«

Úno 09

Sršni sesadili lídra z trůnu, porazili Králův Dvůr

18. kolo KSM SK Sršni Kutná Hora – HK Králův Dvůr 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Osmnácté kolo krajské soutěže přineslo souboj týmů z čela tabulky. Sršni hostili dosavadního lídra HK Králův Dvůr. Hosté jdoucí za postupem do KLM přijeli vyhrát. Stejný úmysl měli i Sršni před domácím publikem, ovšem před utkáním se jim smolně zkomplikovala situace. Do sestavy nemohli nastoupit hned čtyři útočníci. Již dříve zraněný Meloun, Pipek (trest z Příbrami) a Sádlo s Charvátem, kterým pro zranění ruky předčasně skončila sezóna. Vzájemný respekt znamenal oboustranně opatrný začátek. Postupně se však Sršni více osmělovali a vytvářeli si lepší šance. Hosté, kteří mají svou kvalitu a tvrdost dávali na vědomí, že to dnes bude bolet. Pozdější ošetřování krvavých šrámů v obličeji Poláčka, Rudolfského a Jiřího Tvrdíka I. tomu dalo za pravdu. I když Sršni soupeře přestříleli, vytvořené šance nedokázali proměnit. Skórovat se však povedlo hostům v sedmnácté minutě. Na střelu obránce Hermann přes clonící hráče neviděl a stav 0:1 vydržel až do první sirény.
Do druhé části vlétli Sršni odhodláni vývoj otočit. Bohužel situace se jim zkomplikovala ještě více. Pro bolesti v třísle odstoupil obránce Čejka, po pěstní potyčce musel předčasně do sprchy další obránce Poláček a obránce Tvrdík dostal desetiminutový trest. Stanislav Bednář musel improvizovat. Je to však zkušený kouč, který umí a situaci skvěle zvládl. Vyrovnání stavu na sebe nenechalo dlouho čekat a přišlo z hole nejmladšího obránce. Švejda překvapivou střelou od mantinelu vymetl pavučiny v bráně hostí a nakopl tým ke skvělému výkonu. Sršni přehrávali Králův Dvůr a ve dvacáté páté minutě vývoj otočil Pácal. S kotoučem obkroužil bránu, vybruslil na kruh a vymetl stejný růžek brány hostů jako Švejda. Že to byla trefa vítězná určil až další vývoj.
Třetí třetinu nespokojení hosté potřebovali vyhrát, Sršni, kteří zbyli do ní však dali všechno a sáhli si až na dno sil. Svého soupeře opět zvládli a vytvořili si také několik brankových příležitostí. V samém závěru ustáli i „power – play“ hostů a poslední siréna odstartovala euforii zaslouženého vítězství a oslavu s dosud nejpočetnějším publikem, kterému hráči děkovali za podporu.
Tříbodový zisk vynesl Sršně do čela tabulky, ovšem Králův Dvůr má odehráno o zápas méně. Sršně čeká v dalším kole venkovní derby se Žabonosy, které se hraje v neděli 15.2. od 18:00 v Kolíně.
Branky Sršňů: Švejda (Jan Tvrdík, Jiří Tvrdík I.), Pácal (Krejza)
Sestava: Hermann (Myřátský) – Vaněk, Čejka, Krejza, Švejda, Poláček, Rudolfský, Siváček, Pácal, Jan Tvrdík, Tvrdík I., Jelínek, Andrle, Tvrdík II., Janota