«

«

Srp 16

Sršni otestují PreSk8

Společnost HockeyForLife specializující se na off-ice prostředí poskytla Sršňům vzorky zcela nového a revolučního energy shotu PreSk8. Vzorky budou rozdány na blížícím se soustředění hráčům dorostu, kteří tak budou mít možnost otestovat tento zbrusu nový energetický nápoj na vlastním těle. Více informací uvnitř článku.Hockey For Life

Co JE PreSk8

Jako hokejista víte, jak tvrdě pracujete na ledě. Víte, že musíte dát 110% do každého posunu na hřišti. A víte, jak důležité je být schopen bruslit rychleji, rozdat tvrdší hity, zůstat klidnější, myslet jasněji, zpracovat lépe puk a rychleji reagovat než ten druhý … a to vše až do konečného zaznění hvizdu píšťalky. Víme to také. To je důvod, proč je vyvinut PreSk8! Vědecký výzkum ukazuje, že silné živiny nalezené v PreSk8 mohou:

1) Zvýšit celkovou kapacitu svalové práce o 12%, udrží vás silnější po delší dobu.

2) Vylepšete výbušnou sílu a rychlost o 16%, dostanete se k puku jako první.

3) Zvýšit celkovou vytrvalost o 24%, aby vaše nohy a plíce byly silnější po celou dobu hry.

4) Rychlost reakce o 42%, což vám umožní získat náskok před vaším soupeřem.

Co OBSAHUJE PreSk8?

Extrakt Rhodiola rosea – Vědci zjistili, že tento „adaptogenní“ rostlinný výtažek má jedinečnou schopnost současně zvýšit duševní funkce a vytvořit emocionální uklidňující účinek. Zjistili, že tento efekt umožňuje sportovcům, aby zůstali v klidu, při současném zvýšení duševní výkonnosti o více než 10% při extrémních fyzickém výkonech. Rhodiole byly také prokázány protizánětlivé účinky, zvyšení odolnosti až o 24%, zvýšení antioxidační ochrany a zvýšení VO2 Max.

Tyrosin – tato podmíněně esenciální aminokyselina působí jako přírodní předchůdce pro syntézu specifických neurotransmiterů (zejména dopaminu a noradrenalinu) podílí se na duševní čilosti a svalové výkonnosti. Výzkumy ukazují, že doplňující tyrosin může zvýšit hladinu těchto neurotransmiterů v těle. Těmto zase bylo prokázáno, že výrazně zvyšují duševní funkce a fyzický výkon až o 14%.

Kofein – Kofein působí na zvýšení výkonu různými způsoby, včetně jeho schopnosti náhradní zásoby energie glykogenu (čímž se zvyšuje odolnost), zvýšení poznání průběhu rychlosti a snížení vnímaní námahy. Kofeinu bylo prokázáno zvýšení svalového výkonu a rychlosti reakce.

Taurin – Taurin je nejrozšířenější aminokyselinou ve svalových buňkách, vykonává řadu zásadních metabolických funkcí – aby svaly fungovaly optimálně. Intenzivním cvičením bylo prokázáno, že ve svalstv seu Taurin rychle vyčerpává. Doplněním Taurinu před cvičením zastaví tuto ztrátu a tím zajišťuje optimální svalový výkon. Taurin také pomáhá odstranit kyselinu mléčnou z tvrdě pracujících svalů, působí pozitivně na ochranu svalů po cvičení – chrání před zraněním a pomáhá udržovat optimální svalový výkon během doby trvání maximálního výkonu.

Maltodextrin / Fruktóza komplex – Doplnění sacharidů bylo vždy v Univerzitním výzkumu uvedeno jako vhodný doplněk ke zvýšení dlouhodobého, kontinuálního a snadno dostupného zdroje energie a tím šetřit svalový glykogen. Sacharidy poskytují perfektní a čisté spalování paliva. Je to perfektní zdroj k dosažení cíle.

