«

«

Říj 21

Darovanému koni na zuby nehleď

Neděle 20.10.2019 SK Sršni Kutná Hora – HC Benátky nad Jizerou 1:5 (0:1,0:2,1:2) Gól z první střely zápasu a tři branky, které jsme soupeři „darovali“. To jsou asi nejpodstatnější informace z nedělního utkání juniorů.

V posledním utkání základní části Ligy juniorů sk.D přivítali Sršni soupeře z Benátek nad Jizerou. Uběhlo 7 sekund zápasu a Sršni prohrávali 0:1. Tečovaná střela skončila mimo dosah brankaře v jeho levém horním růžku! Takový úvod jsme si rozhodně nepřáli a chvíli nám trvalo, než jsme se s tímto faktem srovnali. Hra byla vyrovnaná, ani jeden tým si nevynutil výraznější tlak. S jednobrankovým mankem tak nastoupili Sršni do druhého poločasu s předsevzetím srovnat skóre. Bohužel v okamžiku, kdy jsme získávali mírnou převahu, se sice dobře vrátil Patrik Hladík, odebral protihráči puk, vyvezl ho před vlastí branku, kde ho nechal za sebou přímo na hokejku hostujícího hráče, který tento „dárek“ neodmítl a pohodlně zvýšil na 0:2. Jako kdyby to nestačilo, podobná situace se opakovala i ve 30. minutě. Tentokrát vybojoval puk jeden z benjamínků Lukáš Secký a ve snaze o křížnou přihrávku našel jen hokejku soupeřova útočníka a Sršni prohrávali již o tři branky. Další „dárek“ v podobě malého důrazu před vlastní brankou, kdy jsme nechali soupeře několikrát dorážet jsme si nechali na 46. minutu. Malou jiskřičku naděje vykřesal ještě Tobiáš Klazar, když se v 54. minutě dokázal individuálně prosadit a snížil na 1:4. Hosté se svou odpovědí nečekali dlouho a za necelou minut uzavřeli skóre na konečných 1:5.

Sestava: Pekař – Zvěřina, Kopecký, Kvapil, Hnilička, Kubelka, Bartoš, Secký, Plíhal, Klazar, Hobza, Mikeška, Hladík, Pokorný, Koubský

Tresty: 16:26 Využití: 0:0 Oslabení: 0:0

Trenér: Stanislav Bednář