Pro 09

Derby těsně pro sršně! (aktualizováno)

SK SRŠNI KUTNÁ HORA  –  SC KOLÍN 7:6 (3:2,2:3,2:1)

HC PODBLANICKO BENEŠOV – SK SRŠNI KUTNÁ HORA 8:0 (1:0,2:0,5:0)

V sobotním mrazivém dopoledni jsme nastoupili na domácím ledě proti týmu SC Kolín. První utkání na ledě soupeře jsme prohráli 3:1, kdy se nám střelecky vůbec nedařilo. Kluci byli do utkání od začátku správně vyburcováni a chtěli Kolínu porážku oplatit. Utkání probíhalo ve velmi rychlém tempu, kdy se střídali šance na obou stranách. První udeřil však Kolín na konci 9 minuty. Sršňům se podařilo vyrovnat o minutu později, kdy přesně zakončil  Štěpán Havránek po nahrávce od Vaška Kadlečka. Bohužel o minutu později opět udeřil soupeř a strhl vedení na stranu Kolína.  Zaslouženého vyrovnání se dočkali Sršni v polovině 17 minuty, po nahrávce od Štěpána Havránka nekompromisně prostřelil gólmana Kozlů Tomáš Brich. Ještě veseleji z pohledu domácích bylo na konci 12 minuty, kdy Štěpán Havránek po brejku stanovil účet první třetiny na 3:2 z pohledu domácích.  Druhá třetina přinesla opět velmi rychlí hokej se spoustou šancí. První udeřili Sršni, kdy v čase 27:28 v oslabení uzavřel svůj hattrick Štěpán Havránek po přesném pasu od Patrika Hladíka. Soupeř však hlavu nesklonil a neustále bojoval o každý puk. Zaslouženého snížení se dočkal v polovině 30 minuty. Sršni dokázali odskočit na rozdíl dvou gólů opět o minutu později při využité přesilovce, kdy Tomáš Brich zavezl puk po levém křídle a přesně nahrál před branku na hokejku Vaška Kadlečka, který puk dopravil za záda brankaře. Soupeř, ale při následném střídání opět snížil na rozdíl jediného gólu. S postupem času bylo vidět, že Sršňům dochází síly a stále hůře bruslí. Nutno připomenout, že všechna utkání hrajeme pouze na dvě pětky, jelikož více hráčů do pole nemáme. Kolín byl najednou lepší a zaslouženě vyrovnal v polovině 35 minuty. Sršni poté ještě zabojovali a ubránili nerozhodný stav utkání do konce druhé třetiny, kdy do kabin jsme šli za nerozhodného stavu 5:5. V kabině pak trenér opět přeskupil sestavu, aby posílil druhý útok a všem hráčům vysvětlil co od nich bude chtít aby hráli. Při nástupu do třetí třetiny bylo vidět, že odpočinek všem Sršňům přišel vhod a opět se hrál vyrovnaný hokej, kdy šance se střídali na obou stranách. Šťastnější pak byli domácí. V čase 47:06 přidal šestý gól Sršňů Štěpán Havránek po přesné nahrávce od Vaška Kaldečka. Bohužel z vedení jsme se radovali pouze minutu a 7 vteřin. Kolínu se opět podařilo vyrovnat. Obě mužstva se snažili strhnout vedení na svou stranu, kdy gólmani však byli proti. Teprve v 59 minutě stanovil konečný stav zápasu Robin Míšek po nahrávce od Štěpána Havránka. Soupeř zkusil na závěr odvolat gólmana, avšak ke střele se již nedostal a Sršni si vítězství 7:6 již pohlídali.  Poměr střel v zápase 34:45.

Branky: 4 x Štěpán Havránek, 1 x Tomáš Brich, 1 x Vašek Kadleček, 1 x Robin Míšek

Asistence: 2x Štěpán Havránek, 2x Vašek Kadleček, 1x Patrik Hladík, 1x Tomáš Brich

Vyloučení: 1:3

Sestava: Krátký (Gygal), Kadleček – Míšek – Havránek , Vojáčková – Bartoš – Šimáček,  Brich – Hladík, Hnilička – Kopecký.

Kluci a Barčo za dnešní zápas Vám musím poděkovat. Všichni jste bojovali, co vám síly stačili. I přes několik hrubých chyb, kterých jsme se v zápase dopustili, jste se snažili kombinovat a rozvíjet útok podle rad a pokynů od trenéra. Jen tak dál.

V neděli jsme zavítali na led Benešova. Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, jelikož Benešov se pere se Slavií o první místo ve skupině. Na domácím ledě jsme s Benešovem prohráli vysoko 20:1. Je pravda, že jsme hráli s torzem naší úzké sestavy. Do utkání jsme šli s cílem soupeře co nejvíce potrápit a pokusit se uhrát co nejlepší výsledek. Musím naše hráče pochválit za předvedenou hru hlavně v první a druhé třetině. Soupeř byl sice od začátku jednoznačně lepší, ale Sršni se nezdávali a bojovali o každý puk. Střely, které vyslal soupeř na naší branku s velkou jistotou chytal Tomáš Pekař, čímž přiváděl soupeře pomalu k šílenství. V první třetině nestačil pouze na jednu střelu v čase 08:15, kdy se domácí ujali vedení. Druhá třetina probíhala v obdobném duchu, kdy ale s postupem času si domácí vytvářeli čím dál větší tlak. Druhý gól pak domácí přidali v čase 28:19 a třetí gól v čase 13:38. Sršňům se poté podařilo dohrát třetí třetinu již bez obdrženého gólu.  Bohužel výkon z první a druhé třetiny jsme si pokazili ve třetí třetině, kdy jsme inkasovali celkem pětkrát. Nutno dodat, že soupeř byl nad naše síly a zaslouženě vyhrál. Přesto bych chtěl dětem za dnešní bojovnou hru poděkovat, jelikož i za nepříznivého stavu se soupeřem pořád bojovali. V naší brance pak doslova kraloval Tomáš Pekař a sklidil uznání jak od rozhodčích tak od trenéra Benešova.

Sestava:  Pekař, Vojáčková (Hynek) – Havránek – Kadleček, Hnilička – Kopecký, Bartoš –Míšek – Šimáček (Trnka), Brich – Hladík

Vyloučení: 2:3, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0