Zář 08

Těžký rozjezd pro žáky (aktualizováno)

Peklo se na Spartě nekonalo.

STŽ: HC Sparta Praha – SK Sršni Kutná Hora: 8:2 (2:1,1:0,5:1)

V neděli dne 7.9.2014 od 16:15 hod. odehráli v Praze starší žáci své první mistrovské utkání v sezóně 2014/2015. Los byl k Sršňům hodně tvrdý a jako prvním nám přiřknul tým HC Sparta Praha. Po teprve třech trénincích na ledě a hned tým Sparty!  Naštěstí kluci s Barčou se této výzvy nezalekli a bojovali jak praví Sršni.

Úvod utkání však nezačal podle představ trenéra a v polovině páté minuty již Petr Gygal lovil první puk ze své brány. Ještě hůře bylo o dvacet dva vteřin déle, kdy Sparta zvýšila již na 2:0. Od této doby však Sršni začali hrát a hru naprosto vyrovnali. Spartu již nepouštěli do žádných vyložených šancí a s ojedinělými střelami si pak Petr dokázal bez větších problémů poradit. Odměna za předváděnou hru přišla v polovině deváté minuty, kdy Vašek Kadleček snížil na rozdíl jediného gólu. Škoda, že na konci první třetiny se nepodařilo Sršňům po minutovém závaru před brankou Sparty vyrovnat.

Druhá třetina byla opět vyrovnaná, kdy se bohužel Sršňům nepodařilo přes několik velmi pěkných šancí střelit gól. Spartě se však jednou na konci dvacáté deváté minuty skórovat podařilo.  V polovině třetiny došlo v týmu Sršňů ke střídání brankařů a Petr pustil do branky Dana, který utkání již dochytal.  Po dvou třetinách svítil na ukazateli stav utkání 3:1 z pohledu domácích.

Třetí třetina nezačala pro Sršně nejlépe, kdy hned v prvním střídání inkasovali čtvrtý gól.  Hrát hokej jsme však nepřestali a na konci čtyřicáté čtvrté minuty Robin Míšek po nahrávce od Vaška Kadlečka snížil na 4:2.  V této době začala na Sršně doléhat únava a těžknout nohy.  Sparta postupem času začínala Sršně přebrušovat. Nutno dodat, že Sparta měla do pole 16 hráčů a Sršni odehráli toto velmi rychlé utkání pouze na dvě pětky.  V polovině čtyřicáté šesté minuty Sparta přidala pátý gól a poté o minutu později šestý a sedmý gól. Ač Sršni do konce makali, snížit se jim již nepovedlo. Konečný stav utkání zařídil hráč Sparty na konci padesáté šesté minuty, kdy upravil skóre na konečných 8:2.

Góly: Kadleček, Míšek

Sestava:

brankaři: Petr Gygal, Dan Krátký

obrana:  Jan Hnilička – Tomáš Brich, Jan Kopecký – Pavel Bartoš

útok: Patrik Hladík – Robin Míšek – Vašek Kadleček, Bára Vojáčková – Filip Onderko – Vojta Mašín.

Závěrem bych chtěl hráčům za předvedenou hru poděkovat.

-T. Brich-

Již tradiční výsledek úvodního utkání sezóny

MLŽ: HC Sparta Praha – SK Sršni Kutná Hora:   17  :  3   (4:0; 5:3; 8:0)

V neděli 7.9.2014 jsme ve 14:30 hodin zahájili novou sezónu r. 2014/2015. Vzhledem k tomu, že se utkání hrálo v Praze na Spartě, nečekali jsme valného úspěchu. Naše „ne“očekávání se bohužel naplnilo až po okraj. Nemám v úmyslu zde rozebírat jednotlivé minuty a vypichovat zde jednotlivé šance, protože vzhledem k výsledku to není podstatné. Důležitější fakt je dle mého názoru, zda se bude se zvyšujícím se počtem tréninkových jednotek zlepšovat herní projev a bojovnost jednotlivců. Utkání ukázalo, že i s takovým týmem jako je Sparta můžeme hrát vyrovnanou partii, ale jen když budou všichni pracovat na 100% a makat pro tým. Mám na mysli, zejména druhou půli první třetiny a celou druhou třetinu, kdy tuto pasáž hry (což je sečteno a podtrženo 30 minut tedy polovina utkání) jsme sice prohráli, ale výsledkem „pouze“ 5:3. Těch zbylých 30 minut jsme jen odjezdili a při tom ještě chybovali. Ve druhé třetině jsme dokonce dokázali soupeře dostat místy pod tlak a ten začal také kupit chyby, z čehož jsme dokázali těžit. I přes špatný výsledek jsme tedy získali pár pozitivních informací, se kterými se musí dále pracovat.

Takže dnes bude článek bez detailních informací a rozborů jednotlivých situací. Zda se počet tréninků na mužstvu projeví pozitivně, se ukáže už teď v neděli 14.9, kdy od 09:00 hodin hostíme na domácím ZS tým HC Podblanicka B.