«

«

Bře 18

Završení doby stříbrné

Nedělní dopoledne 16. 3. bylo pro hráče 1.-2. třídy ve znamení posledního mistrovského turnaje letošní sezóny.  Navíc na domácí půdě. Soupeři k nám přijeli z Kolína a Mladé Boleslavi.

První utkání nás čekal celek Mladé Boleslavi „A“. To, že se jedná o jeden z nejsilnějších výběrů ve své kategorii vůbec, jsme věděli již z posledního vzájemného měření sil, které pro nás dopadlo  nelichotivě 5:19. A podobně se odvíjel i náš druhý vzájemný zápas. Boleslavské zdobila vysoká produktivita využívání šancí (téměř co šance to gól), my se naopak trápili a jediný čestný úspěch zaznamenali Dominikem Francem z trestného střílení.  Obraz hry nebyl, ale tak strašidelný jako konečné skóre 1:15. Nebyli jsme pod nějakým dlouhodobým tlakem zamčení na naší půlce. Dá se říci, že hra se přelévala na obě strany, ale my jsme se nedostávali k pořádnému zakončení. To málo střel, které jsme vyprodukovali, byly buď z velkého úhlu a nebo takové „sušinky“, se kterými neměl spolehlivě chytající boleslavský gólman, žádné problémy. V kvalitě zakončení nás Boleslav jednoznačně předčila a zcela zaslouženě si z utkání připsala do tabulky 3 body.

SK Sršni – BK Mladá Boleslav „A“   1:15 (0:6;0:4;1:5)

(střely na bránu 10:37)

Gól: Franc

Sestava :

1.    Franc – Janata – Macháček – Hájek (- 9; 1 vstřelené, 10 inkasované)

2.    Knížek – Hruboš – Hynková – Šetina – Tvrdík ( – 5; 0 vstřelené, 5 inkasované)

G.   Neuman, Balvín

***

Do druhého zápasu zněl úkol jasně – oklepat se z porážky a pořádně na soupeře vlétnout. Oboje se nám podařilo. První lajna hned během svého prvního střídání předvedla rychlou pohlednou kombinaci po ose Macháček – Janata – Franc a zajistila nám rychlé vedení 1:0. To nám vydrželo do osmé minuty, kdy se Boleslavským podařilo srovnat, aby se situace po chvíli opakovala. Čas 12:48 Honza Knížek 2:1. Čas 14:17 2:2 (klasický gól do „šatny“).

Od druhé třetiny se hra změnila v dobývání „škodovácké“ branky a plejádu našich neproměněných šancí. Dominik, Honzík a hlavně Tom orazítkovali soupeřova gólmana tolikrát, že si musel připadat jako poštovní balík cestou z Machačkaly do Horní Pričope. Druhá třetina tak skončila opět remízovým stavem 3:3.

Do poslední části hry dostal Dominik Hruboš úkol chodit do těsné blízkosti boleslavského gólmana a zkusit dorážet Honzíkovi střely, které častokrát brankář neudržel na své výstroji a my jsme toho do té doby trestuhodně nevyužívali. Dominik se s úkolem popasoval parádně a úkol splnil na 100%, kdy do boleslavské svatyně z brankoviště zametl 2 puky, čímž doznalo podobu i konečné skóre zápasu 5:3.

SK Sršni – BK Mladá Boleslav „B“   5:3 (2:2;1:1;2:0)

(střely na bránu 27:9)

Branky: Franc (Janata/Macháček), Knížek (Hruboš), Franc (Janata), Hruboš (Knížek), Hruboš (Knížek)

Sestava :

1.    Franc – Janata – Macháček – Hájek ( 2; 2 vstřelené, 0 inkasované)

2.    Knížek – Hruboš – Hynková – Šetina – Tvrdík ( 0; 3 vstřelené, 3 inkasované)

***

Poslední zápas s Kolínem rozhodně nebyl pro slabé nátury. Ale pojďme popořadě. V kabině jsme kluky velmi jednoduše seznámili s turnajovou matematikou – chcete stříbro = vyhrajte! Do zápasu jsme šli odhodlaní si poslední mistrovský zápas sezóny užít a nechat na ledě všechno. Chtěli jsme zopakovat úvod z předešlého zápasu a jít rychle do vedení.  Naše plány se však záhy zbořily jako domeček z karet. Po dvou minutách hry bylo skóre 0:2 a náš cíl se trošičku vzdálil, ale pořád bylo moře času zápas otočit. To by však nesmělo v naší brance skončit každé plácnutí do puku. Statistika po první třetině (z našeho pohledu) střely 9:7, skóre 2:5!

O pauze mezi třetinami jsme si řekli, že první třetinu hodíme úplně za hlavu a začneme pro nás nový zápas. A výsledek? V půlce utkání 2:7 a zdánlivá klinická smrt. Do konce druhé části se nám podařilo jen snížit na 3:7. V tu chvíli by o naše akcie asi moc velký zájem nebyl. A úplně nulový by asi byl po půl minutě poslední třetiny, kdy jsme opět velmi rychle inkasovali – 3:8. A je to hotový – to si zřejmě zcela logicky myslela drtivá většina přihlížejících. Někdo si to, ale přeci jen nemyslel. Víte kdo? Domíno, Tomáš, Sebík, Tomík, Honzík, Maruška, Jára, Pája, Patrik a Dan! A to bylo to nejdůležitější. „Pojďme! Dáme teď každé střídání góla a otočíme to! To ještě dáme!“  To co se začalo dít poté bylo až neuvěřitelné. Za necelou minutu a půl od kolínského gólu snížila Maruška na 4:8. A jiskřička naděje zase zaplála. Když pak Dominik Franc hned v následujícím střídání prostřelil kolínského gólmana, byla „sršní bestie“ definitivně probuzena a šla si nemilosrdně pro svojí kořist – modrého kozla! Uplynulý čas ve 3. třetině 2:15.

Čas 4:01 – 6:8. Čas 6:25 – 7:8. Čas 7:27 – 8:8! Čas 10:42 – 9:8. Čas 12:20 – 10:8! Čas 15:00 – konec zápasu.

Co k tomu víc dodat? Parádní obrat, super zážitek a věřím, že pro kluky (a holku) ta nejlepší názorná ukázka toho, že vítěz zápasu je znám až po finálním hvizdu rozhodčího.

SK Sršni – SC Kolín 10:8 (2:5;1:2;7:1)

(střely na bránu 37:18)

Branky: Franc, Knížek, Franc (as. Janata), Hynková, Franc, Hynková (as. Knížek), Knížek, Franc, Knížek (as. Hynková), Hynková