«

«

Zář 17

3.-4. třída ve druhém přípravném utkání rozhodně herně nezklamala

V neděli jsme odehráli druhé přípravné utkání v této sezóně. Bylo to celkově malinko o něčem jiném než předešlý den, protože toto utkání jsme hráli klasicky na velké (celé) ploše. To samozřejmě klade větší nároky na přemýšlení při hře. Někteří naši jedinci se s touto skutečností setkali poprvé ve svém hokejovém životě a nutno dodat, že se úkolu zhostili se ctí stejně jako jejich zkušenější spoluhráči.

Vzhledem k tomu, že soupeřem byl celek z Kolína tak o náboj tohoto utkání bylo postaráno. Do utkání jsme sice vstoupili defenzivně, ale neslo to svoje ovoce. Pozorně jsme bránili a podnikali nebezpečné protiútoky. Výsledek tohoto snažení se dostavil záhy a po dvou trefách Lukyho Seckého ve 4‘ a 6‘ jsme získali poměrně nadějné vedení 2:0. Soupeř bohužel v 7’ snížil na 2:1. Možná zlom v průběhu utkání. Soupeř do této doby, ač byl asi o něco lepší tak naše pozorná obrana spolu s gólmanem Tomášem Platonovem, eliminovala veškeré snahy o dobytí naší svatyně. Bohužel tato jistota v zadních řadách právě touto brankou skončila. Kozlové dokázali ještě v 16’ vyrovnat na 2:2 a tak také skončilo první dějství.

Ve druhé části se dříve osmělil opět soupeř a už ve 21‘ odskočil do jednobrankového vedení tedy 2:3. V této fázi to vypadalo, že se budeme těžko zvedat, ale jako první se přestal hrbit opět Lukyn Secký a svojí třetí trefou tentokrát ve 23’ vyrovnal na 3:3. Tato branka nás opět nakopla, hru jsme vyrovnali a začali také kombinovat. Výsledkem byla samostatná akce Naty Brichové ve 29’, která předložila nádhernou přihrávku do jízdy Ondrovi Veitovi. Ten trefil z první a ejhle opět jsme vedli tentokrát 4:3. Jenže jako v první třetině, když jsme se dostali dost dobře do hry, přišel opět direkt přímo na solar. Ještě ve 29’ Kozlové trkli po čtvrté a bylo srovnáno. Kluci se do konce druhé třetiny snažili, ale dvě laciné a zbytečné obdržené branky v 16’ a 20’ nás uvrhly do ponuré nálady. Po druhé třetině tedy byl stav 4:6.

Jak jsme druhou třetinu skončili tak jsme i třetí třetinu začali. Dva zbytečné góly ve 41’ a 47’ v naší kleci znamenali komfortní náskok soupeře 4:8. Snaha však nechyběla ani za tohoto stavu a tak nakonec kdo jiný než Lukyn Secký v 59’ snížil a uzavřel konečný účet na 5:8.

Oba přáteláky jak sobotní tak i nedělní něco málo napověděly, jak na tom kluci jsou. První dojmy jsou v globálu asi pozitivní. Herní projev je v celku slušný, ale je potřeba zapracovat zejména na defenzivě a na odpovědnosti každého jednotlivce za konečný výsledek celého mužstva.

SK Sršni Kutná Hora  :  SC Kolínští Kozlové    5  :  8     (2:2; 2:4; 1:2)