«

Pro 19

Sršni vydolovali tři body pod kralupským stromečkem

HK Kralupy nad Vltavou – Sršni Kutná Hora   1  :  4  ( 0:3, 0:0, 1:1 )

Třetí prosincová neděle přinesla třináctou soutěžní výhru Sršňů v řadě, kterou na ledě předposledního týmu HK Kralupy nad Vltavou uzavřeli svůj hrací plán v KLD pro rok 2011. Jak již ale napovídá některým neoblíbené číslo 13, nerodilo se toto vítězství vůbec jednoduše.Zápas s favoritem je pro mnohé motivací k tomu se vytáhnout a v situaci, kdy nemohou nic ztratit, pouze překvapit a získat, bývá každý takový soupeř hodně nepříjemný.
   Začali jsme poměrně vlažně a proti aktivnímu s vyšší intenzitou bruslícímu soupeři nic zásadního nevymysleli. Hráli jsme neuspořádaný hokej bez pohybu a čekali, že nám vítězství spadne samo do klína. A ono nic. Až s přibývajícím časem, nám začalo docházet, že mu asi budeme muset jít alespoň trošilinku naproti a misky vah se začaly pozvolna přiklánět na naši stranu. První se osmělil Janek, když na červené převzal puk, obešel protihráče, vykoupal gólmana a zakončoval do prázdné brány. Bohužel puk z jeho hole, se pro nás z nepochopitelných příčin, zastavil jen pár centimetrů před brankovou čarou a ani následná snaha dojíždějícího Pípy, ho za ní neposunula. Tak jsme museli již skoro zvednuté ruce znovu rychle zkoncentrovat na hru a počkat až do 16.min., kdy se během domácí přesilovky začal skutečně lámat chleba. Po 13 vteřinách poslali naši obránci do přečíslení Janka s Pípou, kteří si několikrát vyměnili puk a posledně jmenovaný nás  poslal do nejtěsnějšího vedení 0:1. Další změna stavu přišla za třicet vteřin, když Jenda dobruslil vyhozený puk, nahrál před bránu a všudybyl Dominik otřel svou střelu o pravou tyčku a zvýšil na 0:2. Poté se v závěru oslabení chtěla předvést opět dvojice Janek – Pípa. Prvně jmenovaný opakoval své galapředstavení z minulého duelu a Pípa toho dokonale využil. S koncem Láďova trestu dostal ideální nahrávku před bránu, krátkým stažením puku si posadil gólmana a střelou nad jeho rameno skóroval. Vedení 0:3, brankami které se téměř vešly do jednoho oslabení, v podstatě rozhodlo zápas, ovšem kdybych v té chvíli věděl, na jak dlouho je to naposled, co se raduju z našeho hokeje, asi bych tam s těma rukama nad hlavou stál poněkud déle a ještě bych se u toho nechal vyfotit od Zdeňka.
   Domácí znervózněli, závěr třetiny odehráli velmi křečovitě a v útlumu, a tak se v první přestávce hodnotila tato část jako z poloviny úspěšná. Bohužel toto tvrzení bylo spouštěcím impulsem pro problémy, které nastaly v dalších fázích zápasu. Bláhový by byl ten, kdo by si myslel, že to v nás spustí střeleckou kanonádu a my jasně potvrdíme roli favorita. Druhá třetina znamenala pokles aktivity obou mužstev, hrál se velmi průměrný hokej a i šancí bylo pramálo. Přestože se hrálo skoro pořád na polovině domácích a Davida možná začaly pomalu zábst v bráně nohy, naše převaha nebyla dostatečně razantní, a tak se v druhé třetině průběžný stav nezměnil.
   V závěrečném dějství jsme měli i nadále herní převahu, ale buď nám chyběl klid v koncovce, nebo dostatečný tlak do branky. Puk ale většinu času poletoval mezi hokejkami a žádný z celků nedokázal vytvořit souvislejší kombinaci. V čase 47.49, během našeho oslabení, Dominik svým důkladným pokrytím a udržením se na kotouči sbíral drahocenné vteřiny, aby pak v závěru ideálně namazal puk soupeři najíždějícímu do naší třetiny. Nutno podotknout, že za takovou přihrávku by se nemusel stydět ani profesionální hokejista a je jen škoda, že nesměřovala na hůl spoluhráče. Snížení na 1:3 vykřesalo domácím naději a obraz hry se skutečně opět vyrovnal. Deset minut před koncem se domácí nadechli k náporu a i s přispěním čtyř přesilovek nám chvílemi zle zatápěli. V závěru dokonce odvolali brankáře, ovšem pro tento taktický herní tah měl pramálo pochopení Pípa, který využil zaváhání soupeře, zmocnil se puku a blokován bránícím hráčem si zkusil tradiční diváckou soutěž – střelu do prázdné branky. A protože trefil, zkompletoval si tak svůj hattrick. Za tento husarský kousek jsou hráči v NHL odměňování čepicemi na ledě, bohužel nikdo z přítomných se vzhledem nepříjemnému ledovému vichru před halou neodhodlal vzdát své pokrývky hlavy, a tak se Martin stává alespoň „hráčem zápasu“. Gratuluji.
   Rád bych napsal, že jsme hráli pěkný hokej a po krásných brankách jsme zaslouženě zvítězili, ale ……, 50 min. nebylo poznat, že se utkal lídr tabulky s druhým celkem od konce. Sice jsme měli průběh zápasu pod kontrolou a převážná část se odehrála v kralupské obranné třetině, chyběl nám však rychlejší start na puk, lepší individuální prosazení s důrazem v předbrankovém prostoru a především větší nasazení a drajv. Předvádíme výkony rozdílné jako den a noc a jsme nečitelní, jako jídelní lístek v čínské restauraci. Deset minut zahrajeme naplno, dáme tři opravdu pěkné góly, a pak ztratíme tu správnou šťávu, necháme soupeře, aby se dostal do hry a strachujeme se o výsledek. Nicméně utkání je za námi a tři body se počítají.
   Máme za sebou soutěžní část roku 2011 a na tabulku je celkem fajnový pohled, protože Sršni zatím neokusili hořkost prohry a jsou nedotčení jako bílá lilie. Je ale třeba zachovat chladnou hlavu a uvědomit si, že máme před sebou ještě mnoho těžkých soupeřů a zápasů, ve kterých se i týmy z nižších pater tabulky budou snažit překvapit a ukázat svou kvalitu. Ale start do sezóny to jistě nebyl z nejhorších, takže hlavně „Vydržať“!!!!