«

«

Lis 22

Úspěch kutnohorských hokejových dorostenců

Základní části regionální ligy dorostu se účastnilo 85 týmů rozdělených do 10 skupin a dále rozdělených regionálně. Z každé skupiny postupovaly dva týmy do nadstavby.

  
Kutnohorské hráče čekalo 16 utkání ve skupině Vysočina. Během průběhu soutěže se vyprofiloval favorit skupiny SC Kolín a tak se strhl boj o druhé postupové místo.

Ještě před posledními zápasy ve skupině mohlo postoupit 5 týmů, které dělily 3 body (Moravská Třebová, Kutná Hora, Česká Třebová, Choceň a Hlinsko). Kutnohorští Sršni se pohybovali po celou dobu základní části na čelních pozicích své skupiny. Potvrdili to v posledních třech zápasech, kdy ve všech zápasech zvítězili a tím si zajistili druhé postupové místo do nadstavby regionální ligy dorostu.

Tento úspěch umocňuje i složení týmu. Většina týmů hraje s hráči ročníku 2006 a 2007 doplněných o jednotlivce 2008. Náš tým je složen z více než 60 procent hráčů ročníku 2008.

Jsme rádi, že rozhodnutí před touto sezónou, že posuneme hráče 9.třídy do dorostu dopadlo takto výborně. Hlavní podíl mimo hráčů na ledě mají trenéři kategorie Pavel Sirotek a Petr Polívka, za což jim patří velké díky !

K tomuto kolektivnímu úspěchu je potřeba doplnit jeden individuální. Hráč Sršňů, Dominik Hruboš, ovládl celkové statistiky soutěže v naší skupině, kdy dal nejvíce branek a měl nejvíce asistencí. (16 zápasů – 37 branek – 30 asistencí)

Nyní se budeme se těšit na další atraktivní soupeře v nadstavbě (České Budějovice B, Tábor B, Žďár nad Sázavou, Kolín).