«

«

Úno 03

Čeká nás ještě mnoho práce

V sobotu 2.2.2013 jsme v dopoledních hodinách odjeli na domovský stadion HC Rytíři Kladno. Tento již historický hokejový stánek pamatuje velké úspěchy a slavnou éru Kladenského hokeje. Ač nám byla přisouzena k sehrání utkání jen menší hala přímo napojená na hlavní stadion, chtěli jsme přispět také trochou té hokejové kvality.

Cesta proběhla normálně celkem v klidu, žádné dopravní problémy jsem nezaznamenal. V autobuse vládla převážně hokejová nálada, protože „PéeSPéčka“ fungovala spolehlivě, což navozovalo i vášnivou debatu o právě odehraných utkáních s následným rozborem jednotlivých akcí. Tuto idylku přerušil někde za Prahou hlavní coach Michal, který zahnal všechny, kteří se měli aktivně zúčastnit hokejového klání do zadní části autobusu, kde následoval rozbor některých možných herních situací aplikovaných přímo na jedince. Michal vedl monolog, který byl výstižný a jasně formulovaný. Posluchači uznale pokyvovali hlavou a u nezúčastněných přihlížejících to vyvolávalo velice silný pocit, že posluchači (můžeme je také nazývat hokejisty) všemu řečenému rozumí a plně chápou smysl slov. Jak jsme později zjistili u některých „hokejistů“ to byl však klamný pocit.

Vzhledem k tomu, že to bylo teprve naše druhé utkání na celém kluzišti neočekávali jsme žádné zázraky, ale potěšilo by viditelné herní zlepšení oproti prvnímu zápasu. Do utkání jsme vstoupili v dost slušném tempu, což vyústilo dokonce v náš vedoucí gól, který vsítil v čase 02:28 Pavel Bartoš za asistence Robina Míška. Bohužel pro nás však hned po rozehrání buly soupeř vyrovnal a v čase 4:37 šel dokonce do vedení 2:1. Po naší úvodní brance jsme trochu tápali a na ledě se hledali, což trvalo až do konce první třetiny, kdy soupeř navýšil skóre až na 4:1. Druhou třetinu jsme začali opět aktivně a v čase 17:31 snížil Robin Míšek stav utkání na 4:2 z proměněného samostatného nájezdu. Zde jsme však už nepolevili a tempo jsme udrželi až do konce druhé třetiny. Soupeř sice nejdříve v čase 26:10 zvýšil na 5:2, ale o dvě minuty později opět Robin Míšek snížil na 5:3. Jak bylo tradicí Rytíři během pár sekund odskočili opět na rozdíl tří branek, ale tuto skutečnost odmítl kdo jiný než opět Robin a půl minuty před druhou sirénou upravil na lichotivých 6:4 po dvou třetinách. První dvě třetiny kluci celkem makali a i když byl soupeř o trochu více hokejovější   výsledek byl pro nás v celku přijatelný. První dvě třetiny odchytal v naší svatyni Petr Gygal a nutno dodat, že jeho výkon byl spolehlivý. Čelil během těchto dvou třetin 26 střelám soupeře, ale všechno se prostě chytit nedá zejména při takovéhle permanenci střel  nedůslednosti obrany. Do poslední třetiny vyslal do branky trenér Michal na zkušenou s „velkým“ hokejem Jendu Kolečka.  Ten hned od prvních vteřin okusil, jak se chytá v oslabení, protože před začátkem třetí třetiny došlo k málo vídané, nebo spíše nevídané situaci, kdy nám byl vyloučen hráč za pozdní příchod z kabiny k zahájení třetí třetiny. Za tuto poslední část hry jsme registrovali 12 střel soupeřových hráčů na naší branku, kdy 5 z nich skončilo za zády Jendy. Naši playeři za poslední část vyslali na soupeřovu branku 8 projektilů, z čehož jeden rozvlnil síťku v brance soupeřova gólmana. Konečný účet tedy zní 11:5 pro domácí.

Výsledek asi nakonec není nijak tragický, ale za tuto skutečnost vděčíme také našim starším Sršňům, kteří samozřejmě zcela dle znění pravidel doplnili naše mužstvo. Pokud bych to vzal zase z druhé strany tak nutno dodat, že věkový průměr našeho mužstva byl dokonce o něco málo nižší než soupeře.

Z utkání však vyplynul jednoznačný závěr, který jasně prezentoval v kabině po utkání trenér Michal Procházka, že pokud nasazení od všech hráčů nebude na tréninku 100%, tak těžko může být, nebo spíše resp. nemůže být stoprocentní nasazení ani v utkání. Kluci se mají ještě hodně co učit. Teď je však důležité, aby si tuto skutečnost uvědomili a cenné rady úspěšně aplikovali v jejich dalším hokejovém počínání.

HC Rytíři Kladno     :     SK Sršni Kutná Hora     11    :    5    ( 4 : 1; 2 : 3; 5 : 1)

Branky:  4 x Robin Míšek; 1 x Pavel Bartoš

Asistence: 1 x Robin Míšek

Střely na branku:  38  :  25