Benátské autobusové i hokejové ántré

001

Sobota 10.9.2016

HC Benátky nad Jizerou : SK Sršni Kutná Hora   9  :  6  (3:2; 1:2; 5:2)

Předem tohoto myšlenkového průjmu bych se rád omluvil za neomluvitelný pozdní příspěvek k utkání ze dne 10.9. tzn. ze soboty. Ti, kteří mají menší problém s pamětí možná již zapomněli, v kontextu  s jinými událostmi, jež se udály ve světě, že se nějaké utkání v Benátkách vůbec hrálo. Rád bych připomněl, že hrálo a dle mého názoru vůbec ne špatné.

Začátek utkání nás zastihl v klasické tzv. Benátkovské náladě, což jest: Probíhající první minuta utkání a stav 1:0. Ať jsem zde byl kdykoliv, tak je scénář neustále stejný. V inkriminovaný den jest jedna a možná jediná omluva k výše uvedenému počínání. Ráno v 06:45 jsme vyrazili autobusem do Benátek, kdy jsme během cesty hledali u silnice jednoho ze starších žáků a následně pokračovali dále na zimní stadion. Zcela záměrně jsem tento stadion nejmenoval, protože jeho totožnost nám zůstala utajena až do doby, než se vlastně vyjasnilo, kam směřuje zákonem stanovená hloubka dezénu pneumatik našeho autobusu. Ta směřovala do Neratovic, což sice není daleko od Benátek nad Jizerou, ale určité odlišnosti bychom v uvedených obcích najít mohli.

Po všech strastech a útrapách, jež si někteří z nás uvnitř autobusu krátili hrůzostrašnou kratochvílí a to nervózním žmouláním plechovkového piva zda dojedeme do cíle, jsme opravdu dorazili do místa konání mistrovského utkání.

Zrychleným přesunem do kabiny, bleskurychlým převlečením a následným nástupem na ledovou plochu jsme dokázali, že URNA (pro nezasvěcené „Útvar rychlého nasazení v rámci Policie ČR“) je v případě poplachu jen slabý odvárek našeho počínání. I přes lehce posunutý začátek utkání, jsme byli na ledě o poznání dříve než náš domácí soupeř.

Bohužel jak již bylo výše uvedeno začátek utkání  nás zastihl v těžké letargii, která znamenala ve 39 sekundě utkání stav 1:0. Domácí hráč č. 21 Tadeáš Goc na půlce hřiště převzal kotouč z našich bránících hráčů udělal tréninkové kuželky a pod horní tyč Jendovi branky, jež nastoupil od začátku utkání s přehledem zavěsil. Nás tato branka nepoložila. Ba naopak nabudila k chvilkovému zvýšenému úsilí, které bylo korunováno vyrovnáním hned v probíhající druhé minutě, kdy po důsledném sledováním touše Pepínem Komárkem a Tomem Janatou, druhý jmenovaný rozezvučel hlasivky našich fans a bylo 1:1. Bohužel náš lehce matný výkon pokračoval a výsledkem bylo v jedenácté minutě skóre 3:1. Konečný účet stanovila po první třetině Naty Brichová, jež si v samostatném úniku udělala dobrý den z jinak spolehlivě chytajícího gólmana domácích a upravila na 3:2.

Druhá třetina byla již herně z naší strany lepší a také hezčí. Výsledkem celého úsilí bylo vítězství v této periodě 1:2 a stav 4:4, kdy se o naše branky postarali Domča Franc a Tom Janata.

Do poslední části jsme vstupovali oslabení o jednoho hráče, ale stav v této přesilovce byl na jejím konci 1:1, tzn. celkově 5:5. V 45 minutě ještě dokázal Domča Franc převážit výsledek na naší stranu, ale závěr resp. posledních osm minut patřilo domácím, kteří nás čtyřmi góly uvedli do reality a stanovili konečný účet 9:6.

K utkání bych rád dodal, že i přes prohru byla radost se na toto utkání dívat. Stav utkání se nedal moc předvídat. Chvíli jsme tahali za kratší, chvíli zase za delší konec pily. Každopádně jsme ho odehráli se ctí a s příslibem super zítřků, které nás určitě čekají.

Jen drobná poznámka našich 10+2 statečných, čelilo soupeřově přesile 18+2 se ctí, až do konce utkání.

Branky: 3 x Dominik Franc, 2 x Tomáš Janata, 1 x Natálie Brichová

Asistence: 1 x  Josef Komárek, 1 x  Petr Hrubý, 2 x Ondřej Veit

Střely na branku:  19  :  34

Vyloučení:  2  :  3