«

«

Pro 03

Vezeme vítězství z Kralup n/V

Utkání 15. kola Krajské ligy mladších žáků jsme odehráli na ledě Kralup nad Vltavou. Soupeř byl tabulkově na naší úrovni, ale utkání potvrdilo, že patříme v tabulce výš jen vyhrávat utkání, ve kterých jsme lepší a ve kterých se po nás chce, abychom diktovali tempo hry a tvořili hru. Myslím, že se zápas od zápasu v tomto ohledu zlepšujeme, ale stále vázne proměňování šancí. Dovolím si směle tvrdit, že jsme byli v tomto utkání od začátku, až do konce lepší. Soupeře jsme výrazně přestříleli, ale ta produktivita. Považuji za nutné vyzdvihnout výkon gólmana Kralup, který nám dělal po celé utkání vrásky na hlavě.

Utkání jsme zahájili aktivně a začali diktovat tempo hry. Bohužel naše výpady do soupeřovy obrany končili buď naším špatným zakončením, nebo u soupeřova gólmana. Ve čtvrté minutě nás do reality uvedl také jeden ze dvou rozhodčích, který vyloučil Lukáše Seckého a tak nastavil jasná pravidla tohoto utkání. Na naší straně se vylučovalo za vše na straně druhé pouze při tisíciprocentním porušení pravidel. Zde si nehodlám stěžovat na rozhodčí, pouze konstatuji fakt. Kdo byl na utkání, udělá si obrázek sám. Je vidět, že nás hrát inkriminovaný rozhodčí asi neviděl, protože jinak by toto nedělal. U nás totiž není nic divného, že ve čtyřech někdy hrajeme lépe, než v pěti. Celkový účet na naší straně činil na konci utkání 9 vyloučených, tedy sečteno a podtrženo 18 minut.

Jak postupoval čas, tak naše střelecká převaha narůstala. Kralupský gólman však chytal výborně a soupeřova obrana dobře čistila prostor před jeho svatyní. Kralupští hráli takový náš typický hokej. Slušně vzadu, a pokud to jde, tak rychle a nebezpečně dopředu. Jenda Koleček v naší brance se ocitl v nezvyklé situaci. Méně zákroků, ale když už něco řešil, tak to vždy byly velice nebezpečné akce.

Do třetí třetiny se vstupovalo stále za stavu 0:0. V tuto dobu už bylo jasné, že každá jedna chyba může utkání rozhodnout a schylovalo se k přímému souboji gólmanů, protože právě jejich slabší chvilka mohla být vodítkem k určení vítěze. Na konec k tomuto nedošlo a rozhodla šikovnost v zakončení. V čase 46:22 po předešlém okupování útočného pásma vystřelil mezi kruhem a modrou David Zvěřina a trefil nádherně 0:1. Následně se strhl boj o každý kousek ledu, a převládaly urputné osobní souboje. V 50 minutě jsme nechali soupeři více prostoru ve středním pásmu. Ten toho následně využil skvělým zakončením po přesné přihrávce do levého vinglu Jendovy branky v čase 49:14 a srovnal na 1:1. Naštěstí rozhodnutí přišlo hned po buly, kdy si Lukáš Secký sám vybojoval kotouč, v útočném pásmu ho podržel a následně nechytatelně pod horní tyč zakončil 1:2. Od vyrovnávací branky uplynulo v tuto dobu jen 14 sekund. Poslední desetiminutovka přinesla ještě několik šancí na obou stranách, ale obě obrany a oba gólmani již byli bezchybní.

Pro nás velice cenné vítězství ukázalo, že pokud bojujeme a hrajeme celých šedesát minut, dokážeme odehrát výborné utkání i když se třeba v koncovce lehce trápíme.

Branky:  1 x Zvěřina; 1 x Secký

Poměr střel:  19 : 39

Vyloučení: 3 : 9

Využití:  0 : 0