«

«

Bře 07

Sršni zvítězili v Příbrami a jsou zase třetí

Nadstavba KSM 5. kolo : Spartak Příbram – Sršni Kutná Hora   4:5  (1:1, 2:1, 1:3)

K pátému utkání nadstavby odjeli sršni v neděli do Příbrami. Byl to souboj o třetí příčku v tabulce a snaha Sršňů vylepšit pošramocenou reputaci z posledních domácích zápasů. Pod taktovkou nového trenéra Richarda Bláhy byl kádr doplněn mladíky. V bráně nahradil zraněného Jana Krištofa dorostenec David Jelínek a v útoku si zahrál premiérově dorostenec Matouš Jelínek a junior Martin Zíka.

Domácí borci sebevědomě vstoupili do utkání a nervózní začátek Sršňů jim umožnil převahu, i když bez brankového efektu. Příbramští se prosadili až ve vlastním oslabení v patnácté minutě po zachycené rozehrávce Sršňů. Dvojice Zíka a zakončující Tvrdík však dokázala brzy odpovědět.

Ve druhé části byla k vidění vyrovnaná hra se spoustou šancí na obou stranách. Domácí se opět dostali do vedení, ale Charvát z brejku vyrovnal. Tečovanou střelou půl minuty před druhou sirénou domácí vyhráli druhou třetinu.

Třetí část stejně jako druhá byla vyrovnaná a stala se soubojem brankářů, ze kterého vyšel vítězně David Jelínek. Nejprve však Zíka spoza brány překvapil domácího brankáře a o jeho nohu dostal puk do sítě. V padesáté minutě příbramští ještě naposled vedli po další tečované střele. O čtyři minuty později Matouš Jelínek přízemní střelou dorovnal na 4:4. O obrat a vítěznou trefu se postaral obránce Jan Vaněk, který svůj skvělý výkon korunoval „zkušební střelou“ téměř z poloviny hřiště a dokonale překvapil domácího brankáře dvě minuty před koncem. Závěrečná power-play už na výsledku nic nezměnila a tak Sršni o dva body přeskočili Příbram.

Poslední utkání soutěže odehrají Sršni doma v derby proti HC Žabonosy tradičně v neděli od 17:30.

Branky Sršňů: Tvrdík (Zíka), Charvát (Meloun), Zíka (Vaněk), M. Jelínek (Vaněk), Vaněk (Tvrdík)

Sestava: D.Jelínek (Balham) – Vaněk, Meloun, Krejza, Novotný, Hetfleisch, Andrle, Volný, M. Jelínek, Siváček, Charvát, Zíka, Tvrdík, Sádlo   trenér- Richard Bláha