«

Lis 28

Mladší dorost s přehledem porazil Černošice

SK Sršni Kutná Hora – SK Černošice 5:1 (1:0,3:0,1:1)

V sobotu 25. 11. přivítali Sršni na svém ledě mužstvo SK Černošice. Poslední měření sil skončilo vítězstvím Sršňů 7:4. Kutnohorský tým byl v tomto utkání mírným favoritem. První třetina přinesla šance na obou stranách. První branku utkání zaznamenali domácí Sršni v čase 5:06, když po nahrávce Filipa Mikešky přesně zakončil za záda soupeřova brankaře Vojtěch Volejník. I soupeř měl několik gólových šancí, ale ty se podařilo zneškodnit naší dobře fungující obraně a výborně chytajícím Jakubovi Červinkovi v brance. Ani Sršni se, ale v první části dalšího gólu nedočkali. Druhá třetina byla dlouho vyrovnaná, přestože se Sršni několikrát nechali zbytečně vyloučit a tím nabídli soupeři výhodu početní převahy. V čase 32:05 rozhodčí nařídil trestné střílení, po tom co Jan Stružinský jen za cenu faulu (držení) překazil soupeřovu vyloženou gólovou šanci. S tímto nájezdem si Jakub Červinka v brance, ale  bravůrně poradil a soupeři nedovolil srovnat na 1:1. Sršni se po této nepříjemnosti zmobilizovali a v čase 33:12 navýšili svoje vedení na 2:0, když nahrávku Vojty Volejníka proměnil v branku Tobiáš Klazar. Třetí branku přidali domácí za necelou minutu v čase 34:01, nahrával Vojta Hobza a zakončoval Filip Mikeška. Soupeř byl jak opařený a v čase 39:46 inkasoval čtvrtou branku, po nahrávce Tobiáše Klazara přesně zakončil Pavel Bartoš. Do třetí třetiny hry nastoupili Sršni se slibným náskokem čtyř branek. Černošice se ale nevzdávali a pokoušeli se zkorigovat nepříznivý stav utkání. Sršňům se sice dařilo eliminovat soupeřovy útoky, ale několikrát jen za cenu faulu. V čase 47:28 se jednu přesilovku podařilo Čenošicům využít a snížit na 4:1. Na víc se už ale nezmohli a poslední gólový zásah zápasu přidali Sršni v čase 52:38. Nahrával Vojtěch Volejník  a zakončoval Mikuláš Hynek. Domácí si zaslouženě připsali plný bodový zisk. Chválím dobrou obrannou činnost hlavně během našich oslabení a taky výborně chytajícího Jakuba Červinku, který zmařil spoustu vyložených šancí a v neposlední řadě trestné střílení.

Sestava: Sestava: Petr Gygal, Jakub Červinka

Vojtěch Volejník, Jan Hnilička, Jan Stružinský, Ondřej Mašín, David Trnka, Pavel Bartoš, Tobiáš Klazar, Vojtěch Hobza, Sebastián Bandy, Petr Zábraha, Jaroslav Kubelka, Filip Mikeška, Mikuláš Hynek, Vojtěch Mašín

Branky: Vojtěch Volejník, Tobiáš Klazar, Filip Mikeška, Pavel Bartoš, Mikuláš Hynek

Asistence: Filip Mikeška, Vojtěch Volejník 2x, Vojtěch Hobza, Tobiáš Klazar

Vyloučení: 8 + trestné střílení : 5 (16 min:10 min)

Využité přesilovky: 0:1