«

«

Led 17

Sršni si odvezli z Hvězdy bod

Po třech vítězství v řadě brali Sršni během posledního utkání pouze bod za prohru po nájezdech. Jak utkání hodnotí hlavní trenér a bek David Zvěřina?

Hlavní trenér Jiří Kadlec

Kouči, hodnocení utkání na Hvězdě?

Podle mého velmi těžké utkání. Domácí dobře bránili vlastní třetinu a obtížně jsme se dostávali do koncovky. Dařilo se nám to jen z brejků. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb a tím jsme si vytvořili několik střeleckých příležitostí. Podařilo se nám využít dvě přesilové hry a dostat se do vedení. Domácí vyrovnali po naší drobné chybičce při střídání. Nerozhodný stav vydržel i přes prodloužení, ve kterém jsme si vytvořili několik možností k ukončení utkání. Bohužel se nám to nezdařilo. Škoda, že po třech nájezdech jsme nedokázali výhru potvrdit a Hvězda vyrovnala. V pokračujících nájezdech na náhlou smrt jsme se v deváté sérii dostali pod tlak a k našemu zklamání nastřelená tyč rozhodla, že druhý bod zůstal v Praze. Musím ještě dodat, že možná nejtěžším soupeřem pro nás byla kvalita nebo spíš nekvalita ledové plochy.

Obránce „A“ týmu a kutnohorských juniorů David Zvěřina

Po třech vítězství v řadě se Sršni museli spokojit pouze s bodem. Jak hodnotíš utkání?

Zápas byl celou dobu ve vysokém tempu, což mi vyhovuje. Vyrovnané utkání, které jsme nedokázali zlomit v základní době ani prodloužení. Dopadlo pro nás bohužel nešťastně až na nájezdy, ale věřím, že opět navážeme na vítěznou šňůru.

Věkově patříš ještě do kategorie juniorů. Během víkendu tak někdy odehraješ i tři utkání. Jak to zvládáš?

Náročné je to spíše časově než fyzicky, i když musím uznat, že dvě utkání za sebou v jeden den jsou občas náročnější. Jsem ale moc rád, že na ledě mohu trávit co nejvíce času a hlavně, že dostávám důvěru i v A- týmu, kde sbírám potřebné zkušenosti.

Mimo hráčskou kariéru v klubu taky pomáháš Pavlu Švejdovi s trénováním dětí.  Jak to máte rozdělené a chtěl bys být v budoucnu i hlavním trenérem? 

Většinu času mám na starosti suchou přípravu dětí před tréninkem. Hlavně se snažím být pořad při ruce a pomáhat s čím je potřeba na ledě i mimo něj. Abych získal potřebné zkušenosti a v budoucnu mohl být taky hlavním trenérem.