«

«

Úno 02

Sršni nadělili desítku Příbrami, překonali stovku vstřelených branek!

17. kolo KSM: TJ Spartak Příbram – SK Sršni Kutná Hora 1:10 (0:2, 0:5, 1:3)

V sedmnáctém kole hostil Sršně Spartak Příbram. Odveta remízy v základní hrací době z Kutné Hory slibovala tvrdý boj o každý puk. Sršni si chtěli udržet druhou příčku tabulky a odvézt všechny body. Stanislav Bednář doplnil obranu přesunem Siváčka a po zranění se vrátil do nejmladšího útoku Jan Tvrdík.

Začátek utkání byl z obou stran opatrný. Zkušení domácí hráči čekali na chyby Sršňů, kteří se snažili domácí tým přehrát kombinačně. To se povedlo ve třinácté minutě. Krejza křižnou přihrávkou našel Jelínka, kterému na střelu najel obránce Švejda a otevřel skóre. O pět minut později se do přečíslení rozjel obránce Tvrdík společně s Pácalem. Pohlednou kombinaci Tvrdík proměnil a uklidnil spoluhráče. To naopak znervóznělo domácí. Jeden z jejich obránců nepříjemně zákrokem na hlavu fauloval Rudolfského u mantinelu. Pipek v následné bitce faul potrestal, ovšem jeho poslední úder do čelisti byl jaksi navíc a rozhodčí ho „ocenili“ trestem ve hře.

Ve druhé třetině Sršni dominovali. Zdařilé kombinace přinášely množství šancí a zakončení ke spokojenosti Stanislava Bednáře. Střelecky se prosadili postupně Rudolfský, Vaněk, Siváček, Pácal, a opět Vaněk. O vítězi bylo rozhodnuto.

Stav 0:7 na začátku třetí části zvěstoval poklidnou dohrávku. Domácím se povedl čestný úspěch, když ihned po buly Hermann nemohl stihnout přesun k neobsazenému střelci. Sedm minut před koncem se střelcem stého gólu Sršňů v soutěži a osmého v zápase stal Jiří Pácal po samostatné akci. Devátou branku přidal Švejda po nahrávce Sádla a desítku završil povedenou střelou Charvát.

Chtěné body tedy Sršni mají a povedené výkony v posledních utkáních jsou nejlepší pozvánkou na domácí utkání. Ve šlágru kola se střetnou s HK Králův Dvůr, kterému mají co vracet. Utkání začíná v neděli 8.2. od 17:30.

Branky Sršňů: Švejda (Jelínek, Krejza), Tvrdík I. (Pácal, Janota), Rudolfský (Sádlo), Vaněk (Švejda, Rudolfský), Siváček (Poláček, Krejza), Pácal, Vaněk (Charvát), Pácal, Siváček (Sádlo, Poláček), Charvát

Sestava: Hermann (Březina) – Vaněk, Poláček, Krejza, Švejda, Tvrdík II., Siváček, Rudolfský, Pipek, Sádlo, Jan Tvrdík, Tvrdík I., Jelínek, Janota, Charvát, Pácal

Vyloučení: 6/3

-Hynek Macháček-