3. místo s chutí vítězství (přípravka) + video

V neděli jsme poprvé v této sezóně poznali atmosféru mistrovského turnaje.

Sestava:
brankář – Jan Koleček
hráči v poli – Tomáš Knížek, David Zvěřina, David Trnka, Mikuláš Hynek, Lukáš Secký, Natálie Brichová, Kristýna Šimáčková, Jan Kašpar, Šimon Pokorný.

K prvnímu utkání jsme nastoupili v 10.00 hod. proti borcům ze Sedlčan. Hrálo se ze začátku poměrně vyrovnané utkání, kdy naším největším problémem bylo letmé střídání, které naši malí hokejisté ještě neznali. První gól vstřelil náš soupeř již v čase 01.13, ale dokázali jsme na něj rychle odpovědět a v čase 02.40 byl stav utkání nerozhodný 1:1. Do konce třetiny však skóroval pouze soupeř, kdy dokázal vstřelit dva góly a v čase 10.11 a navýšil skóre na 3:1.
Druhá třetina probíhala v obdobném duchu, kdy soupeř zásluhou jediné hráčky dokázal navýšit skóre na 7:4 po druhé třetině. Bohužel třetí třetina nám vůbec nevyšla, jelikož Sedlčany dokázaly přidat šest gólů a mi jsme nedokázali odpovědět ani jednou. Stav utkání tak skončil pro nás nepříznivě 13:4, což jak se ukázalo, bylo v konečném součtu rozhodující pro naše konečné umístění v celém turnaji. Nutno podotknout, že za soupeře dokázala 9 gólů vstřelit jediná dívka, kterou se nám nedařilo vůbec pokrýt.

Zápas č. 1 – Tatran Sedlčany  –  SK Sršni       13 : 4
(3:1, 4:3, 6:0)
Branky: 2x Zvěřina, 1x Secký, 1x Hynek
Asistence:  2x Knížek
Střely na branku:   28 : 13

Po kratičké pauze jsme nastoupili k druhému utkání proti domácí Příbrami. Od začátku jsme diktovali tempo hry a dokázali jsme útoky soupeře eliminovat na minimum. V brance pak skoro bezchybně zachytal Jenda, kdy v celém utkání nestačil pouze ve druhé třetině na jedinou střelu po skrumáži před brankou, která prošla za jeho záda do branky.

První třetinu jsme vyhráli 4:0, druhou pak 6:1, a třetí 2:0. V tomto utkání musím podotknout, že naši hráči již neměli větší problém se střídáním a dokázali po zapískání rozhodčím ihned vystřídat.

Zápas č. 2 –  SK Sršni  –  Příbram     12 : 1
(4:0, 6:1, 2:0)
Branky: 6x Hynek, 3x Brichová, 2x Secký,  1x Zvěřina
Asistence:  2x Secký, 1 x Brichová
Střely na branku:   33 : 19

K poslednímu utkání jsme nastoupili proti Vlašimi, která měla na svém kontě v průběhu turnaje dvě výhry, kdy dokázali porazit domácí Příbram a Tatran Sedlčany.
Do utkání jsme však vstoupili mnohem lépe my, kdy během sedmi minut zásluhou třech zásahů Mikuláše Hynka se nám podařilo ujmout vedení 3:0. Bohužel stav 3:0 do konce první třetiny nevydržel, jelikož soupeř dokázal těsně před koncem třetiny snížit na 3:1. Během první třetiny jsme byli mnohem lepší než soupeř. Škoda několika nevyužitých šancí, kdy jsme jeli sami na branku. ( myslím, že kdyby se je podařilo proměnit soupeř by se již na větší odpor nezmohl ). Ve druhé třetině se hra otočila a soupeř byl lepším týmem. Vyvinul na nás značný tlak, který přinesl z jeho strany vyrovnání výsledku po druhé třetině na 6:6. V této třetině nás soupeř dokázal přestřílet 16:7. O zápase pak musela rozhodnout třetí třetina, kdy se ukázalo, že větší chuť po vítězství měli přeci jenom Sršni. Dokázali jsme soupeře přestřílet na střeli 10:6 a v čase 32.53 pak Mikuláš Hynek vstřelil vítězný gól utkání a stanovil konečný stav utkání na 7:6 pro Sršně.

Zápas č. 3 –  SK Sršni  –  Vlašim      7 : 6
(3:1, 3:5, 1:0)
Branky: 5x Hynek, 1x Secký, 1x Zvěřina
Asistence:  1x Kašpar
Střely na branku:   25 : 26

Na závěr bych chtěl všem poděkovat za předvedenou hru, kdy se ukázalo, že když všichni šlapou na 100%, tak dokážeme hrát pohledný hokej. Celkově jsme však díky horšímu vzájemnému skóre obsadili konečné třetí místo, ale to nic nemění na vynikajícím výkonu, který jsme v turnaji předvedli. Na závěr nutno podotknout, že Jan Koleček dokázal v každém zápase navíc zneškodnit jeden samostatný nájezd, který soupeř jel po našich faulech.