«

Zář 09

Tradiční soupeř, netradiční formát zápasu

SK SRŠNI Kutná Hora – HC Žabonosy 4:1

Na středu 5. září jsme měli domluveno přátelské utkání  s tradičním soupeřem, kterým Žabonosy beze sporu jsou. Dohodli jsme se však na volné formě tohoto zápasu, s jedním rozhodčím, hrubým časem a dvěma poločasy, hodinu a půl trvajícího zápasu.

O co volněji jsme nastavili formát zápasu o to lepší hru jsme mohli sledovat. Velmi aktivně začal soupeř a nám trvalo několik minut, než jsme nabrali dech a herně se mu vyrovnali. Pak následovala pasáž, která byla velmi atraktivní, když se střídali útoky na obě strany a jelikož rozhodčí nechával hru plynout bez zbytečných zásahů, viděli jsme i nezvykle dlouhé úseky hry bez přerušení.
Sršni hráli dobře ve všech pětkách, občas nám vázla rozehrávka, kvůli prořídlým řadám našich beků, kteří se potýkají se zraněními. Špatnou zprávou je, že po akci, do které se dostal do obraného pásma soupeře a pěkně vystřeli Honza Červinka, byl dohrán na koleno. S bolestivou grimasou se vrátil na střídačku, vyzkoušel ještě jedno střídání, ale pro bolest skončil. Diagnóza je drsná – přetržené boční kolenní vazy, přetržený křížový vaz!!! Podobné zákroky by si proto měli hráči odpustit, protože jsou za hranicí zdravého rozumu. Kromě ztráty hráče pro tým, to znamená i výrazné
omezení pro Honzův profesní život. A pro Honzovi blíží se 20. narozeniny to určitě je ten nejhorší dárek☹.

Zápas pokračoval dál a prvním gólem zápasu a taky prvním vedoucím gólem Sršňů v letošní sezóně se blískl Michal Šváb. Po souhře se Siváčkem prostřelil gólmana soupeře střelou z levého kruhu.
Do akcí se dostávali oba týmy, ale šance likvidovali oba gólmani. Jedna z dalších se ujala opět ve třetí lajně a tentokrát si odbyl gólovou premiéru Roman Socha, kterému asistoval Michal Šváb. Současně se jednalo o gól vítězný a taky první vítězný v letošní sezóně.
Výbornou práci odváděl v tomto zápase kapitán Vaněk, který nedal soupeři ani centimetr ledu zadarmo, a svým přístupem motivoval ostatní hráče k důsledné hře.

V polovině zápasu se postavil do brány Kunášek místo Jelínka, který uhájil čisté konto prvního poločasu. Krátce po zahájení hry čelil Kunášek nepříjemné střele k tyči, tu však s přehledem vykryl a tým se mohl opět spolehnout na strážce naší brány. Nedlouho potom se prosadila opět třetí lajna, když Vaněk našel nahrávkou Siváčka a ten prostřelil Březinu potřetí.
Do pěkných akcí se dostávali i naši další hráči, žádná ale nebyla gólová. Stav 3:0 nás možná trochu uklidnil, a pár minut před koncem zápasu toho soupeř využil snížením na 3:1. Vzápětí se pokusil o hru bez gólmana, ve které nás pořádně zavřel do naší třetiny, nicméně na chvíli jsme se dokázali ze sevření dostat dlouhou nahrávkou Pavla Švejdy na Javůrka, který střelou do prázdné brány zpečetil skóre na konečných 4:1.

Přes nepřesností a chyby jsme viděli už konečně Sršně, kteří vědí proč jsou na ledě, bojují za svůj tým a hra splňuje řadu trenérových pokynů. Dobrý výkon předvedl celý tým, velmi dobře hájili bránu oba gólmani. Přestože 3. pětka byla u jediného inkasovaného gólu, byla také u dvou vstřelených. Jejich hra byla velmi aktivní a taky proto přispěli velkou měrou k vítězství v zápase. Dobře se prezentoval také osmnáctiletý Ondra Plíhal, který si velmi dobře rozuměl zejména s Dytrychem a začíná sbírat herní zkušenosti mezi muži.
Přestože byl zápas odehrán v trochu jiném rytmu, než standardní zápasy, a například vyloučení bylo jen velmi málo, tak nám musí být ponaučením, že naše hra je výrazně, a zdůrazňuji výrazně kvalitnější, když se nemusíme zabývat hrou ve čtyřech, nebo dokonce ve třech, a nepřicházíme tak zbytečně nejen o soustředěnost, ale hlavně spoustu sil při oslabeních.

Aniž bych chtěl přeceňovat výsledek tohoto zápasu, je zřejmý trend postupného zlepšování souhry týmu, i herních činností jednotlivců. V neděli 9.9., výjimečně už od 14:30 hodin, nás čeká poslední z přátelských zápasů, který odehrajeme na našem ledě jako odvetu s Kolínem „B“.

Další zápasy už budou patřit do KLM v sezóně 2018-2019.
Na první jedeme do Velkých Popovic, kde v 18 hodin zahájíme mistrovskou sezónu.
Při prvním domácím zápase přivítáme Rytíře z Vlašimi 22. září, tradičně tedy v soboru od 17:30 hodin. Tímto Váš všechny zveme na tribuny, abyste podpořili náš tým v bojích Krajské ligy.