«

«

Lis 14

Ti nejzkušenější by se měli zamyslet

Sobota 9.11.2013 9:00 hodin to byl čas našeho prvního utkání na turnaji v Benešově. Čekali jsme zejména od „A“ mužstva herní zlepšení, ale opak byl pravdou. Radost nám naopak poprvé v této sezóně udělalo konečně „B“ mužstvo za což zaslouží velkou pochvalu a uznání za bojovnost.

HC Podblanicko „A“  :  SK Sršni Kutná Hora „A“   24   :   7   (6:2; 9:3; 9:2)

Branky: 3 x Secký; 3 x Pokorný; 1 x Zvěřina

Asistence: 1 x Pokorný; 1 x Secký

G. Jan Koleček

Lukáš Secký – Šimon Pokorný – David Zvěřina

Matěj Hájek – Natálie Brichová – Matěj Šváb

Trenér: Michal Procházka

Naším prvním soupeřem byl domácí tým z Benešova. V našich řadách, jsme měli jednu absenci, chyběl pro nemoc Tomáš Knížek. Ztráta to byla při jeho střelecké formě citelná.  Soupeř byl na první pohled fyzicky vyspělejší a tento rozdíl byl znatelný i během celého utkání. První řada odehrála svůj průměr a za očekáváním zůstala však tentokrát druhá řada. Pokud se v utkání prosadí jen jedna formace, nemůžeme pomýšlet na ani částečný úspěch. I tak to byl v celkovém hodnocení hodně mátožný výkon.  Ač byl soupeř jak fyzicky tak i vzrůstově o level výš, neobstojí žádné výmluvy. Pokud padají branky ze druhé, třetí a dokonce ze čtvrté dorážky, pak je to již jen o herních kvalitách. Zde bych vyzdvihl hodnotící komentář (lépe řečeno zoufalý výkřik) směrem k naší obranné hře trenéra Michal Procházky tuším, že ze třetí třetiny „To aby se z toho ten gólman (myšleno náš) po..al“. Jen pro upřesnění tato branka padla po třech úspěšných zákrocích Jendy, kdy doráželi postupně dva hráči soupeře nikým neatakovaní. Hodnocení naší hry je v tomto utkání jednoduše mínusové.

SK Sršni Kutná Hora „A“   :   HC Benátky „A“   2   :  11   (1:2; 1:4; 0:5)

Branky:  1 x Kašpar, 1 x Šváb

Matěj Hájek – Jan Kašpar – Matěj Šváb

Do druhého utkání jsme udělali jednu změnu kdy za „A“ mužstvo místo Naty Brichové nastoupil Honza Kašpar a Naty šla rozdávat radost do béčka. Nutno k tomuto tahu podotknout, že oběma mužstvům tato změna zjevně, a až nečekaně pomohla. Naty v béčku asi nabudila spoluhráče, více viz. níže a Honza Kašpar zase oživil hru druhé trojky v áčku. Bohužel k našemu zjištění odpadli Ti zkušenější a starší, na kterých by měly výkony áčka stát. Jedné naše dvě branky vsítili hráči z druhé trojky Honza Kašpar s Máťou Švábem. Sice se dostali těsně do minusových čísel, ale jejich bojovnost byla v tomto utkání příkladná. Zato první trojka to byl děs a hrůza. Branky inkasovali, ale bohužel šance, kterých bylo opravdu málo, neproměňovali. Dokonce inkasovali branky od druhé trojky soupeře, která byla věkově níž než naše první. První polovina zápasu právě díky naší druhé formaci vypadala výsledkově vyrovnaně, stav byl jen 2:3, ale druhá polovina utkání to byla kočka s myší. Ani výsledek neodpovídá skutečnosti, protože Jenda v brance téměř nechyboval a zbylou kanonádu pochytal.

Naši mistři světa z první formace za svůj obdivuhodný výkon sklidili obdiv alespoň po skončeném utkání na ochozech místního stadionu. Zde cca. čtvrt hodiny běhali do schodů a ze schodů, přičemž měli čas přemýšlet, proč tam vlastně jsou.

LiKol.

SK Sršni Kutná Hora „B“   :   HC Podblanicko „B“    4   :   14   (2:4; 1:5; 1:5)

Branky: 2x Komárek; 1 x Veit; 1 x Balvín

Střely na bránu: 18 : 41

G. Tomáš Platonov

Denis Čížek – Ondřej Veit – Jan Kašpar

Jáchym Pražák – Josef Komárek – Nicolas Balvín– Petr Hrubý

O Pavla Ježka a Vojtu Matějku oslabený „B“ tým nastoupil do zápasu s domácími nečekaně aktivně a v páté minutě vedl už 2 : 0. Pak se ale soupeř dostal do tempa a za čtyři minuty otočil stav na 2 : 4. Druhá i třetí třetina pak skončily shodně poměrem 1 : 5, ale předvedená hra byla mnohem vyrovnanější než skóre. Hlavní rozdíl byl ve střelbě. Benešovští vyslali za celý zápas na Tomáše 41 střel proti našim 18. I přes prohru jsme ale byli domácím, povětšinou o rok starším a o hlavu větším hráčům, určitě důstojným soupeřem.

SK Sršni Kutná Hora „B“   :   HC Benátky „B“    13   :   4   (4:1; 5:1; 4:2)

Branky: 5 x Veit; 4 x Brichová; 2 x Pražák; 1 x Komárek; 1 x Balvín

Asistence: 3 x Brichová; 2 x Čížek; 1 x Komárek

Střely na bránu: 33 : 21

Denis Čížek – Ondřej Veit – Natálie Brichová

Jáchym Pražák – Josef Komárek – Nicolas Balvín – Petr Hrubý

Do druhého zápasu vystřídala Honzu Kašpara v první trojce Natálka Brichová a na hře první řady se to výrazně projevilo. Ondra Veit se probudil a nasázel Benátkám 5 branek (šancí bylo o hodně víc), Natálka přidala 4 góly a 3 asistence a dvě nahrávky si připsal Denis Čížek. I druhá řada byla při chuti, Jáchym Pražák vstřelil dva góly, Nicolas Balvín a Pepa Komárek po jednom. (Pepův nájezd se zakončením „pod víko“ byl ukázkový!) Tým podržel i Tomáš Platonov v brance a tak si „béčko“ po velmi dobrém výkonu zaslouženě připsalo první letošní vítězství.