«

«

Lis 08

Desetigólová nadílka od Poděbrad

V neděli 5. 11. odjel mladší dorost sehrát odvetu s mužstvem Poděbrad. Doma Sršni prohráli 1:6, tak jsme očekávali, že to tentokrát dopadne lépe. První třetina začala pro Sršně slibně. V čase 1:52, po krásné samostatné akci naši přesilovou hru pět proti čtyřem využil Vojta Volejník. Poděbrady po velkém tlaku srovnaly na 1:1 v čase 4:23. Postupně domácí získávali stále větší převahu, na čemž měly zásluhu i chyby našich, hlavně v obranné fázi. I přesto, že nás domácí přestříleli 17:6, podařilo se nám skóre 1:1 udržet až do konce třetiny, nutno podotknout za velkého přispění výborně chytajícího Petra Gygala v bráně Sršňů. Druhá třetina, už naplno vyzněla ve prospěch Poděbrad. Neustávající tlak a přibývající chyby Sršňů přinesly sérii třech branek (v čase 22:41, 23:56, 25:19) a vedení domácím 4:1. V čase 30:37 se nám sice podařilo snížit na 4:2, když krásně sehranou akci využil po nahrávce Vojty Volejníka Petr Zábraha. Tlak domácích však do konce druhé třetiny přinesl ještě dvě branky v čase 30:57 a 35:51. Poděbrady vedly 6:2 a utkání se zdálo rozhodnuté. Naši, ale zbraně nesložili a na začátku závěrečné části hry 43:25 snížili na 6:3, když nahrávku Petra Zábrahy gólově zakončil Tobiáš Klazar. Hra se vyrovnala a šance byly k vidění na obou stranách. Bohužel to byli opět domácí, kteří v čase 48:02 a 50:08 využili našich chyb a zvyšovali již na 8:3. Sršňům se podařilo snížit na 8:4 v čase 52:27, potom co trestné střílení proměnil efektně Mikuláš Hynek. Poděbrady šly, ale tvrdě za svým cílem a v čase 54:28 a 57:09 navýšily svoje už tak vysoké vedení na 10:4. Sršňům se ještě podařilo snížit v čase 58:32 na 10:5, když nahrávku Vojty Volejníka zakončil gólem Pavel Bartoš, ale to už byla opravdu tečka za nepříliš vydařeným zápasem. O osudu utkání rozhodla velmi špatná druhá třetina a taky fakt, že nás Poděbrady přestřílely 45 ku 19.

Sestava: Petr Gygal, Jakub Červinka,
Vojtěch Volejník, Jan Hnilička, Ondřej Mašín, David Trnka, David Zvěřina, Tobiáš Klazar, Pavel Bartoš, Vojtěch Hobza, Sebastián Bandy, Petr Zábraha, Jaroslav Kubelka, Filip Mikeška, Mikuláš Hynek, Vojtěch Mašín, Lukáš Secký

Branky: Vojtěch Volejník, Petr Zábraha, Tobiáš Klazar, Mikuláš Hynek, Pavel Bartoš.

Asistence: Vojtěch Volejník 2x, Petr Zábraha

Vyloučení: 4:6