«

Úno 27

Sršni opět dostali víc gólů než dali

HK Kralupy nad Vltavou – Sršni Kutná Hora  11 : 5 ( 4:2, 4:2, 3:1 )

Po kratší odmlce, způsobené přeloženým zápasem s Vlašimí, jsme se opět vrátili do finišujícího kolotoče KLD, ale bohužel již definitivně bez Červajze a Johanky, kterým sezóna předčasně skončila. V oslabené sestavě doplněné o starší žáky, jsme po šňůře běžných hokejových výsledků utrpěli zase jednou pořádný debakl a projeli to na ledě týmu HK Kralupy nad Vltavou 11:5.

Zápas přitom začal velmi nadějně, když po rychlém zavezení puku Michalem do třetiny, přesné nahrávce a rychlém a pohotovém zakončení Dýti jsme již po 9 vteřinách vedli 0:1. Domácí to ale vůbec nevyvedlo z míry a v rozmezí mezi 7. a 16.min. dokázali čtyřikrát využít skulin a nedůrazu v naší obranné hře, jakož i ne zcela přesvědčivých brankařských zásahů – 4:1. Nepříznivé skóre se nám ale podařilo ještě 40 vteřin před odchodem do kabin upravit, když si aktéři první branky tentokrát prohodili role – 4:2. Tímto skóre úvodní třetina skončila. Třetina, která byla herně, střelecky i na šance vyrovnaná, bohužel ale s rozdílem, že my jsme vícekrát nedokázali zvednout ani tu nejnápadněji hozenou rukavici.
   Druhé dějství jsme začali dvouminutovým trestem (jediný v celém zápase!) za pozdní příchod na led a zde se musím všem omluvit, protože vina padá jednoznačně na mou hlavu (spíš tedy hubu). Na druhou stranu, ale musím říct, že jsme oslabení zvládli výborně, aniž bychom soupeře k něčemu pustili, což mě utvrdilo v pocitu, že dnes to rozhodně není ztracené. V hlavách jsme měli poměrně velkou touhu po vyrovnání, což se projevilo v polovině zápasu i na skóre, když jsme snížili na kontaktních 5:4. Pověstná jiskřička naděje, která probleskla naší střídačkou, ale pohasla již za pouhou minutku, když Fífovi projela mezi betony jednoduchá střela po ledě – 6:4. Byl to takový ten gól „vykošťovák“, který srazí ke dnu zrovna v tu nejméně vhodnou chvíli, a tak Fífa v rozmezí následujících pěti minut lovil ještě dvakrát puk ze své sítě – 8:4.
   Mezi třetinami bohužel proběhl nepříjemný incident, který měl vliv na sestavu do poslední dvacetiminutovky, ale nechci tady rozhňahňávat, co má zůstat za dveřmi kabiny, a taky uznávám, že každý má právo na chybu. Jen chci říct, že nikdy nepřistoupím na to, aby si hráč diktovat s kým bude a s kým nebude hrát a v mé přítomnosti urážel své spoluhráče! Poslední perioda už nějaký výraznější obrat ani změnu herního projevu nepřinesla. Prohráli jsme jí, jako i ty předešlé o dvě branky a stanovili tak konečný výsledek 11:5.
   Co říct závěrem? Myslím, že máme na lepší výkon, než jsme předvedli a lepší výsledek než jsme uhráli. První lajna rozhodně ukázala svou ofenzivní sílu a jejich hra dopředu se mi líbila. Na druhou stranu z jedenácti inkasovaných branek byli na ledě u šesti, a to je prostě moc. Ostatní hráči se většinou dokázali prosadit jen minimálně v osobních soubojích, některým chyběli kvalitnější hokejové dovednosti a jiným větší důraz, či osobní statečnost při hře s kotoučem. No a popravdě ani jeden z našich gólmanů se opět úplně nevyvaroval laciným gólům. Přesto vám chci poděkovat, že jste nesložili zbraně a snažili se hrát a bojovat až do možná trpkého konce. Za snahu se ale odměňuje naposledy asi tak na prvním stupni ZŠ, a proto jestli bude chtít příště nějaké body, budete muset předvést lepší a především bezchybnější výkon.
   Tak nějak z naturelu a principu nechci končit negativně, a proto jedna milá kuriozitka závěrem. V průběhu druhé třetiny Fíďovi nevydržela hokejka a rozlomila se. Čepel elegantním obloukem opustila shaft v jeho rukách, ale Tomáš nezaváhal a hned mu docvaklo, že za použití vycházkové hole pro zakrslého turistu na ledě je trest za nevyhovující výstroj. Okamžitě se rozloučil se zbytkem své hole a pokračoval ve hře bez ní, aby za několik okamžiků zastavil ukázkovou placírkou puk směřující do odkryté části branky. Geny hold nezapřeš, ani ty fotbalové.
brankaři: Chalupa Jan, Wagenknecht Filip
obránci: Konečný Miloš, Fišar Tomáš st., Brabec Pavel, Hribik Vojta,
útočníci: Šváb Michal, Dytrych Vojta, Fišar Tomáš ml.,, Macháček Ondřej, Koubský Petr, Koubský Jakub, Procházka Matěj, Bachtík Dominik, Havránek Štěpán
branky: Šváb Michal 3x, Dytrych Vojta 2x
asistence: Šváb Michal 2x, Dytrych Vojta, Fišar Tomáš st.Hríbik Vojta