«

«

Zář 13

Tomáš Pekař jako neprůstřelná zeď

V neděli 11. 9. 2016 jsme na našem ledě přivítali dorostence z Chocně k dalšímu z přípravných zápasů a na nadcházející sezónu. Do první třetiny lépe vstoupili hráči soupeře a v prvních deseti minutách nás jednoznačně přehrávali a střelecky se díky tomu daleko lépe prosazovali.    Postupem času jsme tempo hry srovnávali a soupeře jsme začali stále častěji přehrávat. Tohoto tlaku využil až po krásné individuální akci v čase 18:12 Dominik Bachtík a zařídil našim vedení 1:0.  Toto skóre už se do konce třetiny nezměnilo. Do druhé třetiny jsme vstoupili mnohem lépe než do první a soupeře jsme zatlačili na dlouhé minuty do jeho obranného pásma. Hráči Chocně se nezmohli na větší odpor.

I přes velkou převahu jsme nedokázali v druhé třetině přidat žádný gólový zásah a druhá třetina tak skončila se stejným skórem za jakého jsme šli do šatny po první třetině. Do třetí části hry soupeř vlétl jako lavina, vědom si nutnosti srovnání nepříznivého skóre. Naši se ale ubránili a to velkým přičiněním Tomáše Pekaře a postupně se vymanili z tlaku a několika pěknými akcemi pohrozili před bránou soupeře. Gólově jsme se ale prosadili až v čase 58:05 šťastnou střelou Adama Linka po přihrávce Václava Kadlečka. Tím jsme navýšili svoje vedení na 2:0. Tímto stavem toto utkání skončilo a naši hráči mohli zaslouženě oslavovat svoje první vítězství.