«

«

Lis 11

Souboj s Rytíři a Kozly

O víkendu sehráli starší žáci dvě utkání. Nejprve v sobotu na domácím ledě přivítali HC Vlašim a v neděli nastoupili v derby na Kolínském ledě.

V sobotním utkání jsme si dali za cíl, že již musíme prolomit smůlu a na domácím ledě bodovat. Utkání ovšem nezačalo podle našich představ. Kluci sice měli od začátku herní převahu a byli nebezpečnější, ale z brejků skóroval soupeř. Brankář Vlašimi v první třetině předvedl vynikající výkon a za svá záda nepustil jediný puk, kdy se mu podařilo vychytat i naší přesilovku 5:3. Petr v brance Sršňů dvakrát puk ze své sítě lovit musel v časech 09:51 a v 15:37. V kabině trenér kluky uklidnil, že se nic neděje a že o naší výhře nepochybuje.  Do druhé třetiny nastoupili Sršni opět aktivně a od začátku se do Vlašimi zakousli.  Zlomový okamžik zápasu přišel v polovině 23 minuty, kdy po faulu na Robina Míška nařídil rozhodčí trestné střílení.  Robin při svém nájezdu uspěl. Respektive rozhodčí branku uznal. Nutno dodat, že jeho rozhodnutí vyvolalo vlnu vášní jak v hledišti, tak ze stran trenérů. Všichni byli za jedno, že tento nájezd by platit neměl, jelikož puk viditelně skončil za zády gólmana až po dorážce. Rozhodčí, který byl však nejblíže, si stál za svým rozhodnutím s tím, že již při první střele překonal puk celým objemem brankovou čáru. Bohužel videorozhodčího na stadionu nemáme. Do konce druhé třetiny padli ještě tři góly. Nejprve Sršni vyrovnali. Poté se opět do vedení dostala Vlašim a zasloužené vyrovnání přišlo z hole Vaška Kadlečka na konci druhé třetiny. Po dvou třetinách byl stav 3:3. Třetí třetina pak patřila již Sršňům, kdy soupeři postupně nasázeli šest branek a zaslouženě vyhráli 9:3.

Branky Sršňů jak šli za sebou, v závorce asistence: 22:25 Míšek TS, 28:12 Hladík (Míšek), 38:51 Kadleček (Kopecký), 42:18 Míšek (Hladík), 43:39 Kadleček (Hladík), 44:03 Link (Mašín), 46:01 Hladík (Kadleček, Kopecký), 56:47 Hladík (Míšek).

Sestava: gólman: Petr Gygal (60)

Obránci: Brich – Kopecký, Hnilička – Bartoš

Útočníci: Kadleček – Míšek – Hladík, Mašín – Onderko – Link – Adamec.

Na ledě Kozlů v Kolíně jsme nastoupili v plné sestavě a poprvé za sezónu jsme mohli hrát na tři útoky a dvě obrané dvojce. Nutno dodat, že Kozlíci měli rovněž všechny hráče k dispozici a měli 18 hráčů do pole + tři gólmany. Po sobotním vítězství šli Sršni do utkání s dobrou náladou plni očekávání. V brance Sršňů nastoupil od začátku Tomáš Pekař (zranění zad ho donutilo na konci druhé třetiny přepustit místo v brance Petru Gygalovi). První čtyři minuty první třetiny patřili Sršňům, kdy jsme na Kozlíky vlítli a drželi je v jejich obrané třetině. Bohužel gól se nám nepodařilo vstřelit a z přečíslení 2:1 i za cenu sebe obětování se Kolín ujal vedení. Musím uznat, že kapitán Kozlů šel do zakončení doslova po hlavě a myslel jsem, že po střetu s tyčkou již nemůže vstát. Nicméně radost ze vstřeleného gólu zahnala veškerou bolest a po chvíli se Martinec radoval z vedení 1:0. Pak přišla pro hráče nepříjemná přestávka, kdy se čekalo na převrtání branky. Poté se hrál vyrovnaný hokej, kdy v brankách na obou stranách kralovali brankaři. Teprve na konci 17. minuty Kozlíci potrestali opět nedůsledné bránění před naší brankou a soupeř vedl již 2:0, kdy za tohoto stavu skončila první třetina. Druhá třetina začala opět lépe pro domácí, kdy v čase 32:28 navýšili vedení na 3:0. Pak přišlo zasloužené snížení po akci Patrika Hladíka, který snížil na 3:1. V čase 37:37 Kolín opět odskočil na rozdíl tří gólů. O necelou minutu později Sršni zásluhou Vaška Kadlečka po nahrávkách od Robina Míška a Patrika Hladíka snížil na 4:2. Do třetí třetiny nastoupil hájit branku Sršňů Petr Gygal, který v průběhu třetí třetiny musel pětkrát lovit puk ze své branky. Bohužel spoluhráči mu moc nepomohli. Sršni se již neprosadili a pro to zaslouženě prohráli 9:2. Mrzí mě, že šest branek jsme obdrželi jako přes kopírák a za celý zápas jsme si s touto souhrou Kozlů nedokázali poradit.

Branky Sršňů: 35:44 Hladík, 38:34 Kadleček (Míšek, Hladík)

Sestava: gólman: Tomáš Pekař (40), Petr Gygal (20)

Obránci: Brich – Kopecký, Hnilička – Macháčková

Útočníci: Kadleček – Míšek – Hladík, Mašín – Onderko – Link, Vojáčková -Bartoš – Adamec.