«

«

Bře 12

Stejný soupeř, stejný výsledek

Neděle 10.3.2019 SK Sršni Kutná Hora – HC Slavoj Zbraslav 4:2 (1:0,2:0,1:2) Juniorka porazila v neděli soupeře z okraje Prahy stejným výsledkem, jako zvítězila v posledním vzájemném utkání v Praze na Nikolajce.

Vzhledem k utkání A týmu v Neratovicích, končícím jarním prázdninám a také náhlým zdravotním komplikacím se sestava rodila na poslední chvíli, ale nakonec se k utkání sešlo 11 hráčů do pole a jeden gólman. Očekávání před zápasem nebyla příliš vysoká, poslední utkání se nám příliš nevydařila, většina hráčů v týdnu netrénovala a ani početně jsme se soupeři nemohli rovnat. Výsledek a předvedená hra nakonec byla příjemným překvapením. Úvodní třetina byla poměrně vyrovnaná, ale více práce měl v brance Filip Wagenknecht. Nás „zachránila“ přesilovka soupeře, v minulém utkání jsme hostům vstřelili tři branky ve vlastním oslabení a podobně jsme otevřeli skóre i v tomto zápase. V době, kdy na trestné lavici seděl Dominik Bachtík, získal na soupeřově modré čáře puk Filip Mikeška a s přehledem proměnil svůj samostatný únik. To trochu zmírnilo tlak hostů, přesto se ale projevoval jejich větší počet a náš tréninkový výpadek v průběhu prázdnin. Přesto jsme těsné vedení do přestávky uhájili. Zdálo se, že někteří hráči jsou po odehrané jedné třetině na pokraji svých sil, ale přestávka jim prospěla a další síly jim dodala branka, kterou jsme vstřelili hned v úvodním střídání druhé třetiny. Tomáš Fišar vystřelil sice nepřesně, ale natolik razantně, že se puk od zadního mantinelu odrazil zpět před branku a Petr Koubský ho dopravil za záda hostujícího brankaře. V dalším průběhu třetiny nás několikrát podržel Filip Wagenknecht, protože jsme někdy sami doslova vybízeli soupeře ke skórování. Obzvlášť nebezpečný byl hostující kapitán, který ostatní hráče na ledě převyšoval nejen výškou, ale i výkonem. Podařilo se nám ale odolávat a ve 35. minutě si spolupráci zopakovala dvojice Fišar, Koubský. Tentokrát cílenou přihrávku dostal nadvakrát do brány znovu druhý jmenovaný. Do kabin se tak šlo za stavu 3:0. Ve třetí třetině již Sršňům proti početnějšímu soupeři opravdu docházeli síly, ale hosté se k snížení dostali až v 55. minutě. Za necelou minutu ale dokázali Sršni opět zvýšit náskok na tři branky. Filip Mikeška využil laxního přístupu hostujícího obránce, dostal se za jeho záda a byl faulován. Z nařízeného trestného střílení pak sám bekhendovým blafákem zvýšil na 4:1. Hosté ještě v 58. minutě snížili na 4:2, ale ani hra bez brankaře v poslední minutě jim další úspěch nepřinesla a vítězství si tak zaslouženě odnesli domácí.

Vyloučení: 4 – 1 (1×TS)

Využití: 0 – 0

Oslabení: 1 – 0

Sestava:Wagenknecht, Koubský – Fišar – Hobza, Cihlář – Macháček – Zíka, Mikeška, Kopecký –  Bartoš,  Kubelka – Bachtík

Trenér: Michal Procházka