«

Zář 22

Srdnatý boj

Muži: SK Sršni Kutná Hora – HC Kohouti Česká Třebová 3:8 (1:2, 1:2, 1:4)

Ve třetím přípravném utkání přivítali Sršni na svém ledě tým České Třebové. Další těžký soupeř z krajské ligy vedený panem Topolem sliboval kvalitní hokej. František Coubal zařadil do sestavy dalšího navrátilce na kutnohorský led Martina Pipka a do branky poslal Petra Myřátského.

Utkání začalo ve svižném tempu pro Sršně smolně. Hned v první minutě inkasovali. Poté se Sršni odhohlaní vyrovnat zakousli do svého soupeře. K vidění byl krásný hokej se spoustou šancí. Zejména nejmladší domácí útok zatápěl Kohoutům. Hosty však podržel brankář a tak další gól dali hosté v přesilovce. Snížení přišlo před první sirénou po závaru kutnohorských mladíků holí hostujícího obránce.

Druhá třetina měla obdobný průběh. Srdnatý boj domácích, skvělý brankář hostů a zkušenost soupeře přinesla stejný gólový příděl. Za domácí se důrazem v dorážce prosadil Rudolfský.

Na začátku třetí části při průniku Pipek nastřelil horní tyč. Poté kotouč vyhozený do stropu Melounem znamenal oslabení, které hosté využili ke vstřelení páté branky a utkání ovládli. Postupně navýšili konto Sršňů na číslo osm a nic na tom nezměnilo ani střídání v domácí bráně. S chutí hrající Čejka ještě upravil konečný výsledek na 8:3, ale stal se zároveň největším smolařem. V posledním střídání inkasoval náraz od soupeře na mantinel a zranil si rameno. Diagnóza utrženého klíčku znamená operaci a léčení nejméně do konce roku. Ofenzivní obránce bude Sršňům chybět.

Trenér František Coubal poděkoval hráčům za předvedený výkon a nasazení s vědomím krutosti výsledku. Poslední utkání náročné přípravy Sršni hrají ve čtvrtek doma proti  HC Chotěboř.

Branky K. Hora: Jan Tvrdík, Rudolfský (Čejka), Čejka

Sestava: Myřátský, Balham – Čejka, Vaněk, Krištof, M. Minarčík, Švejda, Meloun, Rudolfský, Janota, Pipek, Jiří Tvrdík I., Jan Tvrdík, Jelínek, Charvát, Andrle, Sádlo