«

Pro 05

Tak tohle jsme si opravdu nezasloužili (dorost)

Sršni Kutná Hora – Slavoj Zbraslav   4  :  2  ( 3:1, 1:0, 0:1 )

Vánoční čas začíná klepat na dveře a naši Sršni mezitím v neděli odehráli další zápas jedenáctého kola proti Slavoji Zbraslav, který vytyčil polovinu mistrovské sezóny. Vzpomínka na první utkání s tímto soupeřem nám prozrazovala, že se jedná o velice kvalitní tým plný výborných bruslařů, takže cesta ke třem bodům měla být více než trnitá.

Zápas začal v rychlém tempu a od začátku bylo jasné, že herní krize Sršňů pokračuje. Byli jsme všude o krůček pozadu, málo bruslili, neuměli si nahrát a slovo bída bych v tomto případě považoval za velmi shovívavé. Co zákonitě muselo přijít, přišlo. V 10.min., již během našeho třetího oslabení, byla na světě úvodní branka utkání – 0:1. Za zmínku jistě stojí statistický údaj, že David kapituloval po neskutečných 160 minutách. Za 30 vteřin se ale Matesovi podařilo srovnat vydařenou střelou z levého kruhu a začínalo se znovu – 1:1. I nadále však pokračovala česká plácaná v našem originálním podání, což v praxi znamenalo, že Zbraslav hrála hokej a mi dávali branky. V čase 13.56 vybruslil od levého mantinelu mezi kruhy Jožan a za svou odvahu byl odměněn gólem, i když mohl děkovat zejména soupeřovu brankaři – 2:1. Dvě minuty před první přestávkou jsme sehráli asi naši nejvydařenější akci, kdy Petr pohotově přenesl křížnou nahrávkou hru na levou stranu a z následného tlaku do branky profitoval Mates, který nezaváhal a rozšířil svůj a vlastně i náš střelecký účet v tomto zápase – 3:1.

Druhá třetina věrně kopírovala tu první. David pochytal další spršku střel, soupeř lépe bruslil, a když už jsme jej zatlačili na jeho polovinu, ba někdy i do třetiny, pak jsme nepovedenými přihrávkami sami ztratili možnost nějak výrazně ohrozit brankáře. Mnohokrát jsme pustili soupeře do brejku, abychom ukázali, jak našemu gólmanovi věříme, nebo snad v obavě, aby se David nenachladil, ho nechali dostatečně zahřát. V 25.min. obral rozhodčí první útok o regulérní gól předčasným přerušením hry, ale jak známo i rozhodčí má jen dvě nohy, ruce i oči. Ovšem v čase 30.26 již hokejka Martina zakončila tlak právě této lajny a trefa na 4:1 dostala Zbraslav konečně trochu do kolen.

Třetí třetina přinesla pokračování našeho platonického hokeje, několik výborných zákroků Davida, neuvěřitelnou střeleckou smůlu hostů a jednu naprosto zbytečnou boxerskou vložku. Láďu po odpískání chytl, teď nevím, jestli amok, nebo se jen díval na některý z dílů Rockyho, ale rozdával rány se silou a přesností lovce mamutů. Dostal 5 min. + dokonce utkání a šel do sprch. Upřímně, neměl jsem v tu chvíli nejmenší důvod být pyšný na své hráče, spíš naopak. Dlouhé pětiminutové oslabení ještě znásobil Martin a na konci přesilovky 5na3 byl výsledek z pohledu soupeře mírně korigován na 4:2. Ale to již bylo vše, a tak po celkem nevýrazném výkonu mohlo propuknout veselí na straně Sršňů kolem hráče, který se o cenné tři body tentokrát zasloužil nejvíce – Davida Jelínka.

Kdybych měl hodnotit tento zápas jako nezaujatý divák, pak bych byl určitě zklamaný, že nevyhrála Zbraslav. Ale jsem tu od toho, abych hodnotil náš tým, a tak musím napsat, že utkání rozhodly výkony brankářů. David soupeřovi gólmany mnohonásobně zastínil a svým čarováním přiváděl jejich útočníky k zoufalství. Slov již bylo napsáno mnoho, o tom, jak nám to od zápasu s Berounem nešlape. Podzimní únava, ponorková nemoc a vyčerpanost týmového ducha jsou jen některé z možných výmluv. Pravda je ovšem taková, že nám především chybí poctivý přístup a radost ze hry. Co naplat. Momentálně nám to prostě nejde. Potácíme se od zápasu k zápasu a hledáme ztracenou lehkost, zodpovědný výkon a drajv, který by připomínal naše tažení z kraje sezóny. Jestliže nesebereme včas veškeré morální síly k odrazu vzhůru, dopadne to brzy špatně. Svět se sice nezboří, ale bude to velká škoda. Hokej sice hrát umíte, ale musíte se oprostit od namachrovanosti a pocitu, že se Vám nemůže nic stát. Takhle totiž špičkový tým nebojuje.

brankaři: Jelínek David, Kůrka
obránci: Marvan, Švejda Petr, Švejda Pavel, Šváb
útočníci: Tomčík, Sádlo, Pipek, Tvrdík, Jiráň, Jelínek Mates, Macháček, Pavlíček, Prášek, Jestříbek

branky: Jelínek Mates 2x, Tomčík, Pipek
asistence: Marvan, Švejda Pavel, Tvrdík, Jiráň, Tomčík, Sádlo