«

Zář 03

V zápase proti Vlašimi pokračovalo hledání herní pohody

SK SRŠNI Kutná Hora – HC Vlašim 4:5   třetiny (2:3,1:2,1:0)

Ve středu 29. srpna jsme přivítali vlašimské rytíře při našem druhém předsezónním přáteláku. Proti prvnímu zápasu byla naše sestava o něco širší a co se týká výkonu, bylo co vylepšovat.

Prvním, kdo otevřel skóre, byli rytíři, kteří dokázali v 7. minutě využít přesilovku. Nutno zmínit, že množství trestů v prvním zápase bylo velké a ani v tomto zápase jsme se nezlepšili…
Velké šance jsme měli i my a největší, kterou trestuhodně nezakončil gólem, měl Jiráň. Nejprve nahrál u brány soupeřů Janu Tvrdíkovi, který mu ji nečekaně a hlavně okamžitě vrátil, gólman se už nestihl přesunout, ovšem úplně odkrytou bránu Jiráň minul!
Další šanci, ale tentokrát už gólovou, měla ve 13. minutě opět druhá pětka. Finální nahrávka šla opět s hole Jana Tvrdíka a úspěšným střelcem byl Matouš Jelínek. Srovnání nás na chvíli povzbudilo, ale neubralo na nepřesnostech a chybách, takže radost ze srovnání trvala jen 2. minuty. Soupeř přehrál  naší 1. pětku a nebráněn dokázal překonat gólmana Davida Jelínka.
Za necelou minutu bylo opět vyrovnáno. Pro změnu do zajistila 2. pětka, když Jan Tvrdík nahrál M. Jelínkovi a ten skóroval po druhé.
Chybovali jsme ale dál, soupeři jsme proto umožnili opět o gól odskočit v 18. minutě.

Stav první třetiny je proto možné shrnout do několika slov – nedůraz a laciné góly. Na druhou stranu ani soupeř nepředváděl kdovíjaký výkon, ani on se nevyvaroval vyloučením, my jsme ale neproměňovali i naprosté tutovky.

Ve druhé třetině padlo méně gólů, ale podlé mého názoru jsme viděli, zejména ve střední části třetiny pohledný hokej od obou týmů. Než jsme se však k této části hry dostali, nevyhnuli jsme se opakovanému vyloučení v 16. minutě. Přesilovku 5 na 3 vlašimští využili a čtvrtým gólem nám poprvé odskočili na 2:4.
Několik našich akcí vyšlo naprázdno, až ve 12. minutě se vrhla do útoku druhá pětka. Ve finální fázi posunul Jiráň puk na M. Jelínka, který snížil na 3:4 a zvršil tak i čistý hattrick.
Vyloučení, ale nebrala konce. V 10. minutě na trestnou usedl J. Tvrdík, a bohužel, tam nevydržel příliš dlouho. Soupeři stačilo jen 19 sekund a opět nám chyběli na soupeře 2 góly. Pokračovalo oboustranné vylučování a také proto zase ztratila hra v závěru tempo a atraktivitu.

Ve třetí třetině jsme tak měli poslední šanci udělat něco s výsledkem, který se od samotného začátku vyvíjel lépe pro soupeře. Byli jsme aktivnější, více jsme stříleli, co je ale klíčové, měli jsme jedno vyloučení!
Důležitou změnou byla výměna našich gólmanů. Místo zkušeného Jelínka ho ve své premiéře v A-týmu vystřídal junior Tomáš Pekař.
I díky tomu, že soupeř ztrácel fyzicky, ale taky proto, že měl „nahráno“, měli jsme několik nadějných šancí. Z první lajny se dostal do úniku Javůrek, šance si tvořili i druhá a třetí pětka. V 58. minutě dokázal Siváček srazit pak za záda vlašimského gólmana a snížit na nadějných 4:5. Srovnání jsme, ale už nedotáhli, zápas tak skončil jednogólovým rozdílem.  A protože Pekař vychytal všechny střely soupeře třetí třetiny, vyhráli jsme alespoň poslední třetinu. A Tomáš si odnesl první nulu za áčko, byť je to nula jen z jedné třetiny. Premiéra to proto byla prvotřídní.

Žádné velké závěry, po 2 týdnech na ledě, a dvou přátelácích, není třeba dělat. Trenér vyzkoušel všechny hráče, po letní pauze se sehráváme a další zápasy nás mají dostat do formy před zahájením soutěže. Důležité je nastupovat do každého zápasu s vědomím 100% každou sekundu, kterou jsme na ledě.