«

«

Pro 05

Body za první dvě třetiny

Neděle 4.12.2016 SK Sršni Kutná Hora – HC Rakovník 6:3 (2:0,2:0,2:3). Juniorka na rozdíl od minulého kola mohla nastoupit v téměř kompletní sestavě a po dvou třetinách se zdálo, že má zápas zcela pod kontrolou.
Úvodní branku zápasu vstřelil v 8. minutě Jenda Tvrdík, který dokázal využít většího prostoru na ledě díky hře 4 na 4, projel celým hřištěm a poslal nás do vedení. Za další dvě minuty se opět prosadil první útok a Jenda Tvrdík zvyšoval na 2:0. Hru jsme kontrolovali, přesto jsme nemohli polevit v pozornosti, protože hosté hrozili z rychlých protiútoků, když jsme ne vždy dokázali správně pokrýt útočníky soupeře. Pokud se však dostali za naši obranu, nedokázali překonat Michala Kunáška v brance.

Podobně vypadala i hra ve druhé třetině. Hned v úvodu třetiny, kdy jsme dohrávali oslabení a hráli jsme natolik aktivně, že jsme to byli my, kdo zavřel soupeře ve třetině a nedovolili jsme hostům dostat se z vlastního pásma. Branka z toho však nebyla. Ta padla až v dalším oslabení ve 23. minutě, Tomáš Fišar nejdříve střelou brankaře hostů nepřekonal, ale vyražený puk poslal zpoza branky na hokejku Michala Švába, který se nemýlil a zvýšil na 3:0. Za další dvě minuty už to bylo 4:0, když souhru prvního útoku při přesilovce tentokrát zakončil Dominik Jiráň. Hostující tým si vybral oddechový čas a zřejmě mu to pomohlo, protože do konce třetiny se už stav nezměnil.

První polovina poslední části hry se nám hrubě nevydařila. Snad ukolébaní čtyřbrankovým náskokem jsme hostům dovolili snížit po 49. sekundách, když osamocený hostující hráč pohodlně poslal do sítě střelu, která se odrazila od zadního mantinelu. Bohužel jsme se nepoučili a za tři minuty hosté snížili na 4:2. Třetí branku vstřelili hosté po hrubce naší obrany, když nechali soupeře za svými zády a ten se tváří v tvář našemu brankaři nemýlil a snížil na rozdíl jediné branky. V tu chvíli nás mohl mrzet chybně neuznaný gól Jakuba Šurycha, nebo neproměněné šance Filipa Málka. Více klidu na naše hokejky vrátil v 53. minutě Dominik Jiráň, který se štěstím propálil soupeřova brankaře a zvýšil na 5:3. Hosté se ještě pokusili minutu a půl před koncem při hře bez brankaře, zdramatizovat závěr utkání, ale proti tomu byl Tomáš Böhm, který se dostal k puku, neukvapil se, zavezl ho až do soupeřovy třetiny, kde ho nezištně předložil Jakubovi Šurychovi, který stanovil konečné skóre zápasu na 6:3.

Příští sobotu nás čeká těžký zápas na ledě našeho nejbližšího pronásledovatele v Benátkách nad JIzerou.

Branky a nahrávky: 8. Tvrdík (Málek), 10. Tvrdík (Málek, Jiráň), 23. Šváb M. (Fišar), 25. Jiráň (Tvrdík, Málek), 53. Jiráň (Červinka), 59. Šurych (Böhm)

Vyloučení: 7 – 3

Využití: 1 – 0

Oslabení: 1 – 0

Sestava: Kunášek (Wagenknecht), Málek – Jiráň – Tvrdík, Šváb M. – Fišar – Macháček, Böhm – Šurych – Adam,  Konečný – Červinka, Šváb L. – Bachtík

Trenér: Bednář Stanislav