«

«

Led 20

Sršni doma uhráli důležité body

Neděle 20. 1. 2019 SK Sršni Kutná Hora – HC Žabonosy 6:3 (3:1,1:2,2:0) Sršni v neděli večer vybojovali  na domácím ledě důležité tři body. Zajímavostí je, že všechny branky Sršňů padly při nerovnoměrném počtu hráčů na hrací ploše…

Domácím se podařilo na závěr soutěže získat na střídavý start tři mladé hráče z nedalekého Kolína. Trenér Bednář tak sestavil první pětku z „mladých pušek“, když za útokem Dytrych (roč. 1999), Netušil (1998), Kadlec (1998) hrála obrana Grauer (1999), Jelínek Radek (1998). Ve druhém útoku nahradil Beran zraněného Jiráně, třetí útok začal ve složení Javůrek, Rudolfský a Šváb Michal. Zápas začal v rychlém tempu a Sršni několikrát zaměstnali hostujícího brankaře Březinu. Hosté zahrozili Mejzrem, který při rychlém výpadu objel i Davida Jelínka v naší brance, ale jeho přihrávku zpoza brankové čáry nedokázal nikdo z jeho spoluhráčů dopravit do prázdné branky. V 8. minutě jsme hráli první přesilovou hru a hned jsme ji dokázali využít, když po přihrávkách Kadlece a Radka Jelínka zakončoval od modré Netušil. V 10. minutě (při naší druhé přesilovce) se prosadil náš druhý útok, přihrávku Jendy Tvrdíka zužitkoval Matouš Jelínek a vedli jsme 2:0. Z dvoubrankového vedení jsme se však radovali pouze 20 sekund, protože hosté dokázali snížit na 2:1. A mohlo být ještě hůř, protože Žabonosy vstřelili vyrovnávací branku. Tu však hlavní rozhodčí po předchozí faul na Siváčka neuznal a Sršni naopak mohli hrát další přesilovou hru. A i ve třetí naší přesilovce jsme dokázali skórovat! Tentokrát se prosadil Lukáš Beran. Hosté také několikrát zahrozili, ale na Davida Jelínka v naší brance si nepřišli. Těsně před koncem třetiny měla ještě možnost ke vstřelení branky dvojice Javůrek, Michal Šváb, ale posledně jmenovaný pouze vyprášil betony hostujícího brankaře.

Zdálo se, že Sršni mají hru pod kontrolou, obvzlášť když se jim podařilo využít i čtvrtou přesilovku ke vstřelení branky. V úvodu druhé třetiny si při hře 5 na 3 vyměnil puk na modré několikrát Křeček s Pavlem Švejdou, aby v čase 23:38 Švejda poslal projektil za záda hostujícího brankaře. Ve 27. minutě však zaváhala znovu třetí pětka a hosté snížili na 4:2. Do naší hry se pomalu začala vkrádat nervozita a nepřesnosti, hosté přidali na důrazu a ve 37. minutě i oni díky přesilovkové trefě snížili na 4:3.

Do poslední třetiny přesunul trenér Romana Siváčka z obrany na centra třetího útoku, ale toto rozestavení dlouho nevydrželo, protože ve 44. minutě byl nedovoleně atakován Vojta Dytrych a po následném kontaktu s brankovou konstrukcí musel nedobrovolně odstoupit ze zápasu. V této fázi zápasu převzali iniciativu hosté a několikrát byli velice blízko vyrovnání. Naštěstí jasně proti byl David Jelínek v naší bráně. Do průběhu zápasu se zapsal tak výrazně, že mu rozhodčími byla přiznána asistence na brance Antonína Kadlece, který ve vlastním oslabení dojel puk vyhozený právě Davidem a po zaváhání hostujícího brankaře skóroval do prázdné branky. Ani znovu nabité dvoubrankové vedení příliš klidu na naše hole nepřineslo, hosté se dvě minuty před koncem pokusili při přesilovce o hru bez brankaře a měli štěstí, když náhodně vyhozený puk skončil jen kousek od jejich branky. Co se ale nepovedlo náhodně, povedlo se v čase 58:35 záměrně, když Pavel Švejda vstřelil svoji druhou branku v utkání (David Jelínek zaznamenal druhou asistenci) a stanovil tak konečný účet zápasu na 6:3.

Sestava: Brankaři: Jelínek David (Pekař)

obránci: Grauer, Chmelař, Švejda, Křeček, Jelínek Radek, Siváček, Havelka

útočníci: Rudolfský, Beran, Dytrych, Tvrdík Jan, Jelínek Matouš, Javůrek, Netušil, Kadlec, Šváb Michal,Tvrdík Jiří, Sádlo

Tenér: Bednář Stanislav

Branky a nahrávky: 8. Netušil (Jelínek Radek, Kadlec), 10. Jelínek Matouš (Tvrdík Jan, Švejda), 16. Beran, 24. Švejda (Beran, Tvrdík Jan), 50. Kadlec (Jelínek David), 59. Švejda (Jelínek Matouš, Jelínek David)
Vyloučení: 8 – 7
Využití: 4 – 1
Oslabení: 0 – 1