«

«

Čvn 27

Malešov Open – statistické okénko

Počasí, které nám celý týden ukazovalo svoji vlídnější tvář, se k nám nezachovalo macešsky ani v neděli na „Míčovém sedmiboji“, a tak třetí ročník MALEŠOV OPEN mohl hostit rekordní počet 46 účastníků, z nichž se 39 aktivně zapojilo do soutěží v nohejbale, tenise, fotbale, házené, basketbalu, petangu a volejbale.
FOTO UVNITŘ ČLÁNKU  
Zápasy probíhaly dle očekávání papírových předpokladů, ale došlo i na několik skutečných překvapení. Hodnotné sportovní výkony byly prošpikovány vtipnými pikoškami, a protože výsledky byly vyrovnané a dvojicím se v jednotlivých disciplínách dařilo střídavě úspěšně, neměl turnaj jasného favorita a na celkového vítěze se muselo čekat až do posledního odehraného zápasu.
Celý den byly k dispozici iontové nápoje, jak s alkoholem tak bez a zdravá sportovní výživa přímo od grilu. Po šesti hodinách bojů se tak někteří účastníci museli vyrovnávat se všemi těmi nepříjemnými pocity, kterými se tělo brání námaze, což je některými rádobykamarády doloženo i následně přidanou fotodokumentací, ale konečně mohlo dojít i k slavnostnímu vyhlášení výsledků. Celkově lze turnaj hodnotit velmi kladně, počasí se vydařilo, nálada byla příjemná a především organizátor neskončil poslední.
9.místo (8 bodů)
David Marvan + Janek Kořistka (nejúspěšnější disciplína – basketbal)
Jenda Tvrdík + Jiří Tvrdík (nejúspěšnější disciplína – basketbal)
Tak to tedy potěš koště. Jedni z největších favoritů a poslední. Ještě že jsem si nevsadil.
8.místo (9 bodů)
David Jestříbek + Dominik Jiráň (nejúspěšnější disciplína – petangue a fotbal)
Johanka Jelínková „Čouhy“ + Matěj Procházka (nejúspěšnější disciplína – petangue)
I to je poměrně velké překvapení – Dominika s Jestřábem (svět rekordů a kuriozit) jsem čekal na podstatně lepším umístění.
7.místo (10 bodů)
Petr Švejda junior + senior (nejúspěšnější disciplína – nohejbal)
Kamila Fišarová + Olda Fišar (nejúspěšnější disciplína – volejbal)
Vojta Jelínek + Jarča Procházková (nejúspěšnější disciplína – basketbal, tenis a házená)
Oldu bylo nejvíce slyšet a jeho vtipné glosy zpestřovaly celé odpoledne, ale že nás s Kamilou vyřadili ve volejbale, si na něj budu dlouho pamatovat.
6.místo (11 bodů)
Jan Kašpar + Jitka Kašparová (nejúspěšnější disciplína – tenis)
V podstatě jediná disciplina, ve které uspěli, ale za to v ní byli bezkonkurenčně nejlepší.
5.místo (12 bodů)
Tomík Brich + Natálka Brichová (nejúspěšnější disciplína – basketbal)
Tomáš Brich + Monika Brichová (nejúspěšnější disciplína – volejbal)
Láďa Šváb + Aleš Sádlo (nejúspěšnější disciplína – basketbal a házená)
Michal Macháček „Blecha“ + Matěj Macháček (nejúspěšnější disciplína – házená a fotbal)
Kluci Macháčkovi nezapřeli fotbalové geny a umístění mladých Brichů je nesporný úspěch, což už se nedá tak přesvědčivě tvrdit o rodičích.
4.místo (13 bodů)
Honza Kadlec + Petra Kadlecová (nejúspěšnější disciplína – volejbal)
Nechvalně proslulá bramborová medaile, leč co jsem viděl já, tak nesmírně kvalitní sportovní výkony.
3.místo (14 bodů)
Adam Sirotek + Pavel Sirotek (nejúspěšnější disciplína – tenis)
Pepa Draslar + Petr Kořistka (nejúspěšnější disciplína – házená)
Petr nezklamal. Opět reprezentoval starou školu džentlmenství a slušného vystupování. Srdce Guta Jarkovského by zaplesalo a spolu s Pepou utvořily velmi kvalitní a silný tandem. No a pro veterána a maroda (já a Adam) má bronz příchuť zlata, především pak vítězství nad Jelenama v nohejbale a tenise. Zdeňkův všehovořící pohled při tenise mi z paměti dlouho nevyprchá. Jakoby s prázdnýma očima hledí směrem ke mně a hlubokým vzdechnutím chce ze sebe shodit veškerý smutek. Prohlíží smutně svoji raketu, kterou dá se říci, měl zbytečně, protože většina míčků šla na Ilku a šouravým krokem opouští kurt. Ve výstupních dveřích se zastaví, váhavě se otočí zpět a jeho oči pronesou: „Počkej příště!”
2.místo (18 bodů)
Ilona Jelínková + Zdeněk Jelínek (nejúspěšnější disciplína – házená a volejbal)
Jožan Tomčík junior + senior (nejúspěšnější disciplína – petangue)
Jiří Tvrdík + Michal Procházka (nejúspěšnější disciplína – nohejbal a fotbal)
Zde se již dostáváme do sfér opravdu nejlepších výkonů. Ilona a Zdeněk to je válec, který hraje všechno naplno a se zaujetím. A pro Zdeňka se zdálo celkové umístění přede mnou, jako dostatečná satisfakce za všechna ta příkoří, která se mnou snáší. Kluky Tomčíkovi táhnul jak buldozer nekompromisně za úspěchem velkej Jožan, který v případě neúspěchu hrozil protesty a přepočítáváním výsledků. No a Michal s Jirkou? Celý den působili neuvěřitelně pohodovým až jakoby „přibržděným“ dojmem a pouze s určitou pravidelností doplňovali množství alkoholu ve své krvi. Dali svých obvyklých deset hrnců a brali stříbrnou.
1.místo (20 bodů)
Mates Jelínek + Pája Švejda (náhradnice Martina Sirotková) – (nejúspěšnější disciplína – basketbal)
Přišli, viděli, zvítězili. Zaslouženě nejlepší pár prošel celým turnajem s přehledem a jejich prvenství dokládá i fakt, že jako jediní z celého startovního pole, nevypadli ani v jedné disciplíně již v prvním kole. O tom, jak to Jenda prokaučoval, když s budoucím vítězem odmítl jít do páru, nemá již cenu více psát. Proto sláva vítězům, čest poraženým a ať žijí „Míčoví mistři“ – MATES A PÁJA.