«

Říj 19

V posledních deseti minutách nás soupeř zlomil

ML.Ž. SK Sršni Kutná Hora : TJ Stadion Nymbruk     5  : 12   (3:1; 2:5; 0:6)

Dnešní den neděle 18.10.2015 nám přichystala pěknou hokejovou zápletku, i když to na první pohled dle výsledku a uvedených statistických dat nevypadá. V tomto utkání rozhodovala morálka mužstva ve vypjatých momentech utkání. Bohužel v tomto směru jsme zklamali. Ve chvíli, kdy jsme mohli soupeři vzít vítr z plachet, nepochopitelně jsme dokázali povolit uzdu a otěže utkání prakticky bez boje odevzdat soupeři.

Začátek utkání nás zastihl ve špatném rozpoložení. Těžce jsme bruslili a rychlejší pohyb nám dělal evidentní problémy. Soupeř se nastěhoval na naší polovinu a co chvíli ostřeloval naší branku, nebo podnikal nebezpečné průniky až před naší svatyni, kterou od začátku utkání hájil Jenda Koleček. Bránili jsme se urputně a s vypětím všech sil. Za naší pasivní hru přišel v čase 07:46 zasloužený trest. Dva útočníci soupeře ujeli a skvěle proti našemu jednomu obránci sehráli situaci dva na jednoho, kdy po milimetrové přihrávce přišlo zakončení bekhendem přesně pod víko naší svatyně. V této chvíli se poměr zákroků gólmanů u nás počítal již ve dvoumístné podobě a Jenda v této chvíli vedl nad svým kolegou na druhé straně hřiště v poměru 13:2. Paradoxně nás nakopl obdržený gól. Lehce jsme srovnali hru a konečně jsme se začali tlačit i před soupeřova gólmana. Bohužel jsme se v této době v 9’ poslali po zbytečném zákroku do čtyřech. Oslabení jsme však ubránili a ve chvíli kdy končilo, ujel po pravé straně Lukáš Secký. Jeho nájezd gólman hostí vychytal, načež se u branky strhla trma vrma. Lukáš se však s klidem sobě vlastním tohoto aktu neúčastnil, v klidu objel branku a vyčkal na puk, který se vykutálel z klubka zmítajících se těl a bekhendem ho doklepl do odkryté části branky. O tři minuty později jsme opět slavili, kdy nejdříve neuspěl v zakončení Pavel Ježek, ale důraz teď uplatnil Vojta Hamsa, který poslal náš tým do vedení 2:1. V této fázi se hrál vyrovnaný hokej a šance se přelévali z jedné strany na druhou. K naší bezbřehé radosti jsme jednu dolili až do dna, kdy opět u pravého mantinelu Lukáš Secký nejdříve podřadil tak na dvojku a poté  v 5000 otáčkách řadil směrem nahoru, až tam nakvrdlal u šestikvaltu šestku. Sice hned z první neuspěl, ale díky důrazu před gólmanem zvýšil naše vedení na 3:1. Konec první třetiny proběhl i nadále v bojovném duchu a z obou stran se hrál pohledný hokej. Výsledek 3:1, který svítil na světelné tabuli po první siréně byl hodně zásluhou Jendy v bráně, který odvedl v této části hry skvělou práci a důrazné hře u soupeřovy branky, kde jsme s dokázali prosadit.

