«

Bře 11

Tygří totální výprask

Napadá mě 101 důvodů proč se psaní tohoto článku vyhnout. Naopak důvodů pro sepsání těchto řádek mám v hlavě hodně málo. Ale nejde se jen chlubit úspěchy.  A za to nasazení a neochotu se porvat za znak co nosí hráči na hrudi si zasloužíme si tu hanbu užít i veřejně!

Takže popořadě. V sobotu 7.3.2015 k nám zavítali Bílí Tygři z Liberce. První utkání jsme s nimi prohráli 1:5. A zaslouženě. Liberec byl tenkrát prostě lepší. Hlavně na puku. Z toho jasně plynul favorit utkání. Ovšem favorit, který se k případnému úspěchu měl těžce probojovat přes houževnatě hrající Sršně. Místo toho si parta Tygrů na ledě pohrávala se skupinou vosiček. Takových těch malých, bez žihadla. Inkasovali jsme jako první, ale do 11. minuty 1. třetiny bylo skóre jen 0:1 pro Liberec. Velkou zásluhu na tom měl Jenda v bráně. Pak ovšem nastal totální kolaps, který pokračoval po celou druhou třetinu, během které skóre narostlo na děsivých 0:16!

Během přestávky došlo ke zredukování naší sestavy a poslední dějství jsme odehráli jen na 2 formace. Bylo až moc hráčů, kterým se ten den prostě nechtělo hrát. Poslední třetina pak už začala vypadat trochu jako snaha o hokej a nasazení. Skončila 1:1.

Před zápasem, po trénincích, před zápasem, běh tréninku, při zápase …… pořád omílám to samé. Hokej je radost, ale i dřina a pokud se nedělá naplno nemá cenu ho dělat! Potom se stáváme zábavním kroužkem na úrovni Junáka. Já bych, ale chtěl, abychom byli zpět hokejový oddíl. Všichni kluci vědí, že mi nevadí, pokud na ledě něco pokazí, když při rozehrávce nechtěně „namažou“, ale co mi vadí opravdu hodně je ta neochota na ledě hrábnout, fakt zamakat, prostě jít na krev! A to jak při zápasech tak i při tréninku. Tohle je ovšem věc – vlastnost, kterou musí mít každý v sobě. Sám o tom musí být přesvědčený, že to tak chce, protože to tak cítí a ne že to chce trenér.

SK Sršni Kutná Hora – BT Liberec 1:17 (0:7, 0:9, 1:1)