«

Led 11

Hodně gólů, hodně trestů

SK SRŠNI Kutná Hora – HC Rakovník 10:1 (5:0,0:1,5:0)

První mistrák roku 2016 jsme sehráli doma proti Rakovníku. To byl vždycky tým spíš bojovný než hokejový, který raději rozdával rány. Protože ho tato pověst provází i letošní sezónu a my jsme nastupovali jen s deseti hráči, byla na místě ostražitost.
Před zápasem byla v kabině výborná atmosféra a nutno dodat, že na začátku zápasu to bylo výrazně znát. Pohoda z kabiny byla patrná na ledě celou první třetinu. Tu jsme začali opravdu zostra, hned po 47 sekundách jsme hráli v oslabení. A těsně po skončení trestu otevřel David Jestříbek dnešní skóre po pěkné a rychlé akci.
Za další minutu jsme hráli opět v oslabení, a opět jsme krátce po jejím skončení skórovali, tentokrát překonal rakovnického gólmana Aleš Sádlo. U obou gólů připravil gólovou nahrávku Jenda Tvrdík. Krátce po gólu jsme šli opět do oslabení a ještě než skončila, prosadil se podruhé  David Jestříbek, tentokrát ve společné akci s Michalem Švábem.
Netrvalo ani 3 minuty, když Mates Jelínek našel nahrávkou s poza brány hluboko najetého beka Petra Švejdu, který ranou z první navýšil skóre už na 4:0.
Jen pár sekund po 4. gólu jsme hráli první přesilovku, kterou přetavili nahrávající Jenda Tvrdík a střílející Mates Jelínek v gól číslo 5. Za tohoto, velmi optimistického stavu, jsme třetinu i uzavřeli.
Druhá třetina byla úplně jiná. Ne že bychom nehráli, ale vysoké vedení nám nejspíš zatemnilo hlavy a světe div se, 2. třetinu jsme prohráli 0:1 !?!
Jaké jsou příčiny? Naprosto banální a vlastně jen jedna – NEDISCIPLINOVANOST. Během prostřední části hry jsme si nechali udělit OSM dvouminutových trestů….!!! Ve 34. minutě dokonce 3 najednou a to jeden i za gólmana. Tento stav je naprosto nepřijatelný a předvést toto se silnějším soupeřem, šli bychom domů doslova
s výpraskem.
Třetí třetina už byla odehrána lépe než druhá, ale herní kvality té první nedosáhla. Opět jsme sice vstřelili 5 gólů, ale náš výkon už byl víc upracovaný, chyběla nám lehkost první třetiny. Co bylo ovšem jednoznačně nejlepší byla kázeň, což se projevilo naprostou absencí vyloučeného Sršně.
Ve třetí části, hned ve 2. minutě završil hattrick David Jestříbek, opět ve spolupráci s Michalem Švábem. Za minutu a půl se prosadil, opět velmi aktivně hrající, Jenda Tvrdík po dobře načasované nahrávce Aleše Sádla, v 52. minutě pak opět Aleš nahrával, tentokrát Matesovi Jelínkovi, který zvyšoval už na 8:1. V 55. minutě změnil stav na 9:1 opět Mates, který tak přidal druhý hattrik Sršňů, tentokrát s asistencí Ládi Švába. A přesně úderem 59. minuty připravil Petr Švejda nahrávku Alešovi Sádlovi, který střelou z voleje vymetl pravý horní roh rakovnické brány. Skóre zápasu tím nejen zakulatil, ale současně i uzavřel. Aleš byl současně i střelcem vítězného gólů, který vsítil v 8. minutě zápasu.

Většinu zápasu byl výkon týmu velmi dobrý, zejména v první třetině dnes Sršni předváděli kombinace i góly lahodící oku. Ještě lepší je na tom fakt, že stejně dobrou hru předváděli obě pětky.
Velmi dobrý výkon dnes předvedl David Jestříbek. Nejen, že se gólově prosadil, dokonce 3x, ale jeho nasazení během zápasu bylo vynikající. Pokud bude schopen tento výkon opakovat ve všech následujících zápasech, bude pro náš tým ještě mnohem důležitějším hráčem, s kterým budou mít soupeři hodně práce.
Neuvádím jmenovitě dalšího hráče, ale jen proto, že bych musel uvést všechny. Kromě připomínek ke druhé třetině, hodnotím výkon jako týmový a proto velmi dobrý. A právě takový přístup celého týmu k zápasu dává vyniknout herním dovednostem jednotlivců. Tím zlepšuje náladu jednotlivců a výhry pak posouvají celý tým do opakované, a přehnaně řečeno, „závislostní“ vyhrávací euforie.

Další zápas sehrajeme doma v neděli 17. ledna od 17 hodin s týmem Žebráku.

sestava:  Kunášek Michal
Šváb Ladislav, Švejda Petr, Konečný Miloš, David Marvan
Hríbik Vojtěch, Jelínek Matouš, Jestříbek David, Sádlo Aleš, Šváb Michal, Tvrdík Jan

Branky:                                Jestříbek 3x, Jelínek 3x, Sádlo 2x, Švejda Petr, Tvrdík
Asistence:          Tvrdík 3x, Šváb Michal 2x, Jelínek, Sádlo 2x, Šváb Ladislav, Švejda Petr
Vyloučení:          22 minut : 18 minut