«

«

Led 09

Dorost si z Mělníka přivezl nejtěžší prohru sezony

Sobota 9.1.2016 HC Junior Mělník – SK Sršni Kutná Hora 13:2 (3:1,3:0,7:1). Dorost v sobotu hrál na ledě vedoucího celku soutěže v Mělníce. Jen mimořádný výkon mohl Sršňům přinést naději na úspěch.Bohužel hned v první minutě jsme chybovali ve vlastním pásmu a domácí šli snadno do vedení 1:0. Ve třetí minutě naopak využili chyby soupeře hosté, Dýťa našel před brankou volného Fíšu, který s přehledem vyrovnal na 1:1. Za malou chvíli se opět Fíša řítil na soupeřovu bránu, ale z úhlu domácího brankaře nepřekonal. Domácí byly mnohem hokejovější, dobře bruslili, rychle si přihrávali, měnili pozice. Naši hráči odolávali až do 17. minuty, kdy domácí poté, co nás uzamkli v naší třetině zvýšili na 2:1. Za další dvě minuty se skóre měnilo opět, když měl Peky v brance zakrytý výhled a za jeho zády skončila střela od modré. Do kabin se tak odcházelo za stavu 3:1, ale rozdíl ve skóre i předváděná hra slibovaly, naději na slušný výsledek.

Podobně jako první třetina, začala i druhá, trvalo to jen minutu a půl, když si útočník soupeře udělal z našeho obránce cvičný kužel a zvýšil na 4:1. Naši hráči se snažili a bojovali, ale ve 32. minutě propadla naše obrana a domácí po rychlém protiútoku vyzkoušeli Fífu, který chvíli před tím vystřídal Pekyho a zvýšili už na 5:1. Ve 36. minutě jsme při naší přesilovce udělali chybu za vlastní brankou a domácí uzavřeli skóre po dvou třetinách na 7:1.

Úvody třetin nám v Mělníce hrubě nevyšly, po pár sekundách třetí třetiny nikým nebráněný útočník domácích zvýšil snadno na 8:1. To byla zřejmě rozhodující rána do našeho vazu, protože za další minutu čtyři naši obránci stojící téměř na brankovišti nedokázali zabránit soupeři ve zvýšení stavu na 9:1 a o minutu později naše obrana znovu jenom přihlížela, jak domácí zvyšují už na 10:1. Ve 47. minutě jsme sice opět bránili vlastní brankoviště v hojném počtu, ale bez důrazu 11:1, ve 49. hned po vhazování 12:1 a v 55. minutě skóruje nikým nebráněný domácí obránce. V 56. minutě ještě dokázal Fíša využít zaváhání domácích a opravit kosmeticky skóre na 13:2.

Našim hráčům rozhodně nelze upřít snahu a bojovnost, která dokonce byla někdy na škodu, ale na tak silného soupeře za současné situace prostě nestačíme…

Branky a nahrávky: 3. Fišar (Dytrych, Koubský), 56. Fišar

Vyloučení: 5:5