«

Říj 21

Sršni porazili Zlonice a vedou krajskou soutěž

3. Kolo KSM – Sršni Kutná Hora – HC Zlonice  8:2  (3:1, 3:1, 2:0)

Třetí kolo soutěže bylo utkáním dosud neporažených týmů z čela tabulky a Sršni hostili zlonický tým. Do týmu Sršňů se zapojil obránce Radek Krejza a opět nastoupili tři junioři.

Před začátkem utkání předseda SK Sršni pan Michal Procházka společně se členem výboru panem Milanem Pekařem poblahopřáli kustodovi „A“ týmu panu Václavu Rejnovi k jeho sedmdesátinám. Poděkovali za jeho dlouholetou práci pro kutnohorský hokej s přáním mnoha dalších plodných let.

Odhodlání zvítězit a stát se lídrem bylo patrné od první buly u obou soupeřů. Svižný začátek zvládli lépe Sršni a vynutili si převahu. První branku domácím zařídil v deváté minutě Novotný, který dostal přihrávku za obranu hostí, zavezl kotouč i s obráncem do rohu a naservíroval puk mezi kruhy najetému mladíkovi Aleši Sádlovi a ten rozvlnil poprvé síť. Za čtyři munuty se trefil Milan Volný a dvě minuty před první sirénou Otakar Hynek. Hosté korigovali gólem do šatny.

Úvod druhé třetiny vyšel lépe hostům a kontaktní brankou se dostali do hry. Nepříjemě ostřelovali Šimona Balhama, ale jeho opět spolehlivý výkon dával Sršňům jistotu. Ve dvaatřicáté minutě Matouš Jelínek vyslal svého spoluhráče z juniorky Aleše Sádla do brejku a ten svým druhým gólem opět Sršně nabudil. Za další půlminutu vybojoval kotouč a ujel hostující obraně Lukáš Rudolfský. Neomylně zakončil a navýšil vedení na 5:2. Loňský král střelců Michal Charvát se asi nechal inspirovat, ujel také a zavěsil šestou branku do zlonické sítě. Nervózní hosté přitvrdili hru, ale výsledkem bylo jen jejich oslabení. Dva osobní desetiminutové tresty a jedno vyloučení do konce utkání po nepěkném zákroku na Lukáše Rudolfského.

Třetí třetinu si už Sršni pohlídali. Svou  premiéru ozdobil brankou Radek Krejza střelou od modré čáry v přesilovce a poslední gól šikovně zařídil Michal Charvát. Vytáhl obránce i brankaře hostí vedle tyče, Martinu Melounovi připravil střelu do prázdné brány a ve tváři trenéra vyloudil úsměv.

Příští utkání bude velmi zajímavé. Domácí Sršni se střetnou s také dosud neporaženým týmem HC Žabonosy  v neděli 27.10. od 17:30. Vítěz derby bude posledním neporaženým týmem a lídrem soutěže.

Branky sršňů: Sádlo (Novotný), Volný (R. Jelínek), Hynek (Tvrdík I.), Sádlo (M.Jelínek), Rudolfský, Charvát, Krejza (Andrle), Meloun (Charvát)

Sestava:  Šimon Balham (Alexandr Karger) – David Čejka, Jan Vaněk, Lukáš Krištof, Martin Pálek, Jiří Tvrdík (II.), Radek Krejza, Jiří Tvrdík (I.), Otakar Hynek, Tadeáš Hetfleisch, Michal Charvát, Lukáš Rudolfský, Martin Meloun, Robert Jelínek, Milan Volný, Pavel Andrle, Jiří Novotný, Aleš Sádlo, Matouš Jelínek.  Trenér: František Coubal