«

«

Led 03

Výsledek neodpovídá předvedené hře.

Sobota 2.1.2016 SK Sršni Kutná Hora – TJ Spartak Sedlčany 7:3 (4:2,1:0,2:1). Prvním soupeřem dorostu v roce 2016 byl soused v tabulce, celek Spartaku Sedlčany. Případné vítězství mohlo Sršně posunout opět před jejich současného soupeře, ale v případě vyššího rozdílu skóre i před Spartak Vlašim, který na svém ledě přivítáme v neděli večer.Obojí se nakonec podařilo a minimálně do nedělního večera jsou tak Sršni opět na čtvrtém místě tabulky. Přestože výsledek vypadá jednoznačně, předvedená hra již tak jednoznačná nebyla. Vedení se již ve 4. minutě ujali domácí, když Ondra Macháček dotáhl do úspěšného zakončení Fíšův průnik po křídle. Hosté vyrovnali v 11. minutě, když proměnili situaci dva na jednoho. Za necelé dvě minuty našel Fíša před brankou Vaška Kadlečka a domácí šli znovu do vedení 2:1. V 16. minutě znovu Fíša přihrával a úspěšným zakončovatelem byl tentokrát Honza Kopecký, který prostřelil od modré hostujícího golmana a zvýšil na 3:1. Hosté s odpovědí nečekali dlouho a za dvacet vteřin snížili na 3:2. Skóre třetiny uzavřeli domácí, když rychlou akci Dýti a Fíši zakončil s přehledem druhý jmenovaný a stanovil stav po první třetině na 4:2.

Druhá třetina již tolik branek nepřinesla, padla jediná a to do sítě hostů, když při hře 4 na 4 dokázali zopakovat svou souhru Dýťa s Fíšou a zvýšit na 5:2. Více brankových příležitostí si v této fázi zápesu připravovali hosté, ale jejich snažení končilo na dobrém výkonu obou našich brankařů.

Do třetí třetiny nastupovali domácí s jednoznačným úkolem neinkasovat a rozdíl tří branek nenutil Sršně k bezhlavému útočení. Tato taktika především díky výkonu domácího brankaře vyšla. Ve 48. minutě dokončil Fíša čistý hattrick po přihrávce Macháčka, hosté ještě pokazili čisté konto Pekyho, když v 51. minutě dokázali využít naší nedůrazné obrany. Poslední slovo měl ale Dýťa, který v oslabení získal puk a mazácky překonal soupeřova brankaře a ukazatel skóre se tak zastavil na výsledku 7:3.

O našem výsledku rozhodla vyšší kvalita brankařů a produktivita Fíši, který tři branky vstřelil a tři připravil.

Branky a nahrávky: 4. Macháček (Dytrych, Fišar), 12. Kadleček (Fišar), 16. Kopecký (Fišar), 18. Fišar (Dytrych), 33. Fišar (Dytrych), 48. Fišar (Macháček), 56. Dytrych

Vyloučení: 3:3