Do druhé třetiny naskočila úplně stejná sestava jako ve třetině první. Bojovný hokej pokračoval dále a utkání mělo svůj náboj. V probíhající sedmé minutě jsme spáchali chvíli po sobě dva nedovolené zákroky, za který (jeden z nich) David Zvěřina (konkrétně za faul kolenem) putoval na dvě minuty. Bohužel při ponechané výhodě ujel směrem k naší brance  útočník soupeře, přičemž se z levé strany přiřítila řízená střela země –země Naty Brichová a přesným zásahem skolila nájezdníka na ledovou plochu. Nejen tedy, že si odešel poslušně sednout na trestnou lavici David, ale po tomto KO bylo nařízeno ještě trestné střílení. Následného exekutora si však vychutnal Jenda, kdy ho výborným vybruslením vytlačil z výhodné střelecké pozice a ten již následně neměl nárok, nějak kloudně trefit prostor branky. Po neúspěšném trestném střílení jsme si hodně ulevili, netuše co přijde v následujících dvou a půl minutách. V tomto časovém úseku jsme si ulevili až tak, že jsme úplně zapomněli na fakt, že se hraje dále a utkání, že ještě neskončilo. První vlašťovky na sebe nenechali dlouho čekat a po 16 vteřinách od zažehnaného trestného střílení soupeř využívá přesilovku při vyloučení Davida. Bohužel jsme si ulevovali i nadále svědomím, že se nemůže nic stát a ono se stalo hned ještě dvakrát. Během dvou a půl minuty jsme rázem prohrávali 3:4. Po této smršti se v čase 30:28 podíval do branky také Tomáš Platonov, který prostřídal unaveného Jendu. Po výměně gólmanů jsme najednou z ničeho nic ožili a zavřeli jsme soupeře v jeho obranném pásmu, kdy po řádném ostřelování branky zakončil střelou z mezikruží Máťa Šváb. Bylo vyrovnáno 4:4. Hra se opět srovnala a kluci opět bojovali. K naší nelibosti jsme však dostali dva hodně zbytečné góly mezi časy 36:00 a 37:50. Soupeř tímto strhl vedení na svou stranu 4:6. V čase 38:28 byl vyloučen hráč hostí a nám byla před koncem druhého dějství nabídnuta přesilovka. Půl minuty před koncem této třetiny sehrála první formace skvělou souhru, na jejímž konci přihrává Naty Brichová úplně volnému Lukášovi Seckému, který do prázdné branky snižuje na rozdíl jediného gólu.

O přestávce proběhla trenérská porada, co se dá ještě s utkáním udělat a výsledek byl nabíledni. Jenda putoval zpátky do branky a v poli jsme začali se dvěma pětkami. Třetí třetinu jsme začali aktivně, ale soupeř dobře bruslil a nepouštěl nás do nebezpečných šancí. Naopak při každém okénku v naší obraně nebezpečně hrozil. I přes dobrou obranou práci soupeře jsme se dostali na dostřel, ale ani Lukáš Secký, ani Naty Brichová, či Pepa Komárek v rozhodujících chvílích na puk nedosáhli, nebo chyběl jen pověstný kousek štěstí. Bohužel pro nás v probíhající 50’ jsme špatně střídali, čímž se otevřela úplně volná levá strana naší obrany, kdy při následném zakončení se útočník hostí nemýlil a zacílil přesně k pravé tyči Jendovy branky. Ani v této chvíli jsme nesložili zbraně a aktivní hrou a drobnou úpravou v sestavě jsme chtěli ještě utkání otočit. Stáhli jsme počet obránců na minimum a točili jen tři, kdy čtvrtý Šimon Pokorný se vytáhl do útoku. Bohužel jsme nakonec padli. Mezi časem 53:25 až 55:47 přesněji řečeno za dvě minuty a dvacetdva vteřin jsme inkasovali čtyři branky, které nás poslali do kolen. Do branky se následně podíval ještě jednou Tomáš Platonov. Utkání se již jen dohrávalo, ale přesto jsme ještě dovolili již zlomení soupeři skórovat.

Výsledek je sice krutý, ale myslím, že se utkání muselo líbit i když bylo s hořkým koncem pro naší ekipu. V závěrečné části jsme zkusili totální hokej, jehož tempo jsme však nevydrželi. Co se týká hodnocení myslím, že soupeř byl lepší, zejména co se týká bruslení a to také asi rozhodlo. Z tohoto také vyplynula střelecká převaha v průběhu utkání, ale ještě jednou konstatuji, že konečný výsledek je pro nás krutý, protože za bojovnost jsme si nějakou odměnu přece jenom zasloužili.

Branky: 3 x Secký; 1 x Šváb; 1 x Hamsa

Asistence: 1 x Ježek; 1 x Brichová

Poměr střel:  26 : 53

Vyloučení: 8 : 4

Využití:  1 : 2

Trestné střílení: 0:1 neproměněno