«

«

Zář 01

Sršni s novým trenérem „zbrojí“ na sezónu

Zatím co se sršní mládež „soustředila“ u Telče a chlazení na stadiónu se rozeběhlo na plné obrátky, muži absolvovali poslední suchý trénink. Jaký bude letos tým a jakých změn se dočkáme?

Hlavní změnou je osoba nového trenéra. Výzvu přijal pan František Coubal, který již dříve v Kutné Hoře trénoval mládež. Je pro hráče respektovanou osobou, neboť velkou část hráčů trénoval už jako děti.

Kostra týmu zůstane stejná jako v minulé sezóně, ale přibude několik posil. Pozitivní zprávou je, že v loňské sezóně zranění a dlouhodobě nemocní hráči (D. Čejka, M. Jirek, L. Krištof) jsou v pořádku a natěšeni. Do kádru jsou zařazeni také tři loňští junioři (J. Tvrdík, O. Hynek a H. Macháček) u kterých je otázkou jak skloubí hokej v K. Hoře a studium v Praze. Dále se jedná o hostování několika kvalitních hráčů. Jisté v této chvíli je, že sršní dres oblékne mladý bek z Kolína Jiří Tvrdík a prostor dostanou tradičně naši junioři. Dořešuje se otázka brankářů. Loňská jednička J. Krištof si hledá angažmá v jiném klubu. Do sezóny nenastoupí M. Paroubek (zdravotní důvody) a pravděpodobně R.Krejza (práce v zahraničí).

Před říjnovým startem soutěže, jehož systém bude dvoukolový s nadstavbovou částí sehrají sršni tři domácí přípravná utkání. 15.a 22. září derby proti HC Žabonosy a 29. září (zatím nepotvrzeno) proti HC Ledeč nad Sázavou. Takže tři neděle po sobě jdoucí bude od 17:30 na co koukat, neboť oba soupeři mají svou kvalitu. Doufejme, že se nezopakuje loňská marodka a sršňům se bude dařit.

– Hynek Macháček –

Trenér: František Coubal

Obránce: Jiří Tvrdík