«

Úno 09

Sršni přivezli body, porazili HC Zlonice

2. kolo nadstavby KSM – HC Zlonice – Sršni Kutná Hora 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)

Druhý nadstavbový zápas Sršni odjeli hrát na ZS Slaný proti HC Zlonice. Do sestavy se vrátili po zranění Čejka, Krištof a Charvát. Premiérově nastoupil mladý obránce David Marvan a chyběl nadějný universál Matouš Jelínek, který sbírá hokejové zkušenosti v americkém Seattlu. Sršni chtěli vyhrát, odčinit nepovedený výkon na stejném ledě v základní části a zloničtí hráči si na Sršně věřili.

Svižný bojovný úvod dával tušit vyrovnanou hru. Domácí otevřeli skóre na konci šesté minuty. Rychlou střelou překonali Šimona Balhama. Sršni odpověděli okamžitě. Po vyhrané buly Charvát zavezl puk do útočného pásma a nahrál. Rudolfský  vystřelil, odraženou střelu zachytil Meloun, objel bránu a zasunul puk za tyč. Povzbuzení Sršni začali domácí tým přehrávat. V patnácté minutě střelou od modré čáry Švejda vyprášil betony domácího brankáře a dorážkou dostal Sršně do vedení Andrle. Minutu před první sirénou po pěkné kombinaci Čejky, Vaňka a zakončujícího Melouna Sršni navýšili vedení.

Druhá třetina byla vyrovnaným bojem o střední pásmo s několika šancemi na obou stranách, ale skóre se nepohnulo. Nepříjemnou událostíbylo podklouznutí Vaňka a tvrdý náraz hlavou do mantinelu.

Ve třetí části se Sršni už soustředili spíše na dobrou obranou hru. I když dvakrát překonali domácího brankáře, gól už nedostal. Střely Andrleho a Charváta zastavila tyč. Komplikace přišla v závěru, když domácí tým „přitlačil na pilu“ a zatlačil Sršně do defenzivy. Navíc vyloučení kutnohorského obránce při odvolaném brankáři znamenalo přesilovku šesti na čtyři. Šimon Balham však svůj tým podržel a tak konečnou podobu výsledku 1:4 stanovil Charvát střelou do opuštěné domácí branky.

Příští utkání, derby proti HC Žabonosy  odehrají Sršni na domácím ledě v neděli 16. února od 17:30.

Branky sršňů: Meloun (Rudolfský, Charvát), Andrle (Švejda), Meloun (Vaněk, Čejka), Charvát

Sestava: Šimon Balham (Petr Myřátský) – Jan Vaněk, Martin Pálek, Pavel Švejda, Láďa Šváb, David Čejka, Lukáš Krištof, David Marvan, Martin Meloun, Lukáš Rudolfský, Michal Charvát, Robert Jelínek, Otakar Hynek, Aleš Sádlo, Tadeáš Hetfleisch, Michal Jirek, Pavel Andrle   Trenér: František Coubal     Vyloučení: 6/6