Vitamin B-Complex – Některé vitamíny skupiny B hrají hlavní roli pro správné fungování metabolismu. Pokud jste mírně vyčerpáni, vitamíny skupiny B pomohou váš výkon snášet daleko lépe. Při vysoké intenzitě cvičení je velké množství vitaminů skupiny B ztráceno potem. PreSk8 obsahuje unikátní vitamin B komplex, který zajistí, že hladina zůstane optimálním po celou dobu průběhu hry. Jedním z dalších přínosů ze směsí v PreSk8 je kombinace 2 speciálních forem niacinu, přičemž se chová jako vazodilatační, což pomáhá zvýšit průtok krve a doručení živin do tvrdě pracujících svalů.

Jaký je hlavní rozdíl mezi PreSK8 a dalšími energetickými nápoji a energy shoty?

Odpověď: To by mohlo být velmi dlouhá odpověď, ale v souhrnu:

a) Zahrnutí výzkumu – prokázané správné množství každé složky v PRESK8. Většina ostatních energetických nápojů a shotů zdobí jejich etiketu s různými živinami jen proto, aby to vypadalo dobře. Nicméně, velmi málo (pokud vůbec) obsahují správné množství jednotlivých živin pro zvyšení fyzického výkonu. PreSk8 to dělá, a je  to dokázano s výzkumem.

b) Zahrnutí výzkumu – prokázané dávky specializované formy extraktu z bylin Rhodiola rosea. Tato bylina v dávce a formě stanovené, je jedním z našich „magických střel“. Zastupující jako „adaptogen“ má schopnost stabilizovat adrenalinu odezvy během akutní fyzické a psychické zátěži, což umožňuje hráči zůstat v klidu a zůstat soustředěn v průběhu hracího času. Tento efekt pomáhá snížit  „nervozitu“. Tomuto bylinnému extraktu je také prokázáno, že.:

I. Zvýšení anaerobní vytrvalost do vyčerpání až o 24%.

II. Zvýšit audio-vizuální reakční rychlost. To umožňuje hráčům rychleji reagovat na to, co se děje na ledě okolo nich.

c) Zahrnutí fyziologicky účinné dávky aminokyseliny tyrosin. Tyrosin je přímý předchůdce syntézy neurotransmiteru adrenalinu v těle, zvýšení hladiny adrenalinu během cvičení má následující účinky.:

I. Zvýšení náboru svalového vlákna, který umožňuje hráčům vytvářet více síly a rychlosti.

II. Zvyšuje jemně motoriku, což umožňuje přesnější manipulaci s pukem a další motorické funkce.

III. Zlepšuje reakce ve stresu.

IV. Zvyšuje účinnost využití paliva ve svalových buňkách, což umožňuje výrobu více energie a zvyšuje vytrvalost

d) Skutečně efektivní dávka kofeinu. Kofein je hodně pomlouvaný a nepochopený. Ve správném dávkování (který je v PRESK8) je kofein jednou z nejvíce studovaných a efektivních ergogenických pomůcek, které jsou k dispozici. Většina energetických nápojů jednoduše neobsahují dostatečné množství, které pomůže dosáhnout zvýšení výkonu. Nebo pokud ho obsahují, nemají protiváhu s uklidňujícím prostředkem, jako je Rhodiola, a vytváří tak produkt, který prostě příliš stimuluje nadledvinky a způsobuje tak „nervozitu“. Jednou z věcí, terou zastáváme je filosofie o součinnosti mezi kofeinem a tyrosinem. Zatímco tyrosin poskytuje podklad pro produkci adrenalinu, kofein zvyšuje účinnost enzymu zodpovědného za přeměnu tyrosinu na adrenalin, čímž se maximalizují adrenalinové účinky tyrosinu. Dávce kofeinu nalezené v PRESK8, bylo zjištěno, že:

I. Špičkové zvýšení výkonu až o 20%. Díky tomu mohou být hráči rychleší a tvrději střílet.

II. Snížení vnímání námahy – jeden z velkých účinků kofeinu. V podstatě otupí pocit bolesti, kvůli čemu je fyzický výkon extrémější.  Toto umožňuje hráčům být tvrdší po delší dobu.

ODKAZY:

Hockey For Life                 

informace o nápoji čerpány z webu: http://ww.presk8.cz

obrázky čerpány z webu: http://www.hockeyforlife-shop.cz/

Pepa Macháček