Skvělou tečku za mistrovskou sezonou jsme udělali v Nymburce

001

33. kolo – neděle 26.3.2017

TJ Stadion Nymburk:SK Sršni Kutná Hora 4:10 (1:0; 2:2; 1:8)

S malým (možná trochu větším) zpožděním je zde report z posledního mistrovského utkání, které jsme odehráli na horkém ledě v Nymburce. Za snahu v celém utkání přišla v závěrečné části odměna v podobě nejen obratu ve skóre, ale i počtu nastřílených branek.

Utkání začalo opatrně z obou stran. Přes to, že jsme jako první hráli v oslabení, tak jsme si první šanci připravili my. Tato však zůstala neproměněna a tak se stav z počátku utkání nijak významněji nepohnul. Bohužel na konci páté minuty jsme přišli u vlastní branky o puk a soupeř situaci dohrál skvěle 1:0. První třetinu jsme neodehráli dobře, vše bylo pomalé a bez pohybu. Skóre po první části zůstalo 1:0. O přestávce trenér Pavel Andrle mužstvo burcoval k rychlejšímu bruslení a opakoval přesvědčení, že jsme lepší, jen to musíme ukázat v utkání.

Jeho slova se vyplnila již ve druhé části do puntíku. Zde jsme opravdu již byli lepší, soupeř nám nestačil, jen se to po této části ještě neprojevilo na rozdílu skóre. Ve 23 minutě si udělal Máťa Šváb z hráčů soupeře slalomovou dráhu a po výborně provedeném blafáku vyrovnal na 1:1. Po vyrovnávacím gólu se hrálo nahoru, dolů, kdy šance zůstaly nevyužity, až do končící 32 minuty. To ujela pro změnu Naty Brichová a blafákem do opačné strany než před ní Máťa nás poslala do vedení 1:2. Bohužel o minutu později jsme nechali díru na své modré a soupeř vyrovnal na 2:2.  Ještě hůře bylo ve 38 minutě, kdy se soupeř při přesilovce dostal do přečíslení a ujal se opět vedení tentokrát 3:2. To byl i stav po druhé třetině.

Třetí část jsme zahájili aktivně a už po 38 sekundách Natka Brichová svojí aktivní hrou v útočném pásmu získala kotouč a srovnala na 3:3. Po této brance jsme přestali malinko hrát a soupeře jsme pustili do dvou obrovských šancí, kdy druhou využil 4:3. To bylo naposledy, co se soupeř dostal do vedení. Ve 44 minutě ujela opět Naty Brichová a po důrazu v zakončení opět srovnala 4:4. Po vyrovnání jsme se pustili do hodně hlubokého forčekingu, což přineslo své ovoce. Pepa Komárek soupeři uzmul puk povodil si gólmana domácích a už jsme vedli 4:5. V 50 minutě přišel zlomový moment utkání. Ve vlastním oslabení opět Naty Brichová vybojovala kotouč, natlačila se až do zakončení a pohotový Tom Janata zvýšil naše vedení na 4:6. Ještě v téže minutě proměnil svoje sólo Domča Franc a soupeř šel do kolen 4:7. Následně se ještě zapsal do listiny střelců v 53 minutě Denis Čížek, v 54 minutě opět Natka Brichová a v 60 minutě Ondra Veit.

V posledním utkání sezóny jsme odvedli skvělou práci a je na místě všem zúčastněným (mimochodem jsou všichni níže jmenováni) upřímně poděkovat.

Jan Koleček, Dominik Šubrt

Natálie Brichová, Tomáš Janata, Barbora Sirotková, Petr Hrubý, Kryštof Adam, Vojtěch Hamsa, Ondřej Veit, Denis Čížek, Josef Komárek, Dominik Franc, Jaroslav Šetina, Vojtěch Matějka, Matěj Šváb

Trenér: Pavel Andrle

Statistiky:

Branky: 4 x Natálie Brichová, Dominik Franc, Matěj Šváb, Josef Komárek, Tomáš Janata, Denis Čížek, Ondřej Veit

Asistence: 2 x Natálie Brichová,

Vyloučení:  1  :  5

Branky přesilová hra:  1  :  1

Branky oslabení:   2  :  1

Zásahy gólmani:  45  :  22