro zklidnění vášnízačali některé šťastlivce odesílat na trestnou lavici.
   Co dodat závěrem? Nevím, možná mi ani nepřísluší, abych kritizoval náš herní projev, jelikož si sám jako trenér musím sáhnout velmi hluboko do svědomí, jestli dělám všechno úplně správně. Proto dnes využiji závěrečného shrnutí Adama, který měl možnost sledovat zápas pouze v botách, což je, jak každý marod ví, úplně jiný zážitek. Příjezd na stadion je smutnější, do atmosféry v šatně a na lavičce se člověk nemá šanci dostat. Na hru pohlíží mnohem kritičtěji, a snad proto také s předváděnou hrou nebyl spokojen. Nepřiblížili jsme se standardu, kterého bychom, vzhledem ke kvalitě kádru, měli běžně dosahovat. Nasazení se snad nedá nikomu vytknout, ale celkové provedení bylo dnes rozpačité. Přesto Adam vyzdvihl výkon Jendy, který pádloval nahoru dolu a každý by chtěl mít jeho plíce a nohy! No a ještě přidal Aleše, za jehož tah na branku a několik smrtících nájezdů, by se nemusel stydět ani legendární nájezdník Attila – Bič Boží.Závěr dnes opatřím otázkou: „Opravdu jsme předvedli všechno na co máme?????“  Jestli ano, bude příští zápas proti Chrudimi tvrdá lekce.
brankaři: Jelínek David
obránci: Marvan, Švejda Petr, Šváb, Švejda Pavel
útočníci: Kořistka, Sádlo, Tomčík, Tvrdík, Jiráň, Jelínek Mates, Ryšan, Pavlíček, Macháček, Lázňovský
branky: Sádlo 2x, Jiráň, Tomčík, Švejda Petr, Marvan, Tvrdík
asistence: Švejda Petr 2x, Ryšan 2x, Švejda Pavel, Marvan, Tvrdík, Kořistka