«

Úno 15

Zasloužené vítězství dorostu

HC Lev Benešov – SK Sršni Kutná Hora 3:5 (0:2 ,3:2, 0:1)

V sobotu 11.2. jsme odcestovali do Benešova sehrát další mistrovské utkání. Sršni měli ještě plné hlavy ztraceného utkání v Černošicích. Od prvních minut se velice disciplinovaně a bojovně vrhli na svého papírově silnějšího soupeře z Benešova. Všichni hráči důsledně plnili svoje úkoly a obrana s perfektně chytajícím brankářem Pekařem strážili naši svatyni. I přes množství šancí jsme se první branky dočkali až v sedmnácté minutě, když po krásné přihrávce Tomáše Ziky zavěsil za záda soupeřova brankaře Petr Koubský a zajistil našim vedení v zápase 0:1. Ve dvacáté minutě náš tlak proměnil v branku na 0:2 po samostatné akci Tomáš Zika. Do druhé třetiny se podařilo lépe vstoupit Benešovu a po brankách ve 22 a 26 minutě srovnal průběžný stav na 2:2. Ve třicáté první minutě po nahrávce Lenky Macháčkové přesně zakončil Vašek Kadleček a strhl tak vedení opět na naší stranu. Ve třicátéšesté minutě Benešov srovnal na 3:3, ale poslední slovo ve druhé třetině jsme měli my, když ve třicáté deváté minutě přesnou střelou skóroval Petr Koubský. Stejně jako v Černošicích jsme šli po dvou třetinách do šatny jako vedoucí tým. Do 3. třetiny se nám ale podařilo vstoupit lépe než v Černošicích. Trpělivou a bojovnou hrou se nám dařilo držet soupeře v bezpečné vzdálenosti od naší branky, a když už se podařilo soupeři prorazit  do našeho obranného pásma, tak nás podržel v brance bezchybný Tomáš Pekař. V padesáté druhé minutě jsme navýšili naše vedení na konečných 3:5 po nahrávce Dominik Bachtíka skóroval po třetí v zápase Petr Koubský. Zbytek třetiny jsme úspěšně dobránili a zcela zaslouženě si odvezli tři body a pocit zadostiučinění po ztraceném pátečním zápase v Černošicích. Poděkování všem hráčům za bojovnost a týmového ducha.

Sestava: Tomáš Pekař, Jakub Červinka

Lenka Macháčková, Petr Koubský, Honza Hnilička, Dominik Bachtík, Honza Kopecký, Patrik Hladík, Matěj Kratochvíl, Vašek Kadleček, Tomáš Zika, Pavel Bartoš