«

Led 17

Soupeř měl v závěru více sil

HC Slavoj Zbraslav   :   SK Sršni Kutná Hora     11  :  4   (3:2; 2:1; 5:1)

Neděle 11.7.2015 10:00 hodin byl úřední začátek mistrovského utkání našich mladších žáků se soupeřem HC Slavoj Zbraslav. Utkání se sehrálo v Praze na ZS Nikolajka.

Jak se tak říká, že každé utkání je jiné, a že každé utkání začíná za stavu 0:0 je prostě fakt. V některých zápasech však tato jistota vezme hned od počátku za své a utkání se zvrtne do nevídaných konců. Proč takhle blbě uvažuji, hned snad vysvětlím. Nám ve většině utkání pravidelně uteče začátek zápasu a je po i těch slabých nadějích, že konečně budou hody. Nedokážeme se již zvednout a nějak se doplácáme až do závěrečné sirény. V tomto utkání však toto naše skoro již pravidlo neplatilo. Od úvodního vhazování nastoupilo mužstvo Sršňů, které toužilo uhrát slušný výsledek. Kluci (spolu s děvčetem, abych neurazil) slušně bruslili, rychlostně to bylo taky v pořádku, napadání soupeře při rozehrávce sice trochu vázlo, ale důraz v bránění zejména v bezprostřední blízkosti naší branky až překvapoval. Tak se i stalo nevídané a náš gólman Kuba Červinka, který naskočil do branky jako první, neměl z počátku utkání skoro žádnou práci. Ve druhé minutě jsme snažení korunovali brankou, kterou vsítil z mezikruží Dave Trnka po milimetrové přihrávce Matese Hájka. O minutu později po rychlém založení útočné akce přihrává z pravé strany Naty Brichová před bránu na Lukyna Seckého, který však sám před gólmanem míjí puk. V následujících minutách naše snaha nepolevovala a troufnu si tvrdit, že jsme v první třetině hráli opravdu dobře. Bohužel jsme se nevyvarovali hluchého místa mezi 12’ a 14’. Ve 12’ se prosadil útočník soupeře, kdy v rohu za naší brankou přihrál před Kubu Červinku, kde nejdříve nikým neatakovaný hráč minul, ale druhý dojíždějící střílí k levé tyči 1:1. V čase 13:08 přichází střela z boku naší svatyně. Kuba v brance jen vyráží před sebe a dojíždějící hráč strhává vedení na stranu Zbraslavi 2:1. O 37 sekund později opět nedůslednost při bránění, přihrávka před naší branku a přesné zakončení 3:1. Tahle smršť nás probrala a vrátili jsme se k původnímu scénáři. Zlepšili jsme bruslení a dohrávání osobních soubojů . Sladký moment přišel v 18’, kdy Tom Knížek přihrál od pravého mantinelu a Miki Hynek z první střílí těsně nad ledem k levé tyči 3:2. To byla poslední změna na světelné tabuli před první přestávkou.

Do druhého dějství do branky nastoupil Jenda Koleček a v poli jsme začali ve čtyřech, protože ještě z první třetiny seděl na trestné lavici Lukyn Secký. Oslabení jsme dohráli bez úhony a již v pěti jsme v čase 21:56 udeřili. Miki Hynek se v útočném pásmu ač atakován prosadil, objel branku soupeře a přihrál skvělý puk před Zbraslavského gólmana. Zde Máťa Hájek nejdříve netrefil puk, ale druhý dojíždějící Dave Trnka švihem zametl černý nesmysl pod horní tyč a bylo to 3:3. Ve 27’ soupeř podnikl  vpád do naší obranné třetiny, následovala rychlá přihrávka před branku a nikým nestřežený hráč upravuje na 4:3 pro domácí. Včase 33:08 jsme si vybrali i trochu smůly, kdy si soupeř důsledným atakováním v naší obranné třetině vybojoval nebezpečnou pozici v zapovězeném území před naší brankou. Naše obrana se i přes veškerou snahu dostala do úzkých, přičemž se puk po několika náhodných odrazech dostal až k volnému hráči soupeře u levé tyče, který nekompromisně již prakticky do prázdné brány zvýšil na 5:3. Takový stav platil i po druhé siréně. Ve druhé třetině jsme předvedli opět velice slušný výkon, přičemž jsme byli soupeři více než vyrovnaným protivníkem.

Do třetí třetiny nastoupil do branky opět Kuba Červinka. Bohužel už po dvou minutách nám byl zasazen šestý úder. Nedůslednost v bránění přihrávka před branku a stav se měnil na 6:3. Na toto jsme dokázali ještě odpovědět. V čase 42:30 si Naty Brichová dojela puk po střele Máťi Švába a u tyče ho procedila za záda gólmana 6:4. Bohužel soupeř kontroval zanedlouho, kdy střela z levé strany před kruhem propadla Kubovi mezi betony do brány a bylo vymalováno 7:4. Po této brance se v čase 44:35 vrátil do branky zpět Jenda Koleček. Do tohoto momentu se dá říci, že se hrál vyrovnaný hokej, kde jsme určitě nebyli horší, ba naopak v některých fázích utkání jsme soupeři dokázali pěkně zatopit. Tomuto mému smělému tvrzení napovídá i nezpochybnitelný fakt, že do této doby poměr střel tedy do již zmíněné 45’ byl 25:25. Za následujících 15 a ½  minuty se počet zásahů gólmanů rozrostl v poměru 20:3 pro soupeře. Tedy zjednodušeně řečeno hráči Zbraslavi za posledních 15 minut ohrozili našeho gólmana jen o něco méně, než za předchozích 44 a ½ minuty. V této závěrečné fázi utkání se hrálo prakticky jen na jednu branku a to na tu naši. Přes velký tlak soupeře se logicky rozrostlo i naše konto. Ale ani počet inkasovaných branek nemusel být tak vysoký. Poslední dvě branky jsme dostali prakticky v poslední minutě, kdy jsme měli problém i vyhodit puk z vlastního obranného pásma.

I přes nelichotivý konečný výsledek konstatuji, že kluci bojovali a myslím si, že i hokej se z obou stran musel líbit. Ač to normálně nedělám, tak teď musím mužstvo jako celek pochválit. V tomto utkání jsme doplatili na úzký kádr. Soupeř hrál na tři kompletní pětky, my jen na dvě. I když se k tomu v kabině po utkání nechtěl nikdo moc přiznat (vyjma paradoxně těch nejmladších Jendy, Honzy a Máti) tak posledních 15 minut všichni do jednoho mleli z posledního a prostě nebylo již kde brát. Ano dopustili jsme se během utkání několika chyb to je pravda, ale ty vyplynuly ze hry, což se prostě stává. Soupeř také nebyl neomylný a pod tlakem dokázal chybovat. Naše hra však již postrádala naivitu, ustrašenost a laxnost, čehož jsme byli svědky v některých předešlých zápasech. Jen tak dál ogaři a děvčico.

Branky: 2 x Trnka; 1 x Hynek; 1 x Brichová

Asistence: 1 x Hájek, 1 x Knížek, 1 x Hynek; 1 x Šváb

Poměr střel:  45 : 28

Vyloučení: 4 : 3

Využití:  1 : 0