«

Led 26

Sršni přivezli body z Milevska, porazili Božetice

16. kolo KSM: TJ Božetice – SK Sršni Kutná Hora  1:5  (0:1, 1:3, 0:1)

V šestnáctém kole krajské soutěže Sršni odjeli do Milevska, kde je hostil tým TJ Božetice. Jejich cílem bylo nepřetrhnout vítěznou šňůru a sebrat všechny body aktuálně osmému týmu v tabulce. Božetice naopak chtěly oplatit prohru z Kutné Hory.

Utkání začalo z obou stran opatrnou hrou, která vydržela asi do páté minuty. Domácí se prezentovali důraznou hrou a nasazením, ze kterého bylo jasné, že Sršni nebudou mít lehkou práci. Na ledě se začalo jiskřit a přicházely vyloučení. V sedmé minutě se po ubráněném oslabení Sršňů provinili dvakrát domácí a přišla přesilovka 5 na 3. První branka visela ve vzduchu, ale přišla až za stavu 5 na 4 v deváté minutě, když obránce Čejka vymyslel ideální přihrávku Siváčkovi, který měl u tyče připravenou hůl. Sršni se uklidnili, ovšem soupeř dál nepříjemně „kousal“. Stav 0:1 vydržel až do první sirény.

Do druhé třetiny Stanislav Bednář vyzval hráče k čisté hře, neboť hlavní rozhodčí p.Svoboda nasadil přísný, ale spravedlivý metr. Stala se i málo vídaná událost, když mylně uložený trest našemu obránci vzal zpět a dočkal se potlesku. Sršni v této části byli aktivnější a postupně získávali převahu. Ve 34 minutě, ve velké formě hrající Krejza zajel s pukem od modré mezi kruhy a střelou nad beton dal druhou branku. Domácí z nenápadné akce dokázali snížit, když Hermannovi zakryl výhled útočník Božetic. O tři minuty později naši nejmladší borci vystartovali z obraného pásma do přečíslení a učebnicovou kombinací obránce Švejdy a zakončujícího Sádla rozsvítili trojku. Asi minutu před druhou sirénou Charváta s kotoučem vybrusloval do rohu domácí obránce. Jeho překvapivou střelu po ledě z nulového úhlu si bruslí tečoval do branky domácí brankář sám. V úplném závěru třetiny ještě ujel do brejku Čejka, ovšem jeho blafák špičkou brusle gólman vykopl mimo tyče.

Ve třetí části si chtěli Sršni pohlídat výsledek a pokud možno ještě skórovat. Soupeř již na obrat neměl dostatek sil a tak byly k vidění pohledné kombinace v útočném pásmu Sršňů. V jedné z nich po nahrávkách Čejky a Rudolfského stanovil konečné skóre utkání svým druhým gólem Siváček na 1:5.

Další utkání je opět venku v neděli 1. února. V Příbrami začne série odvet s týmy, které dokázaly Sršňům sebrat body.

Branky Sršňů: Siváček (Čejka), Krejza (Sádlo), Sádlo (Švejda), Charvát (Meloun, Jelínek), Siváček (Rudolfský, Čejka)

Sestava:  Hermann (Březina) – Vaněk, Čejka, Krejza, Švejda, Richter, Tvrdík II., Rudolfský, Siváček, Pipek, Tvrdík I., Jelínek, Sádlo, Charvát, Janota, Meloun