«

«

Čvn 23

Budujeme tradici – 1. ročník inline závodů

V neděli 19.6. pořádal náš oddíl v prostorách zimního stadionu 1.ročník InLine závodů pro všechny věkové kategorie. Nebudu zastírat, že obavy z účasti, či neúčasti soutěžících s blížícím se termínem akce symetricky narůstaly. Pravdou je, že často poslouchám nářky na nudu a malé vyžití v našem městě, na druhou stranu však vím, jak těžko se boří zaběhlé stereotypy směrem k trochu aktivnějšímu způsobu života. Přesto, když kolem půl jedné začali přicházet první aktéři a zanedlouho jich byli plné střídačky, spadl mi kámen ze srdce. Takže účast dobrá a na první pokus výborná, ale i tak pod možnostmi tohoto města.

UVNITŘ ČLÁNKU FOTO + VIDEO 
První kategorií, která se vydala na plochu, byli ti nejmladší: „Přípravka“. Pohled na jejich usilovné snažení, které v několika případech museli podpořit i tlačné stroje v podobě rodičů, působilo velmi roztomile a i nestranného pozorovatele strhlo k fandění.
Jako další, kteří se vydali splnit obě disciplíny těchto závodů, byli „Elévové“. Nejprve absolvovali rychlostní kolečko a poté obratnostní slalom. Po sečtení obou časů, jsme pak získali výsledný, který rozhodoval o celkovém pořadí.
„Mladší žáci“, kteří přišli následně na řadu, jezdili již delší trať, ale i oni nám předvedli několik opravdu hezkých a vyrovnaných soubojů, čímž potvrdili, že soutěživost patří neodmyslitelně ke sportu a motivace představuje hlavní motor sportovního úsilí.
Jako poslední mládežníci roztočili kolečka na svých bruslích „Starší žáci“. A někteří je roztočili, až věru přecházel zrak. Jinak, když už jsme u tohoto smyslového vjemu, musím zmínit, že právě zde jsme mohli zaznamenat, jak důležitý je pro sportovní výkon i slušivý sportovní úbor.
První seniorskou kategorií byly „Ženy“ a jim patří má velká úcta a poklona za odložení ostychu a odvahu, se kterou se vrhly do závodění. I když u některých než měřit čas, by bylo odpovídající bodově hodnotit čistotu stylu a eleganci kraso-inline stylu. A možná právě proto se staly zástupkyně něžného pohlaví zářivou ozdobou nedělního odpoledne.
Vyvrcholením soutěžení měla být poslední kategorie „Muži“, leč neprozřetelně jsme si do svých řad pustili i zástupce dorostu a juniorky. V jejich řadách se nacházelo několik velmi zkušených a kvalitních hráčů, kteří jsou i velmi silní na kolečkových bruslích, kdež to mezi námi jsem byl tak maximálně já silný v pase. A výsledek? Mlaďoši nám vyzobali první dvě místa na bedně. Z toho plyne malé poučení a důvod k zamyšlení, zda se nemáme chovat k našim dětem s větší úctou, za to co vlastně dokázaly a dokážou.
Závěrečné vyhlášení všech výsledků splnilo, co bylo slibováno. Nikdo neodešel s prázdnou, každý účastník byl odměněn věcnou cennou a ti nejlepší jich vedle medaile a diplomu posbírali plnou tašku. Pak už zbyl čas jen na několik posledních koleček na ploše, závěrečné zaskákání v nafukovacím hradě, který statečně sloužil po dobu celé akce našim nejmenším (ale i těm starším až nejstarším) a mohlo se jít s dobrým pocitem domu.
Stojíme teprve na začátku dlouhé cesty, kterou bychom chtěli dojít k masovějšímu sportování a větší podpoře hokeje v našem městě. Byl to jeden z prvních kroků, ale byl to krok správným směrem.
Na příští akci SK Sršni Kutná Hora, kterou je „Malešov Open“ se těší na shledanou Pavel Sirotek